Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tisztelt Jehova Tanúi, egyes...

Tisztelt Jehova Tanúi, egyes tagok miért viselkednek furcsán és ellenszenvesen mikor szóba kerül az ENSZ nem kormányzati tagság?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 15. 16:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%
Szia, volt "érdeklődőként" azt tudom mondani, hogy az ami bármilyen szinten is ellent mond az őrtorony tanításainak az mindenképpen a hazugság megszólítást fogja kapni. Ezt kell a külső szemlélőnek a lehető leghamarabb felfognia a tanúkkal kapcsolatosan, hogy felesleges bármi nemű erőfeszítés, magyarázás, bizonygatás, mert nem fog működni, el kell képzelni egy embert, aki be van zárva egy sötét szobába, és az van neki mondva, hogy nincsenek ajtók, sem ablakok, sem semmiféle kijárat a szobán, szóval ne is próbálkozzon kijutni, lesznek majd akik kívülről a szobán azt fogják mondani, hogy te balga, teli van ajtókkal, és ablakokkal a szoba, csak sötét van, és nem látod, de azokra majd ne hallgass, mert be akarnak csapni. Addig amíg nem oltod fel a lámpát, nyugodj meg minden rendben lesz. Na nagyjából így kell elképzelni egy olyan ember elméjét, ha már teljes értékű tanú. Azért is hatalmas nagy csoda, hogy vannak olyan emberek, akik nem hagyják leoltva a lámpát, és nem csak szólnak a szobában rekedt embernek, ha nem áttörik az ajtót, és feloltják a lámpát, ezeknek az embereknek köszönhetjük azt, hogy több ezer azon emberek száma akik a volt tanúk nevet viselik. Nyugi kedves kérdező, a szobás történet áldozatainak példája az engem követő kommentekből hamar ki fognak tűnni :)
2016. ápr. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
19%

Nem viselkednek furcsán, mert nincs okunk erre.


Ha még is annak a látszatát gondolja valaki, akkor talán annak tudható be, hogy már fárasztó, hogy több éve felteszik a már több mint 20 éve lejárt lemezként, egyesek ugyan ezt a kérdést, csak hogy valamilyen hibát találjanak, és megbélyegezzék a semlegességünket.

Nem ez az egyetlen dolog, itt vannak például a "motoszka est," a vérátömlesztéstől való tartózkodás, világvégés jóslatok, egy gyermekmolesztálási ügy, stb stb, állandó emlegetése, amire százszor elmondtuk a válaszokat, nem beszélve, hogy újat még nem találtak ki.

Persze ez nem érdekel, mert mondjanak amit akarnak, hiszen ha valóban ekkora horderejű ügyek lennének, a más Vallásokhoz mérten Mi is Rendszeresen benne lennénk a Tv-ben ezen ügyek miatt, Sőt biztos vagyok benne, hogy már rég betiltották volna a keresztény életünket, amit amúgy is be fognak tiltani, minden vallással kapcsolatban.


Jehova Tanúi, nem nemzet, ennélfogva, nem lehetnénk a tagja, még ha akarnánk se.

Még a nemzetek közül se lehet tagja mindenki, akkor mi mint egy egyszerű "vallási" minden nemzetből való nép, akik nem értenek az ilyen kormányzatokkal együtt, hogyan lennénk a Tagja?


Azt pedig, hogy bizonyos dolgokban az ENSZ kérdezősködik a Tanúktól is, vagy valamilyen engedély miatt meg kell felelni egy elvárásnak, még nem teszi tagokká Őket.

2016. ápr. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
83%
Itt a példa arra, amikor a tények és bizonyítékok ellenére egy ember makacsul ragaszkodik a hazugsághoz.
2016. ápr. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
15%

Az első válaszoló kommentjére:


(2János 10, 11) 10 Ha valaki elmegy hozzátok, és nem ezt a tanítást viszi, soha ne fogadjátok az otthonotokba, s ne is köszönjetek neki soha. 11 Mert aki köszön neki, az részes annak gonosz cselekedeteiben.


Ez az, amiért "Sötétnek" gondolják az emberek a gondolkodásunkat. Már az első században is próbálkoztak némelyek az akkori kornak megfelelően, ilyen rágalmakkal vád alá helyezni Jézus tanítványait. beszivárogtak a gyülekezetekbe, kikémleltek dolgokat, hogy aztán befeketítsék, az ott levőket, akik békével szolgáltak, és éltek az ember társaik között.


Az '50-es években is egyes ÁVO és egyéb politikai tagok beszivárogtak a gyülekezetekbe, hogy alaposan meggyötörjék azokat akik békében élték a keresztény életüket. Mivel hogy akkor még tiltva volt, de az igazán szilárdan Krisztust követő embert nem lehet a hitéből, és a keresztény életéből, fenyegetéssel sem megingatni.


Persze nyugodtan folytassátok a "hadjáratot", ezen kérdések feltevésével.

Jogotok van hozzá. S mivel tudom, hogy öröm tölti el a szívét némelyek nem a 0% látványa, remélem ezen alkalommal is valaki lesz kedves le nullázni ezt a válaszomat is.


És még még mindig nem haragszom és nem vagyok furcsa, ha annak tűnne is. :) Tisztelettel

2016. ápr. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
13%

Ezek nem bizonyítékok, csak annak vannak beállítva, hitelessége ezeknek az állításoknak:

0,000000%

DE hát....

2016. ápr. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
70%
Azért egy hivatalos irat egy tagságról ha te szerinted hamis, akkor valami nagyon fura nálad. De a legszebb az amikor a saját újságotokat nevezed hamisnak, amikben benne vannak a hamis világ vége jóslatok. Persze nyugodtan elmehetnél a Széchenyi könyvtárba ezeknek utána nézni, de úgysem teszed, mert egy földi szervezetbe vetetted minden reményed.
2016. ápr. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Szia kedves első válaszoló, őszintén megmondva ahogy én eddig ismertem Jehova Tanúi közösségét, mint kívülálló azt mondanám hogy nem értek veled egyet. De! Most hogy látom a második válaszolót is, azt mondom hogy eléggé igazad lehet.


Számomra eddig Jehova Tanúi egy átlagos normális keresztény irányzatnak számítottak. Elvétve az ember beszél a tagjaikkal is személyesen, ott is minden rendben.


Aztán jött egy kérdés ezen az oldalon nem oly rég. Így az ENSZ-el kapcsolatban. Na mondom odaírok hisz azt hogy az Őrtorony a tagja volt az ENSZ nem-kormányzati szervének, azon belül is a Nyilvános Információs Irodának, az nem titok. De ahogy néztem voltak tagok akik nem igazán értettek ezzel egyet.

Abban a kérdésben én is válaszoltam:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__7..


Én lennék a 6. válaszoló. Ezek után láttam hogy nem egy tag furcsán, terelően, ellenszenvesen viselkedik. Egy üdítő kivétel volt csak. De mondom ez letudva.


Aztán nem oly rég feltettem egy kérdést, ezzel kapcsolatban. Ugye azt nem tudom pontosan miféle kutatás céljából volt a tagság 1992 és 2001 között.

Feltettem egy kérdést:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__7..


Ott megint jött a furcsa viselkedés. Ráadásul mivel más is odaírt ezért nem is lehetett olyan jól követni hogy kinek megy a válasz pontosan. Az utolsó 15. választ felettébb furcsának találtam. Részvények említése ami nem tudom hogy jön ide, és még tovább.


Most ennél a kérdésnél az utolsó, azaz 2. válaszoló is szintén furcsán, kicsit ellenszenvesen viselkedik, és terel. Korábban már mondtam hogy nem-kormányzati szerv (Non Government Organisations, NGO) és Nyilvános Információs Iroda (Department of Public Information, DPI).

Már említettem hogy nem csak nemzet lehet tagja az ENSZ-nek. Így értelmetlen az hogy Jehova Tanúi nem nemzet. Az Őrtorony szervezet tagságot kért 1991-ben és kapott 1992-ben és kilépett 2001-ben.

Az ENSZ weboldalán készségesen válaszoltak erre a kérdésre:

[link]


Ott csatolták a ezt levelet is:

[link]



A 2. válaszolót elnézve tényleg olyan mintha a falnak beszélnék. Mintha egy robotikus szöveget látnék. Ráadásul tereléssel, sem a vérátömlesztés, sem a motoszka vagy milyen est, nem téma. Hogy jön ide? Meg a zavaros szöveg a vallásról, betiltásról, megbélyegzésről.

Nem tudom már mit gondoljak. De ha a tagok többsége ilyen akkor változtatnom kell azon a képen ami bennem kialakult.

2016. ápr. 15. 20:03
 8/23 A kérdező kommentje:

Hovatovább nem értem mi a gyanús hallgatás oka egy idő után. És fura hosy nincs elérhető elhatárolódás írásban például a hivatalos honlapon ami ugye a jw.org. Mintha valami titkot kellene megőrizni.

Megjegyezném hogy számomra és nyilván még nem egy ember számára a tagság és annak normális beismerése nem okoz problémát. Senkit és semmit nem minősít negatívan. Ellenben ez a fanatikus és esztelen viselkedés eléggé nem kelt jó benyomást.

2016. ápr. 15. 20:18
 9/23 anonim ***** válasza:
68%

Kedves 29%-os két dolgot veszek észre, az egyik az, hogy észre sem veszed, hogy beteljesíted az általam leírtakat, olvad el még egyszer a saját első válaszodat, majd még egyszer az enyémet, és látni fogod a rémisztő dolgot, miszerint te is egy vagy a szobában, aki azt hiszi, hogy nincs ajtó. Minden egyes olyan szöveggel, hogy "Az első századi keresztényeknek sem hittek, meg le akartok járatni, meg hazugságokat keltetek, meg vádoltok a világvége jóslatokkal" ezek a válaszaid, mind egytől egyig engem igazolnak, és az általam leírtakat, hiszen pontosan erre írtam le a szobás történetet, bármit is mondok, de azt támadásnak veszed, mert ezt építették bele az elmédbe.


A másik amit észre vettem, hogy te rettegsz, úgy ahogyan Zitus és a többi társad is, ez azért van, mert tudatában vagy minden agykontroll ellenére, hogy ha véletlen az általad eddig ismert igazság összedőlne, akkor az életeddel nem tudnál mit kezdeni, megnyugtatlak, ez is a terv része, aminek több évtizede a csapdájában vagy, mennyi is már 30-50 év? A módszer amit rajtatok használnak, már mások által is le ír Kinai tudatmódosítás, valaki már meg is osztotta a cikket. Érdekelne, hogy vajon elolvastad e? Hiszen az egy teljesen bizonyítékokkal alátámasztott komolyan elismert neurológiában, és pszichológiában jártas szaktekintélyek írták.


Nyugi tudom, hogy nem fogod elolvasni, és azt is, hogy téged a bizonyítékok sem érdekelnek, de ne félj, mert amikor majd lefekszel, abban a tudatban fogsz felkelni holnap, hogy Krisztusért üldöznek, ahogyan azt tették a tanítványaival, és vele is? igaz? ;)

2016. ápr. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Inkviziciós detektív ***** válasza:
76%
29%-os es a tobbi tanu azert viselkedik furcsan, es nem fogadja el a hivatalos okiratokat bizonyiteknak, mert benne akarnak maradni a felsobbrendusegi tudatukba, hogy ok "semlegesek". Nem politizalnak, stb. Csak igy, hogy a bizonyitekok lattan sem ismerik el, jo nagy kepmutatas.
2016. ápr. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!