Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van arra utalás a Bibliában...

Van arra utalás a Bibliában vagy valamilyen démonológiai könyvben, hogy Mefisztó (Mephistopheles) Lucifer alárendeltje volt?

Figyelt kérdés

Hallottam vagy olvastam valahol, hogy ő teljesítette Lucifer (vagy ördög, sátán) parancsait az emberek rosszra való elcsábulására, de még gazdájánál is elvetemültebb és ravaszabb volt.

Tudtok erről valamit?



2016. ápr. 22. 11:22
 1/10 anonim ***** válasza:
XDXDXD
2016. ápr. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nincs erről szó a Bibliában.
2016. ápr. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Felteszem máshogy a kérdést:

Mi a különbség Lucifer és Mefisztó között?

Ne írjátok, hogy ezek egy és ugyanazon "személy" különböző nevei, mert azt biztosan tudom, hogy ez nem így van.

Első válaszoló, lehet, hogy jót mulattál a kérdésen, de nem vallásőrülttel van dolgod, hanem műfordítóval.

Ezért kellene olyanok válasza, akik értenek is hozzá.

2016. ápr. 22. 12:55
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mephisto, Belfegor nem bibliai nevek, ha szigorúan vesszük, még Lucifer sem. A Biblia nevezi a gonoszt Sátánnak, Diabolosznak, Kígyónak, Sárkánynak, de a Lucifer a Hélél Ben Sáhár latin értelmezése, ami eredetileg azt jelenti, hogy 'fényes csillag, hajnal fia'(Ésa 14,12). Latinul Lucifer a Hajnalcsillag neve, a jelentése pedig 'fényt árasztó'.


A Biblia beszél gonosz angyalokról név szerint is, de a Sátánnál nincs gonoszabb és romlottabb szellemi lény, legfeljebb alantasabb.

2016. ápr. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Ne írjátok, hogy ezek egy és ugyanazon "személy" különböző nevei"


Nem írtam ilyet, én a kérdésedre válaszoltam, hogy van e erre utalás a Bibliában. Nincs.

2016. ápr. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 KZitus ***** válasza:

Szia


Mefisztó kitalállt személy, Lucifert megemlíti a Biblia

Kicsit több infó Luciferről:

A Lucifer név egyszer fordul elő a Szentírásban, és csak némelyik bibliafordításban. Például a Károli-fordítás 1899-es kiadása így adja vissza az Ézsaiás 14:12-t: „Mimódon estél alá az égről, te Luczifer, hajnalnak fija?”


Az a héber szó, amelyet „Lucifernek” fordítottak, azt jelenti: ’fényesség’. A Septuaginta egy olyan görög szót használ, melynek a jelentése ’hajnalhozó’. Ezért van olyan fordítás, amelyben az eredeti héber szót „hajnalcsillagnak” vagy „fényes csillagnak” fordították. De a Jeromos által készített latin nyelvű Vulgata a „Lucifer” (’fényhordozó’) kifejezést használja, és ez magyarázatot ad rá, hogy miért jelenik meg ez a szó némelyik bibliafordításban.


Ki ez a Lucifer? A „fényesség” vagy a „Lucifer” kifejezés abban az üzenetben olvasható, amelyet Ézsaiás prófétai parancsa szerint az izraelitáknak hirdetniük kellett ’Babilon királya elleni példabeszédként’. Ezért ez annak a kijelentésnek a része, amely elsősorban a babiloni uralkodóházhoz szól. Az, hogy a „fényesség” kifejezés egy emberre, nem pedig egy szellemteremtményre vonatkozik, jól látható ebből a kijelentésből is: „a seolba szállsz alá.” A seol az emberiség közös sírját jelenti, vagyis nem egy olyan helyre utal, ahol Sátán, az Ördög tartózkodik. Továbbá azok, akik látják, hogy Lucifer ilyen állapotba kerül, ezt kérdezik: „Ez volna az az ember, aki megrengette a földet?” Világos, hogy a „Lucifer” szó egy emberre, nem pedig egy szellemteremtményre utal. Ézsaiás 14:4, 15, 16,

2016. ápr. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Roland G. ***** válasza:
100%
A Bibliában semmilyen utalás nincs rá!
2016. ápr. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

„Ez volna az az ember, aki megrengette a földet?” Világos, hogy a „Lucifer” szó egy emberre, nem pedig egy szellemteremtményre utal. Ézsaiás 14:4, 15, 16,"


A kérdés ugyan nem ez volt, de akkor most már végképp nem értem.

A Biblia szerint Lucifer angyal, mégpedig "bukott angyal".

Zitus, szerinted akkor az angyalok "emberek"?

És egy ilyen "ember-angyal" szembe tud szállni Istennel olyan mértékben, hogy képes híveit állandó kísértéseknek kitenni, ami "Isten ellen való cselekedeteknek" számítanak?

Miért adott Isten ekkora hatalmat ráadásul örök életet egy embernek?

És hogy illik ebbe a képbe Mefisztó?

2016. ápr. 22. 20:12
 9/10 anonim ***** válasza:

Bár sajnos kimaradt az életemből Johann Wolfgang Goethe - Faust nevezetű műve, de azt olvastam, hogy Mefisztó pusztán Faust groteszk tükörképe. És 1-2 fél infó alapján arra jutottam, hogy hasonlít a mű a Madách Imre: Az ember tragédiájára + Jób könyvére.

Valami tagadó szellem.

2016. ápr. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mefisztó az intelligens (intellektuális) megkísértés szelleme,

nem véletlen, hogy a kései árja Fausztot megkísértette.

2019. jún. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!