Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy a JMP már...

Miért van az, hogy a JMP már hetek óta nem hajlandó aktiválni a fiókomat? Vagy annyit sem írnak, hogy nem fogadták el a regisztrációmat? (JewishMeetingPoint)

Figyelt kérdés

Vannak zsidó felmenőim, de kikeresztelkedtek(Soá, Holokauszt miatt), engem pedig érdekelne a kultúra és a szokások. A fórumozás végett szerettem volna regisztrálni, ki kellett töltenem, járok-e zsinagógába, volt olyan lehetőség, hogy nem! Olyan is, hogy semmi közöm nincsen a zsidósághoz. A bemutatkozáshoz leírtam miért szeretnék regisztrálni. Eddig távolságtartó voltam, azt gondoltam nem fogadják a közeledésem, de aztán meggyőztek róla, hogy lehetek zsidó. Innentől kezdve lassacskán, de nyitok feléje. Mégis azt érzem, hogy azért nem méltatnak válaszra sem, ignorálnak, mert az én családom nem tért vissza... Holott pontosan levan írva, hogy egyedül a társkereső használatához kell zsidónak lenni, amivel egyébként sem élnék, a fórumozáshoz, többi funkcióhoz nem. Egy kicsit visszásnak érzem az ennyire pitiáner módon való visszautasítást. Egyrészt miért írják, hogy bárki regisztrálhat-az oldal neve ellenére? Illetve amikor a kérdezd a rabbit oldalt megnyitom, ezernyi hozzám hasonló helyzetű embernek válaszol. Én is írtam neki, választ nem kaptam azóta sem...

Valaki megtudná mondani, hogy miután több helyen is nyitottságról kaptam tanúbizonyságot, mi ez az egész? Talán fel kellene adnom minden érdeklődésem, mert úgy sem fogják jó néven venni, vagy egyáltalán engedni?

Nem beszólni szeretnék, csak furán érint ez a dolog...



#zsidó #zsidóság #jewishmeetingpoint
2016. ápr. 24. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne add fel! Próbálkozz és légy kitartó! Tesztelik a kitartásod, hozzáállásod.
2016. ápr. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kétlem, hogy szándékosan ne méltatnának válaszra - inkább arra gyanakodnék, hogy valami elkavarodott a rendszerben, ránézésre amúgy is kb. elég halottnak tûnik az egész oldal (a társkeresô oldalát próbáltam anno, de nem túl nagy az aktivitás ott - viszont simán összefutottam ott olyan lánnyal, akinek max kb. annyi köze volt a zsidósághoz, mint neked), szóval simán benne van a pakliban, hogy az ügyintézés is már csak töredék gôzzel megy ott.


Küldtél nekik e-mail, hogy mi történt?

2016. ápr. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Miért a GYK-n érdeklődsz, és nem náluk?
2016. ápr. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
41%

Na tessek, meg nem is sikerult csatlakozni a JMPhez maris diszkriminalnak ellened kerdezo :)

Nemcsoda hogy felmenoid kikeresztelkedtek

2016. ápr. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem küldtem e-mailt, ugyanis feltételeztem, hogy ez nem véletlen. Viszont próbálkoztam belépni az oldalon, és nem sikerült, amikor jelszóemlékeztetőt akartam küldeni, azt írta, hogy nem vagyok a rendszerben, mikor az aktivációs linkre kattintottam, amit még megkaptam, akkor azt, hogy várjam meg, míg értesítenek.

Azt gondoltam, hogy ennek az az oka, hogy van szűrés, csak én nem tudok róla, illetve, ahogyan az első kommentelő írta, az is felmerült bennem, hogy itt is többször kell próbálkozni, jelképesen. De ezt elvetettem, ezért gondoltam, hogy megkérdezem itt, hiszen olvasom a zsidósággal kapcsolatos kérdéseket rendszeresen, ezáltal feltételezem, hogy választ is lehet kapni itt ezekre. Az inaktivitás is egy olyan válasz, amit én nem tudtam volna leszűrni, mivel nem láthatok bele az oldal életébe kívülállóként(fórum, stb).

2016. ápr. 24. 20:11
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Az olyan válaszokkal ,mint a 4-es ,ne is tőrödj!


Én is anno regisztráltam volna oda ,de inkább nem ,mert minek?

Szerintem vagy "inconnect"-en van az oldal münkődésileg ,vagy nincs idejük -bár az utóbbit nehezen hiszem el-.


"Eddig távolságtartó voltam, azt gondoltam nem fogadják a közeledésem, de aztán meggyőztek róla, hogy lehetek zsidó"


Miért is ne?

Nem írtad ,hogy melyik ágról vagy zsidó...

De ez a "ki a zsidó?" kérdés nem abban végződik ,hogy az akit "jiddise máme" (zsidó anya) szült ,vagy betért oszt' jó napot...

Ennél sokkal tágabb körű ez a kérdés és sok az ellent mondás ,de az ortodox nézet az elterjetebb/ismertebb.


"Mégis azt érzem, hogy azért nem méltatnak válaszra sem, ignorálnak, mert az én családom nem tért vissza..."


Nem ,szerintem nem is ignorálnak -bár nem vagyok a helyedbe-.

Ha mégis akkor ellent mondanának a tórának.

"Ne kreáld a córeszt a gernek ,mert te is az voltál Erec Micrájimba". ;)


Amúgy szerintem kutass máshol (is) -csak tanács-.


Sok szerencsét! :)

Hob a mazel! ;)


(Remélem értékelhető választ adtam)


Üdv!

2016. ápr. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!