Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehet átkeresztelkedni...

Hogyan lehet átkeresztelkedni katolikusról reformátusra? És mik a református egyház sajátosságai, rítusai?

Figyelt kérdés
Családi hátterem miatt katolikusnak lettem megkeresztelve. Ám én sokkal inkább érzem a református hittételeket "igaznak", hihetőnek. Ezért szeretnék átkeresztelkedni, csak nem tudom, hogyan. Valamint, mivel nincs túl sok információm a református istentiszteletről és szokásokról, ebből fel tudnátok világosítani (pl. van-e bérmálás, miben különbözik a szertartás, ilyenek)? És jelent-e bármit, hogy még csak 17 vagyok (a szüleim nem szeretném belevonni, úgyhogy ha kell, megvárom a 18-at), és hogy minorita katolikusok kereszteltek meg? Előre is köszönöm!
2016. ápr. 28. 20:41
 1/3 anonim ***** válasza:
53%

Átkeresztelkedni semmi esetre sem kell, mert elfogadja a két egyház érvényesnek egymás keresztségét. Hogy mik a konvertálás konkrét feltételei a reformtusoknál, azt nem tudom.


De én azért várnék még ezzel a helyedben. Ha még azt sem tudod, hogy a reformátusoknál van-e bérmálás, akkor mit érzel "igaznak" a református hittételekben? Hiszen még az alapokat sem ismered.


(Egyébként nincs bérmálás, hanem konfirmálás van, de nem tekintik szentségnek.)

2016. ápr. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Reformátusoknál konfirmáció van, amin többek között el kell utasítanod a katolikus egyházhoz való tartozást.

Lehet, hogy a kiválasztott gyülekezet lelkésze hittanra küld, ahol elmagyarázzák a hittételeiket, hogy tényleg oda akarsz-e tartozni. Ha szüleid engedik, akkor elmehetsz az istentiszteletre, részt vehetsz rajta.

2016. ápr. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

először inkáb vizsgáld meg a reformátusságot alaposan aztán dönts, én pl a közelmultban hagytam ott a reformátusságot, igaz még járok abba a templomba is mert az egy igazán jó gyülekezet, de az egyházat és a tanításait elhagytam


ettől függetlenül persze teljesen oké nekem ha te református akarsz lenni, de előbb azért idmerd meg, és keress egy olyan közösséget ahol jól is érzed magad mert a reformátusoknál szélsőségtől szélsőségig minden van, nálunk pl van 2 gyülekezet is, és kb mintha nem is egy felekezet lennének, annyira eltérő a hangulat a két társaságban


bérmálás helyett úgynevett konfirmációval (tudom a bérmálást is hívják így is) "avatják fel" az embert idősebb korában, vagy amikor református lesz, esetleg mikor megtér (hisz attól h kiskorában emgkeresztelik még simán lehet sokáig ateista), ez esetenként lehet egy "sablon" szertartás, máshol bizonyos alapvető szertartási rendet követ ugyan de ki kell állnod a gyülekezet elé és elmondani ki vagy miért jöttél ide stb stb :D


17 vagy most, anno én a te korodban kezdtem el "tanulni" a kereszténységet, és 18 éves koromban kereszteltek, nekem így ki kellet állni és "bizonyságot tenni" (katolikusok tanúságtételének felel meg kb), de mivel te áttérő vagy neked valószínű más lesz :D

2016. ápr. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!