Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúin kívül van más...

Jehova tanúin kívül van más olyan keresztény irányzat akik elutasítják a szentháromságot?

Figyelt kérdés

2016. máj. 2. 14:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Az unitarizmusnak pont az a lényege hogy nem fogadja el a szentháromságot.
2016. máj. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
22%

ha mindenki keresztény akik magukat kereszténynek tartják függetlenül attól, hogy konkrétan mi is az a dolog, akkor az unitáriusok és a mormonok is (bár náluk van egy ilyen nevű tanítás de egész más mint a keresztényeknél)


ha szabsz bizonyos feltételeket, pl h a biblia legyen a szent könyvük, módosítások nélkül, és azt vegyék komolyan akkor egyetlen keresztény felekezet sincs amelyik elutasítaná a szentháromságot (az unitáriusok nem tarják hitelesnek, jehova tanúi átírták, a mormonoknak más szent könyveik is vannak és a mindenkori vezetőiket tévedhetetlen prófétáknak tartják, és mindig az új kinyilatkoztatás a hiteles, így már sok szempontból a biblia nem mérvadó nekik)

2016. máj. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

"ha szabsz bizonyos feltételeket, pl h a biblia legyen a szent könyvük, módosítások nélkül, és azt vegyék komolyan akkor egyetlen keresztény felekezet sincs amelyik elutasítaná a szentháromságot, az unitáriusok nem tarják hitelesnek,"



Utánanéztem az unitáriusoknak. Vannak közötük akik elfogadják a Bibliát.

2016. máj. 2. 16:22
 4/15 anonim ***** válasza:
52%
Az unitárisok a Bibliát persze hogy elfogadják, csak a Szentháromságot utasítják el. Ők úgy értelmezik, hogy a Biblia tagadja a Szentháromságot.
2016. máj. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
az unitáriusok elfogadják és hazsnálják ,de úgy kezelik mint amolyan eltorzult történelmi beszámolót, ezért nem is hasonló a szentháromságtagadásuk a többi felekezetéhez sem, szerintük Jézus csak egy jó ember volt, még a bibliát nem csak "jó hát van azért valóságalapja" módon kezelő de szentháromságtagadó közösségek (igaz ebből rendkívül kevés volt a történelem során ,konkrétan 1 kezemen meg tudnám számolni még csonkán is) mindig is belefutottak a kérdésbe, hogy ha Jézus nem Isten akkor vajon mi, és mindig kihozták ,hogy egy "majdnem Isten" (persze nem így megfogalmazva, csak gondoltam jó ha értitek :D )
2016. máj. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 KZitus ***** válasza:
45%

Úgy tűnik igen

[link]


[link]

2016. máj. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
29%

na már elnézést, de mint álltalában a jw.org jelen esetben is arra számít, hogy az olvasó nem néz utána az adatoknak, és ezért hazudozhat!


Én már 3 év olvasgatás, vélemény összevetés, vita olvasás/hallgatás, és ezeknek utánanézés után úgy vagyok vele ,hogy amiben szerepel a "jw.org" azt eleve hiteltelennek veszem, mert rengeteg időm ment el pusztán azzal ,hogy felkutassam a forrásokat, és hát eddig még ritkán volt ,hogy a tanúk nem hamisítottak történelmet, irodalmat, vagy bármit


(legalábbis mióta én foglalkozom a kérdéssel)

2016. máj. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
26%
A jehova tanúi egy szekta csoport. Nem bírom az áll vigyorukat. Ha egyszer megtalálják az embert alig lehet lerázni őket. Nyomják a sok hülye rizsájukat.
2016. máj. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
48%

"a biblia legyen a szent könyvük, módosítások nélkül, és azt vegyék komolyan akkor egyetlen keresztény felekezet sincs amelyik elutasítaná a szentháromságot "

A János 14:10-et (Nem hiszed-é, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya én bennem van? A beszédeket, amelyeket én mondok néktek, nem magamtól mondom; hanem az Atya, aki én bennem lakik, ő cselekszi e dolgokat.) csak tovább kell olvasni. . János 17:21

"Hogy mindnyájan egyek legyenek; a mint te én bennem, Atyám, és én te benned, hogy ŐK IS EGYEK LEGYENEK MI BENNÜNK: hogy elhigyje a világ, hogy TE KÜLDTÉL engem. "

Ha szó szerint értjük, Jézus minden tanítványa egyenlő vele és Istennel.

Kolossé 1:15 szerint Krisztus minden teremtmény elsőszülöttje (egyébként Káldi Bibliából van), tehát teremtve volt. Egyébként Isten felsőbbrendűségét bizonyitja a 1Korinthus 15:27. Mert mindent az ő lábai alá vetett. Mikor pedig azt mondja, hogy minden alája van vetve, nyilvánvaló, hogy azon kívül, a ki neki mindent alávetett.

28. Mikor pedig minden alája vettetett, akkor maga a Fiú is alávettetik annak, a ki neki mindent alávetett, hogy az Isten legyen minden mindenben.

Igazából a háromságtant belemagyarázzák pár Bibliaversbe, miközben ennek sokszorosa cáfolja azt. ;)

2016. máj. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
29%
A baptisták utasitják el.
2016. júl. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!