Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy magyarázod a Máté.25:14-3...

Hogy magyarázod a Máté.25:14-30-ig terjedő verseket?

Figyelt kérdés

-Ki az ember aki külföldre kèszül utazni?

-Mik a talentumok?

-Kik a rabszolgàk akik megkapták a talentumokat?

-Hogy kezeltèk a rabszolgák a talentumokat?

-Mit kelletvolna tenni a talentumokkal?

-Mit jelent a talentumok kamatoztatása?

-Mit jelent az,hogy kidobni a sürü sötètsègbe?



#kamat #vers #talentum #terjedők #sötètsèg.
2016. máj. 3. 18:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%
Úgyis csak azt fogadod el, amit az őrtorony ír, akkor minek a kérdés?
2016. máj. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Sehogy ,zsidó vagyok.


Üdv!

2016. máj. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

(Szerintem) Az ember, aki külföldre készül, Isten. A talentumok a tehetségek, amiket kap az ember a földi életre. A rabszolgák az emberek, akik a földön élnek. Az első kettő, aki rögtön kereskedni kezdett vele, (kamatoztatta tehetségét) újabb ugyanannyit nyert rajt, amennyit kapott. Az utolsó, aki földbe ásta, semmit nem nyert, ezért ura mérges volt rá, mikor eljött a számadás ideje. A "menj be urad örömébe" - ez a mennyország, a "sűrű sötétség" - a pokol.

Na most, minden embernek van egy rakat jó tulajdonsága, pl. van aki nagyon jól meg tud vigasztalni másokat, lelket tud önteni emberekbe, segítőkész, önzetlen, igaz barát... van aki tehetséges valamilyen dolgokban (zene, művészet stb) Ezek mind talentumok. Ha jól gazdálkodik velük az ember, kamatoztatja őket, tehát pl. egy csomó ember neki köszönheti hogy visszanyerte életkedvét, vagy másoknak örömet szerez a zenéjével stb. stb. Aki nem "kamatoztat", az annyit jelent, hogy gyakorlatilag csak éli az életét, és nem tesz semmit, nehogy az véletlenül rossz legyen az Úr szemében. (mint ez a bizonyos szolga is, aki fél urától, ezért földbe ássa a pénzt.) Ez olyan, mintha nagyszerűen tudnál énekelni, és sosem énekelnél el egy dalt sem.

Ja az, hogy ki mennyit kap, eltérő, ugye nem egyformák az emberek, az egyik jó valamiben, a másik kevésbé, de neki van más jó tulajdonséga.

(ui. saját véleményt írtam, ahogy a kérdező is kérte még mielőtt valaki megkövezne )

2016. máj. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Roland G. ***** válasza:
93%

Ige Igét magyaráz,úgyhogy olvasd a Bibliát és meglesz a válasz.

Peace! :)

2016. máj. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!


- A messze útra induló ember Krisztust ábrázolja, aki nem sokkal e példázat elmondása után a mennybe távozott a Földről.

- A talentumokon, amelyeket Krisztus rábízott szolgáira főként a Szentlélek ajándékait és áldásait kell értenünk, ezen felül pedig minden öröklött és szerzett talentumot, minden fizikai és lelki képességet.

- A példázatban szereplő szolgák Krisztus követőit jelképezik.

- Mindegyik talentumot Krisztus szolgálatába kell állítanunk.

- A tanítványság egész lényünk és minden értékünk odaszentelésével jár. Ezeket az ajándékokat Krisztus megtisztítva és megjobbítva adja vissza, hogy dicsőségére és embertársaink áldására használjuk fel őket.

- A "haszontalan szolgát vessétek a külső sötétségre" ítélet megpecsételi azt a döntést, amelyet ők maguk hoztak örök sorsukról.


Üdv. Péter

2016. máj. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
Ez most házi feladat, nem kamu kérdés. Ne legyetek paranoiások.
2016. máj. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
21%
Ha te mondod :) mondjuk a válasz már itt van, csak épp a kérdező ment el. Ahogy szoktak.
2016. máj. 4. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

No? Hát miért lettem lepontozva? Van válasz a kérdésre? Van. Eltűnt a kérdező? Igen. Akkor meg? :))))

De értem én, a kérdező és társai gyorsan nyomtak egy piros kezet, mert azt hiszik, hogy ezzel hű de bosszút álltak vagy mi a szösz :DDD

2016. máj. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

51-es :Kèrlek nepanaszkodj,várom a kielègitő válaszokat,majd èn is reagálok.


Köszi.

2016. máj. 4. 18:55
 10/11 anonim ***** válasza:

"51-es"


Há' ott még nem tartunk. O.o

2016. máj. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!