Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért tévednek az Adventisták?

Miért tévednek az Adventisták?

Figyelt kérdés

Bocsánat,hogy így rákérdezek.

Nem provokálni akarok.

Én találkoztam egy lelkésszel és amit sikerült megértem azok alapján logikusan érvelt, hogy pl miben téved a Vatikán.


Na de mitől téves az Adventista értelmezés mások szerint?

Miért lenne szekta?



2016. máj. 9. 12:12
1 2 3 4
 1/32 acelsziv ***** válasza:
44%

Nézz utána a Szekta szó jelentésének.

Amúgy, hogy ki téved azt ember meg nem mondja, mert az alapigazság nem ismert. Egyik felekezet állítja ezt, a másik azt, a harmadik amazt.

2016. máj. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
63%

Szia!


Szerintem nem kell bocsánatot kérned, teljesen jogos, hogy hallani szeretnéd a másik oldalt is - mindezt adventistaként írom... :-)


Ahogyan a mondás tartja: "tévedni emberi dolog" - és az adventisták is emberek, még ha egyesek mást is állítanak rólunk... :-)


Azt azért érdemes tudnod, hogy az adventista egyház mozgalmi egyház, vagyis a 28 hitelven kívül mindenki szabadon gondolkodhat és majd meg fogod tapasztalni, hogy amiket felhoznak ellenünk azok nagy része ezeken a hitelveken felüli "tanítás" lesz. Jómagam 25 éve református háttérből csöppentem bele az egyházba így elég jó rálátásom van erre a témára.


Üdv. Péter

2016. máj. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Péter


Mi az,hogy mozgalmi egyház?

Mi a 28 hitelv?

Hogy értet,hogy ezeken felül vannak amikkel bírálna?

2016. máj. 9. 14:24
 4/32 anonim ***** válasza:
82%

Kedves Kérdező!


Az adventista egyház a XIX. századi nagy Krisztus váró mozgalom nyomán jött létre, ami azt jelenti, hogy különböző felekezetű emberek alkották. Ez a mozgalmi jelleg a mai napig megmaradt.


A 28 hitelvet itt olvashatod: [link]


Általában olyan dolgokat vetnek a szemünkre, amelyek nem ezekben a hitelevekben kerültek megfogalmazásra, hanem különböző helyeken elhangzott mondatok, vagy tanítások.


Üdv. Péter

2016. máj. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
43%

Üdvözletem Kérdező


Nem akarok vitát nyitni, ezért megpróbálok úgy fogalmazni, hogy ne legyen sértő.


Mindenki tud érvelni a maga igaza mellett, ha eléggé felkészült az egyháza tanításából. Elhiszem azt, hogy az adventista érvelés meggyőző tud lenni, de olvastál már katolikus kommentárokat/magyarázatokat? Csak azért, mert ha abba is beleolvasnál, akkor már nem biztos, hogy így gondolkodnál az adventista magyarázatról.


Én is azt gondolom, hogy az adventisták tévednek bizonyos dolgokban, a miértre pedig szerintem az a válasz, hogy konzervatív felekezet, bár ha jól tudom azt mondják, hogy haladnak az idővel és nyitottak az új tanításokra, de ez szigorúan az adventista vonalon haladhat tovább, és minden, ami attól eltér nem elfogadható számukra.


Hogy mitől téves az adventista értelmezés... az megint egy hosszú téma. Talán kezdhetnénk a számukra az egyik legfontosabb témával - a szombattal kapcsolatban -, hogy szerintem a keresztény szombatünneplés egyáltalán nem olyan egzakt, mint ahogyan ők gondolják. Mindegy, most nem kezdek el erről beszélni.


Én nem tartom őket szektának, hiszen elfogadták végül a Szentháromságot. Ráadásul vannak elismert szakembereik, ez alapján nem szekta. A teológiájuk azonban resztoriánus, és kissé kirekesztő - különösen ha az eszkatologiai értelmezésüket vesszük alapul - ez alapján viszont egy kis szektás vonással rendelkeznek.


Dante

2016. máj. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
82%

Sziasztok!


Éljen az első bátor kritikus! :-)


Dante, te eltöltöttél már egy szombatnapot adventisták közt?


Tudod, amikor megismerkedtem az adventistákkal számomra is a szombat volt az első kritikus pont. Sokat vitáztunk róla, elég felkészült is voltam, míg aztán egyszer eltöltöttem velük egy szombatnapot. Több kérdésem nem volt... :-)


Üdv. Péter

2016. máj. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
91%

Egy apró helyesbítés Dante hozzászólásához: az nem "resztoriánus" hanem helyesen resztoránus, és gyakorlatilag minden utóreformációs mozgalom nyomán született felekezet ide tartozik... :-)


Üdv. Péter

2016. máj. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 Inkviziciós detektív ***** válasza:
100%

Az Adventista ertelmezes fo aramlata nem teves.

Mellekes kerdesekben szokott lenni nezetelteres. Pl

pokol tagadasa, orok karhozat, vegetarianizmus, bor felcserelese szololere, az ujszovetseg szombatertelmezese, nemely profeciak ertelmezese. Es meg biztos kihagytam parat, de ezek kozul szerintem egyik sem eretnekseg kategoria, amely miatt szektanak kene belyegezni oket.

2016. máj. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Inkviziciós detektív


Attól ahogy ők élik meg a hitük még lehetnek jó keresztények,nem?

Úgy értem,hogy nem zárják ki magukat a megváltásból csak mert úgy gondolkodnak és értelmeznek valamit, mint ahogy.

2016. máj. 9. 15:06
 10/32 anonim ***** válasza:
43%

Kedves Péter,


Igen voltam az adventisták közt szombaton.


Egyébként nekem nem önmagában a szombatünnepléssel van a bajom, mert hiszek abban, hogy össze lehet gyülekezni szombaton sőt, még abban is hiszek, hogy egy szombati alkalom áldásossá is tud lenni az ember életében.


Véleményem szerint azonban túlértékelik a szombatot, és olyan jelentőséget tulajdonítanak neki, ami helytelen. Nem hiszek abban, hogy a kereszténységnek szombatot kell ünnepelnie, lehet azt ünnepelni, de úgy kötelezni rá embereket, ahogy az adventista egyház teszi a tagjaival, helytelen. Véleményem szerint a keresztény korszakban már nincs olyan kötelező szombatünneplés, ami a zsidóknál volt/van.


A helyesbítést meg köszi.


Dante

2016. máj. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!