Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon a prédikálásra utal...

Vajon a prédikálásra utal Jézus a Lukács.12:8-10 verseiben?

Figyelt kérdés

#utálat #Prédikálnak
2016. máj. 11. 08:25
 1/4 Inkviziciós detektív ***** válasza:
Szerintem ez nem arra vonatkozik elsosorban, hanem ez az Ujszovetsegbe valo belepesrol szol. Ha valaki elismeri emberek elott Krisztust (Urnak) az egyben szovetseget is kotott Istennel, azaz belepett az Ujszovetsegbe, nem a satan azistene, hanem Jezus Krisztus.
2016. máj. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem. Ha követed Jézust, akkor azt nem titokban kell tenni. Ha hiszel benne, de szégyelled, akkor ugyanez a sors vár rád is. Naponta nagyon sokszor van lehetőségünk bizonyságot tenni arról, hogy ismerjük és szeretjük. De ha mindig titkoljuk, ha netán még a saját család sem tud róla, akkor ez milyen szeretet lehet? Így hogy munkálkodjon általunk? Az ilyen nem Krisztus követés.
2016. máj. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
36%

Arra is.

De arra is, amikor a versek alapján a Tanításában is egységes Jézussal és úgy éli az életét, hiszen az is egy szavak nélküli "prédikálás", valamint a további versek alapján Azokat a személyeket és intézményeket azonban, akik vagy amelyek báránybőrbe bújt farkasoknak bizonyulnak, azaz Krisztus követőinek tüntetik fel magukat, de tudatosan és állandóan elvetik a tanításait, nos ezeket Jézus igenis megtagadja. Ezt mondta az ilyen hamis tanítókról: „Gyümölcseikről fogjátok felismerni őket”


Az Istenbe vetett bizalom akkor is eloszlathatja egy keresztény aggodalmait, ha üldözés idején a hatóságok kihallgatják. Jehova a szelleme által fenn fogja őt tartani ebben a próbateljes helyzetben, és segít neki, hogy ügyesen tudjon tanúskodni

2016. máj. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 KZitus ***** válasza:

Róma 10:9

Mert ha nyilvánosan hirdeted azt a ’saját szádban levő szót’, hogy Jézus Úr, és szívedben hitet gyakorolsz abban, hogy az Isten feltámasztotta őt a halottak közül, megmentésben részesülsz.

1Korintusz 9:16

16 Ha pedig hirdetem a jó hírt, az nem ok arra, hogy dicsekedjek, mert szükség nehezedik rám. Bizony, jaj nekem, ha nem hirdetem a jó hírt!

2016. máj. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!