Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti mit gondoltok a Katolikus...

Ti mit gondoltok a Katolikus és a református vallásról? Szerintetek melyik a jobb? Kérlek írjátok az aljára, hogy milyen vallásúak vagytok! Többi lent!

Figyelt kérdés

(Azt leszögezném, hogy mi katolikusok nem vagyunk bálványhívők, hanem csak a Szentekhez is imádkozunk, hogy járjanak közben Istennél!)

Üdv, egy Katolikus!

Katolikusok írjátok a válaszotok alá, hogy #katolikusforever !

(Igazából mondhatni mindenki Katolikus mert minden más kisebb vallás a Katolikusoktól szakadt ki. )



2016. máj. 18. 14:01
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
63%

Kedves katolikus felebarátom!

Hogy is szól a Biblia?

"Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak. [már pedig a szentek nagyrészt már a föld alatt valának]

Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn- szerető Isten vagyok, a ki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, a kik engem gyűlölnek."


Üdv!

Egy hitét nem gyakorló református.

2016. máj. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
28%
A magad fajta miatt hiszik azt, hogy nincs egység a keresztények között, mert annak vallod magad, de se kapcsolatod nincs Istennel, se a Bibliát nem ismered. Szégyen. Én elhatárolódom tőled.
2016. máj. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
71%

A katolikus vallás sokáig haladásellenes volt, a reformáció logikus lépés volt a vallás szabad gyakorlása érdekében. Az ellenreformáció vívmányait (jó 100 évvel később) már ez kényszerítette ki.


A reformáció az egyén (vallási) szabadságát hirdeti, ebben erős. Tagadja minden intézmény abszolút, Istentől való voltát. Egyházi, oktatási, politikai intézmények esetében szvsz igaza is van ebben.

Másrészt viszont, kiönti a fürdővízzel a gyereket, amikor az ÖSSZES intézmény tagadása által tagadja a házasság és család intézményének az Istentől valóságát is, az EGYÉN szabadságát előtérbe helyezve, holott Isten az embert nem véletlenül férfinak és nőnek teremtette.


Ha így nézzük, a katolicizmus hagyományos erénye és ereje a család szentségének a védelme, az egyénével is szemben.


Mindkettőnek megvan a maga érdeme.


Valójában a kérdés azért értelmetlen, mert az összehasonlítás felesleges, sőt, végső soron csak káros, mert az ellentéteket és különbségeket emeli ki. Holott ráadásul nem csak ez a kettő keresztény egyház, és még csak nem is a kereszténység mint vallás létezik, - minden másban is meg kellene látni az Istentől való eredeti értékeket, és azokat bátorítani bennük.

2016. máj. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
91%

Úgy látom még alapvető fogalmakkal sem vagy tisztában. A katolikus és a református két külön felekezet egy valláson, a kereszténységen belül.

Illetve a katolikusoktól is felekezetek váltak ki, vallások, mint mondjuk a buddhizmus vagy hinduizmus biztosan nem.

Ráadásul az, hogy szakítottak a katolikus hagyományokkal, pont azt jelenti, hogy nem katolikusok!


A kérdésednek, főleg az ilyen részeknél, mint amikor erőszködsz hogy márpedig mindenki katolikus, meg "katolikusforever" úgy tűnik semmi értelme, csak provokálni és veszekedni szeretnél, amiben nem szeretnék asszisztálni. Mert ez a hozzáállás nemhogy nem keresztényhez méltó, de egyszerűen emberileg sem túl dícséretes...

Ja, és baptista vagyok ha ez számít.

2016. máj. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
69%

"Igazából mondhatni mindenki Katolikus mert minden más kisebb vallás a Katolikusoktól szakadt ki."

És szerinted miért? Azért mert a katolikusok búcsúcédulákat kezdtek árulni, meg erkölcstelen lett az egyház. Ha reformáció nem lett volna, akkor ez a világ már maga lenne a pokol ahol a katolikus egyház vezetői lennének a démonok. Erről ennyit...

Egy keresztény

2016. máj. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
53%
a katolikus vallást Jézus alapította és a Szentlélek hatására létrejött az Anyaszentegyház. a református is Kereszténység de a katolikus az a vallás amit Jézus alapított. üdv.:egy katolikus
2016. máj. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
89%

előre szólok ezen az oldalon szinte csak szektások, fasiszták és őrültek vannak, én eddig 4 színvonalas rendszeres hozzászólót számoltam csak...


hogy válaszoljak is, szerintem mind a két felekezet tart bizonyos értékeket és bizonyos viszásságokat, és mind a kettő egy bizonyos szintű keretrendszer, amiben az egyén elhelyezkedik, ezért nehéz is válaszolni a kérdésedre, mert bizonyos református ágazatoknál egyértelműen jobb a katolicizmus, de ez fordítva is igaz, sőt gyakran mind a kettőnek igaza van, mert az ellentétes dolgot csinálják de mind a két oldalon nagyon helyes és nagyon keresztényi a szándék, még a szentírás is rávilágít, hogy sok esetben két ellentétes véleményen lévő fél közül mind a kettőnek lehet igaza


orthodox vagyok ,régebben református voltam

2016. máj. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

"jobb a katolicizmus"

Ez meg mégis mit jelent, ha szabad kérdeznem?

2016. máj. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
26%
A vallástól való függetlenség, és istenektől való függetlenség a legjobb. Isten nincs, szellemek nincsenek, pokol, meny kitaláció. A papok a Föld legnagyobb bűnözői.
2016. máj. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
45%
9-es Az ateizmus is egy vallás. ;)
2016. máj. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!