Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi lesz ha, Jehova Tanúi...

Mi lesz ha, Jehova Tanúi többségben lennének és nem mennének el szavazni?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy a vallás hirtelen olyan népszerű lesz mint a kereszténység, tehát a világ nagy részén ez lenne a meghatározó. Ebben az esetben gyakorlatilag senki sem menne el szavazni bizonyos országokban. Így viszont hogyan tudna működni egy ország, hiszen a modern társadalom, a demokrácia alapja a népképviselet, vagyis, hogy az emberek elmennek választani és az általuk választott emberek irányítják az országot az ő felhatalmazásukkal. Kik vezetnék az országok életét, gazdaságát? Kik alkotnának törvényeket, stb.?

Ezt a kérdést egyáltalán nem kötekedésből, pusztán kíváncsiságból tettem fel, nem szeretném senkinek a nézeteit megsérteni.



2016. máj. 19. 23:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Így sem nagy sok helyen a szavazati arány, mert sokan kiabrandultak a politikából.

Amugy tegyük fel egy országnak 80% tanú, a maradék meg elmenne szavazni. Amúgy jó lenne mindenkinek már csak közbiztonság szempontjából is, a tanuknak ugyanis nem szabad lopni, erkölcstelenkedni, ölni satöbbi:D

2016. máj. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Igazi demokráciábn nem embereket választanak (pl. királynak).
2016. máj. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Ozmium42 ***** válasza:
A tanúknak saját párhuzamos kormányzatuk van, Vezető Testületnek és Véneknek hívják őket.
2016. máj. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Jó, de a vének és a vezető testület egy vallási szervezet, nem lehet összehasonlítani az Országgyűléssel.
2016. máj. 20. 00:30
 5/19 A kérdező kommentje:
Márcsak azért sem, mert ez a két terület (vallási és világi hatalom) már a középkorban elkülönült a skolasztikának köszönhetően.
2016. máj. 20. 00:33
 6/19 A kérdező kommentje:
Meg amúgy sem.
2016. máj. 20. 00:35
 7/19 anonim ***** válasza:
13%

Soha nem lesz népszerű.


Kereszténynek lenni Sátán világában, mindig is népszerűtlenség volt és lesz.


A Törvényeket pedig Isten hozta, és ezek alapján kell élnie a kereszténynek,

a szolga osztály, szellemi eledelt oszthat ki, és vigyáznia kell a nyáj, és a gyülekezet tisztaságára,

az uralkodás Jézus joga, nem embereké. Nem adja át senkinek ezt a jogot.


Hamarosan az egész lakott földön így fog működni az élet, országok, és nacionalista szellem nélkül.

2016. máj. 20. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Az apostolok sem uralkodtak a nyájon, de vezetéssel szolgáltak szellemi téren.

minden keresztény egyénileg felel azért, hogy miként éli a keresztény életét, a vezető testület nem erre hivatott.


Isten a szavában leíratta mit kell tennie egy kereszténynek, a vezető testület nem uralkodásra van kijelölve, Uralkodni Jézus uralkodhat. Ő a kinevezett királya Istennek.

ezért tévedés, hogy a szolga osztály ilyen hatalommal illessék.

2016. máj. 20. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

(1Péter 5:3) 3 nem is úgy, hogy hatalmaskodtok azokon, akik Isten öröksége, hanem úgy, hogy példaképeivé váltok a nyájnak.


Ők terelgethetik a nyájat felelősséggel, ezzel vannak megbízva. Mert a nyáj Istené és Jézusé, ezért nagy felelősség van rajtuk.

Sőt, nekik példával kell elől járniuk, mert számot kell adniuk Jézusnak minden egyes juhocskáért.

2016. máj. 20. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
52%

Ilyen helyzet biztos nem fog előállni miattuk. Amúgy pontatlan a kérdés, ugyanis nem a kereszténység nem politizál, csupán bizonyos felekezetei.


Más kérdés, hogy tőlük függetlenül előállhat érvénytelen szavazás, amit nevezhetünk a demokrácia csődjének is. Tulajdonképpen azok, akik saját elhatározásukból, bármilyen okból kifolyólag távol maradnak a szavazástól, azok valójában a demokrácia ellen voksolnak. A jelenlegi szabályozás szerint, ha a választópolgárok meghatározott százaléka nem megy el az országgyűlési választásra szavazni, akkor a választást meg kell ismételni. Amellett, hogy ez felesleges pénzkidobás, azt az üzenetet közvetíti a hatalom felé, hogy "hagyjatok békén, döntsétek el nélkülem". A történelem jó példa arra, hogy a hatalom nem sok biztatásra vár ahhoz, hogy a lakosság fejére nőjön. Ezt pedig sokkal könnyebb megelőzni, mint utóbb műtéti úton eltávolítani.


Ha az alacsony részvételi arány miatt elszaporodnak az érvénytelen választások, akkor - mivel a helyzetet kezelni kell - előbb-utóbb átfogalmazzák a választási törvény vonatkozó mondatait, hogy az ország működőképes maradjon. Erre alapvetően két eljárást tudok elképzelni. Az egyik az, hogy visszavonják a választáson való részvétel önkéntességének a jogát. Vagyis, ha nem megy el valaki, akkor megbírságolják, ha van rá kapacitás, elő is állítják. A másik megoldás az, hogy nem számít a részvételi arány, a választás mindenképpen érvényes. Az első megoldás megoldja ugyan az érvényesség kérdését, de a megbírságolt választók szándékosan az aktuális kormány ellen szavaznának, ami hatalmi szempontból kontraproduktív. A második esetben viszont a távolmaradók a saját bőrükön tapasztalnák, hogy esetleg egy kisebbségben levő politikai akarat érvényesül csak azért, mert ők nem méltóztattak élni a jogaikkal. Személyes véleményem, hogy mindkét megoldás jobb, mint egy elkényeztetett, döntésképtelen társadalom. Meglátásom szerint a társadalom nem érett a demokráciára, ha pedig a két fentebbi módosítás közül valamelyiket ténylegesen be is kell vezetni, az igazolni fogja ezt.

2016. máj. 20. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!