Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kik azonosithatók az antikrisz...

Kik azonosithatók az antikrisztussal?

Figyelt kérdés

#Antikrisztus.
2016. máj. 26. 18:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Senkik. Biblia alapján krisztus eszméjének ellenségei.
2016. máj. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
16%

azokra vonatkozik, akik Jézus tanítását elutasítják, tagadják, vagy modernizálják engedményeket téve, a "haladni kell a korral" jelszó alatt.


Antikrisztus azt jelenti Krisztus ellenes, vagy Krisztussal szemben álló.

2016. máj. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Mit tudunk az antikrisztusról? János apostol ír róla a Bibliában az alábbiak szerint:


1Jn 2,18 Fiacskáim, itt az utolsó óra; és amint hallottátok, hogy az antikrisztus eljő, így most sok antikrisztus támadt; ahonnan tudjuk, hogy itt az utolsó óra.


1Jn 2,22 Ki a hazug, ha nem az, aki tagadja hogy a Jézus a Krisztus? Ez az antikrisztus, aki tagadja az Atyát és a Fiút.


1Jn 4,3 És valamely lélek nem vallja Jézust testben megjelent Krisztusnak, nincsen az Istentől: és az az antikrisztus lelke, amelyről hallottátok, hogy eljő; és most e világban van már.


2Jn 1,7 Mert sok hitető jött e világra, akik nem vallják a Jézust testben megjelent Krisztusnak. Ez a hitető és az antikrisztus.


Tehát az antikrisztus, már János apostol kora óta jelen van, így tehát nem egy személy! Ha szeretnél többet tudni az antikrisztus témájáról ajánlom figyelmedbe Andreas Helwig teológiaprofesszor könyvét.


Üdv. Péter

2016. máj. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki, aki nem Jézus szerint jár, ill. nem Jézus igazságait szólja (amiket mondott a Bibliában..).
2016. máj. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

-Azok a szemèlyek,akik tagadják,hogy Jèzus valoban Messiás.

Olvasd:1Jánis 2:22.


-Mindazok,akik tagadják,hogy Jèzus az Isten Fia.

Olvasd:1János.2:22.

János:10:36

Lukács:9:35


-A hitehagyottak.

1János:2:18,19.


-Krisztus igazi követőinek ellenfelei.

János.15:20,21.


-Egyènek ès nemzetek,akik szembehelyeszkednek a király Krisztussal,vagy megtèvesztő modon messiási szerepre törekszenek.

Zsoltárok.2:2.

Jelenèsek.17:3,12-14.....19:11-21.

2016. máj. 27. 18:06
 6/11 anonim ***** válasza:
A kabbalista zsidók magyarországi születésüként várják. Volt a 2012-es év, ami valójában egy jelzés. Bejelentették, hogy 2019-ben felállítják a világkormányt. Ugye 2012-től ez 7 évre helyezkedik el. Ez lehet az első 7 év. Orbánviktor is zsidó. El tudom képzelni őt is. Sorosgyuri zsidó pénzeli a migránsokat, tönkretéve ezzel a világot, antikrisztusi magatartás ez is. Sorosgyuri pénzeli orbánt is, ez meg olyan, mint amikor hatalom adatik néki. Nembiztos, hogy mindent szó szerint kell venni. A Bibliát sokszor átírhatták, 70 könyvet kivettek belőle, volt fogarasi-cuczor nyelvújítás is, stb. A nyirkai jóslatban is orbán van megemlítve utolsó elnöknek.
2016. nov. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kérdező,ki kért rá,hogy válaszold meg a saját kérdésed?

Kicsit türtőztesd magad.Másokat kérdeztél.

Az antikrisztus nem személy,hanem a szeretet ellen menő megnyilvánulás,pl.rendszeres gyűlölködés,harag,féltékenység,irigység stb.mindaz,ami nem ad harmóniát és boldogságot az embernek hosszú távra.

2016. dec. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem csak egy antikrisztus van hanem sok antikrisztus van.


1Ján 2:18

Fiacskáim, itt az utolsó óra; és a mint hallottátok, eljő, így most sok antikrisztus támadt; a honnan tudjuk, hogy itt az utolsó óra.


A korai kereszténység óta folyik ez a csata, és ez nem is fog változni az ítéletig.

Most is itt vannak az antikrisztusok közöttünk, olvassuk az írásaikat, vitatkozunk velük, talán még az utcán is szóba állunk velük, sőt még a lakásainkba is be engedjük őket néha, de semmit nem tehetünk ellenük mert olyanok mint a csótányok eltaposol egyet és ezer tér vissza helyette.


Millió démon vár odakint a sötétségben egy felzabálható testre, és ha ránézünk a mai világunkra csak azt láthatjuk, hogy milyen könnyű dolguk is van azoknak a nyomorultaknak mert mi emberek annyira könnyen oda adjuk a lelkünket ezeknek a pokolfajzatoknak, és amint megvan a testünk máris egy antikrisztussal több van a seregben.

Nézd csak végig mivé lett a vallás, és akkor megláthatod az antikrisztzust teljes pompájában, hát nem érdekes!?


Tudok kedves kérdező, hogy hogy születik meg egy antikrisztus, lehet, hogy nem fogod elinni de én akkor is elmondom neked.

Van egy világ amit mi nem látunk, azoknak akik abban a"másik" világban vannak az az előnyük van, hogy ők viszont látnak minket. Nos ebben a számunkra láthatatlan világban is léteznek jók és rosszak, a jók igyekeznek bennünket megvédeni megóvni, a rosszak a gonoszok viszont igyekeznek nekünk ártani. Na de ami jó ebben az egészben, az az, hogy egyik fél sem tehet semmit a mi jóváhagyásunk nélkül, vagyis mi döntsük el, hogy elfogadjuk a segítő kezet vagy pedig engedünk a gonosznak.

A jók igyekeznek nekünk segíteni olyan értelemben, hogy mindig próbálnak figyelmeztetni amit a legtöbb esetben mi látunk és érzékelünk is, ez lehet akár egy egyszerű mondat, lehet egy egyszerű szürke kis madárka, egy kép egy ember, lehet bármi, viszont ugyan ezt teszi a gonosz is csakhogy ő már nem figyelmeztet hanem csábít, és lássuk be, hogy egyáltalán nincs nehéz dolga velünk.

Na most aki egyszer a hatalmába kerül azt ő már úgy könyveli el, hogy az övé és többé már nem foglalkozik az elveszett lélekkel hanem célba vesz egy másikat. Persze a jók akik ugyan abból a láthatatlan világól vannak segíteni akarnak rajtunk, ők nem adják fel a harcot és továbbra is azon vannak, hogy minden lelket megmentsenek és ezért még mindig próbálkoznak egy elveszett lelket megmenteni és nagyon sokszor sikerül is ez nekik.

Na de még mindig nem mondtam el, hogy hogyan lesz valakiből antikrisztus. Tudod a gonosz lények abból a másik világból figyelnek bennünket és kiismernek, kiismerik gyengeségeinket vágyainkat és tudják, hogy melyek a gyenge pontjaink és mindig azon vannak, hogy ezek a pontok kerüljenek az ők irányításuk alá és ha ez már megvan akkor már kész is van egy újabb antikrisztus, amit aztán már szinte lehetetlen vissza hozni az élet útjára.

Aki egyszer tagadja a testben megjelent Krisztust azt már nagyon nehéz meggyőzni, hogy téved.


Sokat írhatnák még erről de nincs tervembe regényt írni. :)

Én már végig jártam ezt a "poklot" és mégegyszer nem szeretném megtenni.

Jézus megigért nekem valamit ami bárki számára elérhető.


Jn 10:28-30

És én örök életet adok nékik; és soha örökké el nem vesznek, és senki ki nem ragadja őket az én kezemből.

Az én Atyám, a ki azokat adta nékem, nagyobb mindeneknél; és senki sem ragadhatja ki azokat az én Atyámnak kezéből.

Én és az Atya egy vagyunk.


Ámen

2016. dec. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Benne van a nevében.Aki nem azonusul Krisztussal.Majd szembe helyeszkedik vele.
2016. dec. 3. 14:45
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha a 7-es azt gondolja, hogy én vagyok a kérdező, akkor téved.
2016. dec. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!