Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jelenések 7:9,10-ben emlitet...

A Jelenések 7:9,10-ben emlitett"nagy sokaság"is a menybe jut?

Figyelt kérdés

#jelenés #menybe.
2016. máj. 28. 22:13
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
Ez a jelenet a Mennyben játszódik. Ez a sokaság már ott van a Mennyben az Úr trónusa előtt, és dicsőíti Istent.
2016. máj. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
10%

Szervusz.


Nem, Velük nem kötött szövetséget Krisztus a királyságra, hogy vele legyenek.

Ők túl élői lesznek Isten haragnapjának, ahogy Noé sem ment fel az égbe, hogy utána ide vissza jöjjön.

2016. máj. 29. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%
Már a mennyben vannak, írja a Biblia. Aki viszont tagadja a Bibliát, az azt írja, amit a kettes válaszoló tanú.
2016. máj. 29. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Második válaszoló egy irdatlan nagy ferdítésben hisz és még szajkózza is.


Idézet az exjt blogról:


Két hölgy kopogtatott az ajtómon, Őrtorony és Ébredjetek! folyóiratokkal a kezükben. Hagytam, hogy egyikük magához ragadja az irányítást és egy-két percre belekezdjen mondandójába. A felajánlott folyóiratokat visszautasítottam, de megkértem, hogy ha tud, válaszoljon egy kérdésemre mielőtt elmegy. Megkérdeztem, hogy


"Igaz az, hogy Önök úgy hiszik, a hívők 'nagy sokasága' örökké tartó földi élettel lesz megjutalmazva a mennybemenetel helyett? Meg tudja nekem mutatni a Bibliában, hol említi az ezt a 'nagy sokaságot'?"


"Igen". - válaszolta, gyorsan kinyitva Új világ fordítását - amint jól tudtam - a Jelenések 7:9-nél, ahol is ezt olvasta: "Ezek után láttam, és íme, egy nagy sokaság, melyet senki nem volt képes megszámolni, minden nemzetből, törzsből, népből és nyelvből; és a trón előtt és a Bárány előtt álltak, fehér köntösbe öltözve, és a kezükben pálmaágak voltak".


Amikor felhívtam figyelmét a szövegösszefüggésre, és rámutattam, hogy a "nagy sokaság"-ot Isten "trónja előtt állva" ábrázolja a mennyben, mintsem a földön, azt válaszolta, hogy az egész föld Isten trónja előtt áll.


Ezért megkértem őt, lapozzon néhány oldallal arrébb a Jelenések 19-hez, amely szintén a "nagy sokaságról" beszél, és megkértem őt, olvassa el az első verset: "Amit ezek után hallottam, olyan volt, mint egy nagy sokaság harsány hangja az égben. Ezt mondták: "Dicsérjétek Jahot! A megmentés, a dicsőség és a hatalom a mi Istenünké".


"Nos, hol található a nagy sokaság?" - kérdeztem.


"A földön." - hangzott a válasz.


"Kérem, olvassa el még egyszer!" - mondtam.


Ezúttal megállítottam őt, miután elolvasta a 'menny'-szót, és ismét megkérdeztem, hol helyezi el a vers a "nagy sokaságot". "A földön" - hangzott még mindig a válasz.


"Mi volt az utolsó szó, amit olvasott?" - kérdeztem.


"A 'menny'" - ismerte el végül -, "de a 'nagy sokaság' a földön van. Ön nem érti meg - folytatta -, hogy nekünk a brooklyni vezetőségünkben vannak olyan férfiak, akik megmagyarázzák számunkra a Bibliát. És ők bizonyítani tudják, hogy a "nagy sokaság" a földön van; csak én nem tudom elmagyarázni ezt olyan jól."


És erről van szó! Egy Jehova Tanúja nézheti ugyan a 'menny'-szót a Bibliában, és mégis 'földet' fog látni helyette - mivel az Őrtorony Társulat ezt tanítja.


Ez olyan, mintha a Tanúk egy Őrtorony-színezetű üvegen át néznék a Bibliát, ami megváltoztatja a jelentését mindannak, amit olvasnak.

2016. máj. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!