Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet hinni Istenben,...

Hogy lehet hinni Istenben, vagy egy vallásban?

Figyelt kérdés
Nem provokatív kérdés, szimplán érdekel mi vesz rá valakit arra, hogy higgyen egy "mesében". A Biblia egy könyv, amit írhatott bárki, semmire nincs bizonyíték.
2016. máj. 31. 16:56
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

Lehet tévedek, mert mint mondtam, nem vagyok jártas ebben és tőlem idegen is.

Velem már nem hiteti el senki, hogy Ádám és Éva volt az első emberpár, mert egyszerűen butaság. Így akkor a többi leírt is ilyen szintű lehetetlenség.

2016. máj. 31. 17:54
 12/35 Ozmium42 ***** válasza:
75%
Sokakat az vesz rá, hogy így nevelik a szülei és a környrzete. Mások engednek a blöffnek és a fenyegetésnek, a bizonytalanságból és a félelemből menekülnek a vallásokhoz. Megint mások önigazolást látnak benne. Az összeesküvés-elméletekre fogékonyakra jellemző a vallásosság, mert abban is szerepel a "titkos tudás", vagy "különlegesség" érzése, amire szomjaznak, illetve a láthatatlan ellenségkép, amire lehet hárítani mindent. Olyan is van, aki a megerősítési torzítás hibájába esik. Valakit egyszerűen csak sikerül becsapni. Előfordul, hogy valakinek vallásos élménye van, és ezt próbálja értelmezni valamilyen bevett valláson keresztül. Hirtelen ezek jutottak eszembe.
2016. máj. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
Totál jogos gondolatok.
2016. máj. 31. 18:03
 14/35 anonim ***** válasza:

# Ozmium 42


"Az összeesküvés-elméletekre fogékonyakra jellemző a vallásosság, mert abban is szerepel a "titkos tudás", vagy "különlegesség" érzése, amire szomjaznak, illetve a láthatatlan ellenségkép, amire lehet hárítani mindent."


Nettó hülyeség, amit írsz. Látszik, hogy nem ismered sem a vonatkozó vallásszociológiai szakirodalmat, de vallásos embereket sem ismersz személyesen.


Az összeesküvés-elméletek jellemzően valláspótlékként (is) funkcionálnak, tehát nem a vallásosak élnek vele.

2016. máj. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:

Üdv, két dologról szeretnék beszélni, mint pszichológiával foglalkozó egyén, az első:


-"Nem provokatív kérdés" Egy mondattal később, meg leírod, hogy mese a Biblia. Természetesen ez provokálás, és annak is egy olyan formája, amikor egy részleges fedéssel, mint a "Nem provokatív kérdés" próbálod, úgy a kérdést megfogalmazni, mintha látszólag téged valóban érdekelne ez, valamilyen környezetedben lévő reakció hatására, erős késztetés jött benned létre, és a kérdést, egyértelműen a vallásos ember felé irányuló egyet nem értésedben jött létre. Lényeg, a lényeg ez a kérdés provokatív, és a megfogalmazása közben is már tudtad ezt.


-Ahogy elolvastam a válaszokra, amiket reagáltál látszódik, hogy nagyon alacsony bibliai és tudományos ismerettel rendelkezel. Megmaradtál a kérdés megfogalmazásának szintjén, és azokra a válaszokra melyek szimpatikusak voltak pozitívan, azokra mely a biblia hitelességére próbáltak rámutatni, viszont negatívan válaszoltál, ez azért történhetett meg, mert előre eldöntötted a válaszoktól függetlenül, hogy melyeket fogod "megfelelőnek" és melyeket fogod helytelennek találni. Egy intelligens ateista ember, soha nem tesz ilyet, de úgy általában semmilyen intelligens ember sem, hiszen egy adott témát komoly vizsgálat, és ismeretek nélkül, jónak vagy rossznak ítélni rendkívül hiteltelen.


Két dolgot javasolnék, ha a jövőben őszintén érdekel téged egy kérdés, és tényleg nem akarsz provokálni másokat, akkor ne írd bele a kérdésbe, hogy "Nem provokatív kérdés" és legfőbb kép a válaszaidban látszódjanak azok, hogy nyitott vagy arra is, hogy a számodra ellenszenvet kiváltó oldal nézeteit is megfelelőképpen kezeld, és ne előre eldöntött mérce alapján ítéld meg őket. A másik, hogy ha a kérdésed inkább vitára szeretnéd kiírni, akkor legalább több éves komoly kutatás, és vizsgálódás után az érveléseidet, megfelelő, és a lehető leghitelesebb források által próbáld alátámasztani, és ne a "Én aztán nem hiszem el, hogy Ádám és Éva voltak az első emberpár. A tudomány és a fizika megmagyarázza" mondatokkal hozakodj elő.


Nem vagyok vallásos, és az írásomat nem a vallásos közösség védelmében írtam, hiszen nem vagyok az, remélem kedves kérdező, nem voltam túlzottan ledegradáló feléd, ha ez mégis megtörtént akkor elnézésedet kérem.


Egy pogány

2016. máj. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:

No, látom, megjöttek a megmondó emberek. :)

Azért írtam bele hogy nem provokatív, mert a kérdést lehet jelenteni ilyen szándékkal, és ezen az oldalon előszeretettel fogják rá ezt a legtöbb nekik nem tetsző kiírásra.

Lehet kicsit nyersen fogalmaztam meg a kérdést, de azért van ott az idézőjel. Kiírtam egy tételmondatot, erre vártam az érveket és ellenérveket. Ez a helyzet.

NYILVÁN úgy fogok reagálni a válaszokra, ahogy az én meggyőződésem diktálja. Ha egyet értek vele, akkor azt írom. Ha nem, akkor azt. Tudtommal nem tilos a személyes véleményem kifejezni.

Igen, alacsony a bibliai ismeretem, mert minek ásnám bele magam a témába, ha nem érdekel részletesen? Arra voltam kíváncsi, ki milyen okból döntött úgy, hogy ebben hinni tud. Ehhez mi köze kell hogy legyen az ismereteimnek? Ha erre választ akarok, nem kell mélyelemzéseket olvasnom.

2016. máj. 31. 19:07
 17/35 KZitus ***** válasza:

15-s


"Egy pogány"-tól ritka jó választ olvastam, én, aki mélyen vallásos ember vagyok:-)

Tetszik a becsületes gondolkodásod:-)

Köszönöm.

2016. máj. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 KZitus ***** válasza:

Kedves kérdező:-)


Úgy lehet hinni Isyenben, hogy hosszas Biblia tanulményozás után rájöttem, hogy Isten létezik, és a Bibliában minden könyv Tőle származik, amit kb. 40 emberrel iratott le ihletés alatt. Erre számos bizonyíték van a Bibiában, csak kitartóan kell olvasni előítélet nélkül, például kiváncsiságból.

Tudod egy orvosnak, aki 7 évig tanulta az anatómiát arról beszélni, hogy a szív nem bizos, hogy az emberi testben van - hát enyhén szólva nem szerencsés dolog. Ehez hasonlítható az, amikor a Bibliáról és Istenről mondasz véleményt - az írásod alapján.

2016. máj. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

"rossz hírű Jehova Tanúja"?


De szeretnék csak egyszer találkozni veled, hogy lásd, kit tartasz rossz hírűnek, mivel hogy nincs rossz hírem, megbecsült tagja vagyok a társadalomnak, és tiszteletnek örvendek a lakókörnyezetemben élők körében.


Nem is ismersz, fogalmad sincs mire írtad, hogy rossz hírű, s ennek ellenére, hogy megalázol mint felebarátodat sem mocskolódok ellened, mint ahogy rólam írsz. Mint ha hatalmas népszerűségben élnék, és mindenki ismerne.


Hát...

2016. máj. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 dellfil ***** válasza:

Hogy hogyan? Nem inkább miért?

De tudod mit? Olvasd el ezt:


[link]


Jó hosszú, de - szerintem(!) - megéri. :DDD


dellfil

2016. máj. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!