Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nézik rossz szemmel a...

Miért nézik rossz szemmel a vallások a szexualitást és a természetes emberi testet?

Figyelt kérdés

Hiszek Istenben, de imádok szexelni és szeretem a naturista életformát.

Isten úgy teremtette az embert, hogy élvezze a szexet és nem úgy hogy csak ösztönből csinálja azt utódnemzés céljából. Az az állatokra jellemző, hogy csak akkor párosodnak, amikor itt az ideje. Az embernek nem véletlenül van orgazmusa.

Aztán meg az emberi test teljesen természetes dolog, mindenki meztelenül születik, Isten is ruhátlanul alkotta meg Ádámot és Évát. Az emberi test a legszebb dolog a világon, akár hogy is néz ki, nem kell takargatni. Régen nem is takargatták, csak a Viktoriánus kor óta jött be ez a rossz társadalmi beidegződés.

Mégis a vallásos emberek, különösen a kisvallások és a szekták elítélik mind a szexualítást, mind pedig a naturizmust. Értelmes okot nem tudnak mondani, csak kitalált dolgokat, ami ellentétes Isten eredeti szándékával.

Szerintem éljünk úgy a földön, hogy ne ártsunk másnak, de ami Isten ajándéka, ami jó az életben, azt fogadjuk el! Miért kell visszautasítani, visszafogni magunkat értelmetlenül?


2016. máj. 31. 18:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Igen, pedig ez a fajta szigor nem biblikus. Tudjuk jól, hogy sok mindent tett az egyház a történelemben, ami egyáltalán nem biblikus.
2016. jún. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"A középkorban ezt odáig fokozták, hogy a házastársaknak az év 180 napján TILOS volt szexelni!

Arról már nem is beszélve, hogy egyébként is csak elölről, sötétben és felöltözve (nem vicc!) volt szabad és illendő. A többi bűn volt, meg kellett gyónni.

A nőnek még az sem illett, hogy élvezze: el kellett tűrnie, és kész."


Ez hülyeség, erre semmilyen történelmi forrás nincs. Legalább is nem olyan értelemben, hogy akkor most mindenhol ez ment. Kirívó esetek tuti voltak, de a középkornak nem volt olyan egységes jogrendje, mint ami ma van. A földesurak megszabhatták, hogy mit tehetnek a jobbágyok, de ez csak nála volt így, másnál meg másképp. Ez kb. ugyanaz, mint az "első éjszaka joga", ami szintén egy ferdítés, mert sehol nem volt ilyen.

Olyan jó lenne ezeket a középkorral kapcsolatos dajkameséket végre kinőni.


Egyébként a kérdésre válaszolva:

A naturalizmus szerintem főleg kulturális dolog. Azt meg a többség határozza meg: Afrikában nem gond egy szál kis tangaszerűségben rohangálni. Míg nálunk a társadalom nagy része nem akar így kimenni az utcára. Ez így alakult.

2016. jún. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"erre semmilyen történelmi forrás nincs"

Abban tévedsz, hogy ezt nem a földesúr határozta meg, hanem az egyház.

Természetesen nem úgy, hogy ez lett volna az elvi határ, hanem pl. tilos volt gyónás és áldozás között szexelni, aztán pl. az egyházi ünnepeken, aztán pl. a havi vérzés idejében egy hétig, stb. stb.

Ha ezt mind összeadod, szépen kijön a 180 nap.

Az meg, hogy szerinted (vagy más szerint) mi kellene, nagyon hidegen hagyott akkoriban mindenkit.


És igen: EZ az egyház szándéka. Csak mostanában már kevés a hatalma ehhez, de éppen növekszik. Ne legyenek kétségeid arról, hogy mit fog tenni, ha tovább növekszik a hatalma - lásd pl. az erkölcstan könyveket, amelyekhez elvileg közük nem lett volna, aztán valahogy csak kerültek bele vallási alapú tiltások.

2016. jún. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nem bűn. Az bűn aki kínozza magát. ;)


A tanakh sehol sem tiltja a szexualitást (házasság előtt sem) persze egészséges keretek között kell tartani (szóval azért a rokonainkkal és az állatokkal ne...stb).


Írom én ,mint vallásos zsidó. ;)


Üdv!

2016. jún. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Én is úgy vélem, hogy sok esetben az egyház kisajátítja a vallást és a vallási vezetők kapzsiságából félremagyarázzák Isten akaratát. Ha az egyház korlátoz, hatalmat gyakorol, így kiszolgáltatottá teszi a híveket neki. Ennek rengeteg eszköze van, de lényegében mind arról szól, hogy megvonunk az érintettől valamit, hogy uralkodhassunk felette. És akkor még nem is beszéltem arról a sok logikátlanságról, ellentmondásról, ami a különféle egyházak tanításaiban szerepel.

Pedig szerintem az irigység sokkal nagyobb bűn, és itt azt érzem, hogy sokan azért, mert nekik nem lehet, nem jön össze, nem jó a társukkal, stb., irigységből belemagyaráznak mindent, csak hogy dögöljön meg a szomszéd lova is.

2016. jún. 5. 12:29
 16/16 anonim ***** válasza:

Én mondjuk leojok mindent.Reggel a postaládához is,csak egy boxerben megyek.Ha éppen nincs komoly kapcsolatom,akkor a szeretőimet is váltogatom.Iszok,bagózok,jól érzem magam.

Nem tudhatjuk mi lesz a halál után.Én kiélvezem az egész életem.

2016. júl. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!