Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha egy szent dolgot megszentsé...

Ha egy szent dolgot megszentségtelenítenek akkor utána már nem lesz szent? Esetleg történelmi példákat tudtok felhozni?

Figyelt kérdés

2016. jún. 4. 12:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. jún. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 KZitus ***** válasza:

Szia


De igen, lehet szent. Bibliai, történelmi példa:

Ezékiel 39:7

7 Megismertetem szent nevemet népem, Izrael körében, és nem hagyom többé megszentségteleníteni az én szent nevemet; és megtudják a nemzetek, hogy én vagyok Jehova, a Szent Izraelben.«

Figyeld meg, hogy Jehova kétszer is ezt mondja: „szent nevemet” . A Biblia gyakran említi együtt Jehova nevét a „szent” és a „szentség” szavakkal. A „szent” szó jelenthet elkülönítettséget, és utalhat tisztaságra, makulátlanságra is. Jehova neve szent, mivel ő maga is szent. Teljesen elhatárolja magát mindentől, ami bűnös és tisztátalan. Így azok, akik Jehovát hibáztatják a gonoszságért, a lehető leggyalázatosabb módon becsmérlik szent nevét.

A Biblia fő témája az, hogy Jehova meg fogja szentelni a nevét a Királysága által. Ezt a témát hangsúlyozza az Ezékiel könyvében azzal, hogy ismételten kijelenti: „megtudják a nemzetek, hogy én vagyok Jehova” Ezékiel 36:23; 37:28; 38:23; 39:7. Figyeld meg, hogy a nemzeteknek nem lesz választási lehetőségük, meg kell tudniuk, hogy ki Jehova. Vagyis Jehova kényszeríteni fogja a föld nemzeteit, hogy elismerjék: ő valóban az, akinek mondja magát, a Szuverén Úr, akinek a neve a szentséget, a tisztaságot és a makulátlanságot képviseli.

2016. jún. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Pl. elterjedt volt, hogy a bálványáldozati oltárokat a próféták úgy tették tisztátalanná, hogy halottak csontjait égették el rajtuk. Ez történt pl. a bételi oltárral is:

2 Kir 23:16 "Sőt amikor Jozija megfordult s meglátta ott a sírokat, amelyek a hegyen voltak, odaküldött s elhozatta a csontokat a sírokból s elégette az oltáron s tisztátalanná tette azt az Úr azon szava szerint, amelyet Istennek az az embere mondott, aki e dolgokat megjövendölte."

2016. jún. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 HaEv ***** válasza:

Attól függ, ki állítja, hogy szent.

Ha Isten azt mondja valamire, hogy szent, akkor nem lehet ezt a tulajdonságát elvenni.

Ha emberek Isten utasítása alapján felszenteltek valamit, azt el lehet(ett) rontani.

Történelmi példákat idéztek előttem.

2016. jún. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!