Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy keresztény zenésznek...

Egy keresztény zenésznek szabad más műfajú zenét is játszódjon?

Figyelt kérdés
pl. van egy zenész aki tényleg nagyon hívő de van egy másik zenekara is ahol mulatós műfajú zenéket játszanak és ő ezt nem tartja helyesnek. Mindkettőt nagyon szereti de szerinte nem fér össze ezért úgy gondolja abba kell hagynia és csak keresztyén dalokat játszhat ha Istennel akar élni...Ezt már máshol is hallottam de nem értem.. tényleg nem fér össze a kettő?

2016. jún. 5. 19:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
De, összefér. Csak a szektásoknál nem.
2016. jún. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Szerintem is... és hogyan lehetne meggyőzni erről egy embert hogy ne adja fel egyiket se ha nagyon szereti?
2016. jún. 5. 19:28
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne szabadna?

Nem rémlik olyan parancsolat, hogy az ember csak akkor szólalhat meg és csak úgy énekelhet, ha minden szavával az Urat áldja :D

Maximum ha valami nagyon világi, trágár, vagy egyenesen istenkáromló dalszövegeket zengene, abban az esetben lenne helytelen a dolog.

2016. jún. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Beszélgessél vele, hogy mi helyes és mi nem helyes.

A legjobb elhagyni minden beteg és beképzelt szektát.

Egyébként meg az önkénteskedéssel többre megy, mint a felfuvalkodott pupák kegyelem mániás képmutatókkal, akik mindent csak elítélni tudnak magukon kívül.

Azt mondják, minden Jézusról szól, közben meg semmibe veszik a tetteikkel.


Amúgy játszhatna ilyen szép zenéket is pl.:

https://www.youtube.com/watch?v=fR0NSpvAUFo&t=14m52s


:)


És egy szép tanmese, amit máshol írtak a következő kommentben.

2016. jún. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Volt egyszer egy fiatal lány, aki egy bordélyházban nőtt fel. Ez volt az ő sorsa abban az időben. Nem menekülhetett belőle. De imádkozni szokott Ramana Maharsihoz, “Ó, Uram, ha ezt az utat kell járnom, legyél velem! Nem azért imádkozom, hogy megváltozzon az életem, ha ez a sorsom. Hanem azért imádkozom, hogy az erőd, és a szereteted mindig legyen énvelem.”

Volt az utca túloldalán egy úgynevezett dnyání. És ez a dnyání ki szokott állni a piactérre prédikálni és kiáltozni, mindenkinek a tudtára adva, hogy ő tudatosság, abszolút valóság. Ez így ment évekig. Végül elérkezett az idő, amikor mindketten meghaltak, és Isten elé járultak. Isten így szólt a lányhoz, “Vissza kell térned a földre, és dnyánínak kell lenned.” Az úgynevezett dnyání aspiránshoz pedig így szólt, “Neked kígyóként kell a földre visszatérned.”

“Hogy lehet ez, Uram?” - kérdezte az ember. “Mindenkinek az erényeidet magasztaltam. Minden embernek elmondtam, hogy ők tudatosság és abszolút valóság, te pedig kígyóként küldesz vissza engem. Mit tettem?” “Szívtelen vagy.” - mondta Isten. “A beszéd iskolájából jössz. Mindössze annyit kezdtél az életeddel, hogy beszéltél, beszéltél, beszéltél, beszéltél, beszéltél. De ez a lány nekem adta a szívét. Átadta magát nekem. Nem siránkozott a sorsa miatt. Csak annyit kért, hogy legyek vele a viszontagságai, és gyötrelmei során. És én megadtam neki az erőt, hogy elviselje, így most ő szabad. De neked még sokat kell tanulnod. Tehát kígyóként kell visszamenned.”

2016. jún. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"hogyan lehetne meggyőzni erről egy embert hogy ne adja fel egyiket se ha nagyon szereti?"


Azt kell mondani, hogy azzal is pénzt keres, így azt a pénzt is be tudja fizetni a szektának ;)


De a viccet félretéve: nem kell meggyőzni, hagyni kell, hogy döntsön ő maga. Ha meg úgy dönt, hogy más zenét nem játszik, akkor hát nem játszik, az ő dolga. Ha neki jó lesz így is, akkor jó lesz; ha meg nem lesz jó, akkor előbb utóbb korrigálja a döntését.

2016. jún. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Üdv, ha egy szép zene segít abban, hogy az egyén közelebb kerüljön Istenhez, akkor az egy jó dolog, csakis a new ages szekták tartják sakkba a híveit, hogy nem szükséges gondolkozni, sem más felé nézelődni, mert meg van a saját "szellemi" táplálék.
2016. jún. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
nem semmi szekta nincs az ügyben :) nehéz gyerekkora volt de kijutott belőle. Református. Zongorázik és szokott menni egy-egy keresztelőbe, kicsengetésre, stb. zenélni. Ezt is nagyon szereti és az emberek is nagyon szeretik ahogy zenél de úgy gondolja, hogy ha Istennel akar élni nem fér össze a 2..
2016. jún. 5. 19:42
 9/14 anonim ***** válasza:

Gondolom te nem vagy keresztény, így fogalmad sincs, hogy mit jelent az elhívás.Gabriel Taylor testvérnek ezt tudnia kéne :)

Tehát van neki egy elhívása. A mulatós zenének meg nagyon sokszor pajzán szövege van és egy normális, érett keresztény ezt nem fogadja el és nem vesz benne részt.

Aki pedig nem ismeri Istent, annak a válasza nem releváns. Én sem szólok bele pl orvosi dolgokba.

2016. jún. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#9, utaltam rá a válaszomban, hogy ha nagyon világi a szöveg, az már lehet helytelen. De kategórikusan nem lehet ezt kijelenteni a mulatós zenére sem.

Ráadásul a hozzáállás sem mindegy. Ha már úgyis nyár van, hadd szemléltessem egy strandolós példával.

Ha én kimegyek a strandra a családdal vagy néhány testvéremmel, csak hogy fürödjünk, napozzunk, játsszunk, jól érezzük magunk, az egy kalap alá vehető azzal, mintha csak azért megyünk hogy stíröljük a bikinis lányokat?

2016. jún. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!