Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Korán mit mond el magáról...

A Korán mit mond el magáról Istenről, a mostani és jövőbeni szándékairól, és a kezdetekről?

Figyelt kérdés

2016. jún. 13. 16:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Vannak magyar nyelvű iszlám oldalak, ahol ezekről részletesen írnak.

Meg van google is, amivel ezeket az oldalakat ugyanannyi idő alatt megtalálod, mint amennyi idő alatt mi kikeressük neked :)

De ezt az egyetet speciel tudom fejből: iszlam.com

2016. jún. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mindezekkel tisztában vagyok nem kell aggódni. :)

Ahogy azzal is hogy az oldal célja hogy kérdéseket lehessen feltenni és arra hasznos válaszokat lehessen adni.


Ennek okát a google mellett bátorkodom itt is, kifejezetten a vallás kategóriában érdeklődni ama információ iránt hogy a Korán mit ír a kérdésben említett dolgokról.

Úgy sejtem ide is járnak olyan emberek, például hívők vagy az iszlámot ismerők akik tudnak válaszolni. Úgy mint saját szavukkal vagy úgy mint linkekkel.

Nyilván a guglizás nem marad el, de nem árt ha több forrás vagy személy megerősíti az információt. Szerintem.


A linkelt weboldalért köszi. :)

2016. jún. 13. 17:53
 3/6 A kérdező kommentje:

Egyébként a kérdést azért is tettem fel, a saját keresésem mellett mert valaki(ezen az oldalon) a Bibliára hivatkozva állította hogy az iszlám szentírás nem mond el semmit Istenről, szándékáról meg hatalmáról. Valamiért ez az állítás nekem sántított.

Mondjuk ezt elfelejtettem oda írni a kérdéshez. De legalább pótoltam. :)

2016. jún. 13. 17:56
 4/6 Inkviziciós detektív ***** válasza:

Sejtem kire gondolsz, de az a valaki nem a Bibliára hivatkozott, hanem mint kereső ember összehasonlitotta a Bibliát a Koránnal.

Főleg a radikalis iszlam-hivők hisznek csak a végitéletben és a Mahdi eljövetelében, aki a keresztények Messiás-alteregója. S bár a Korán nagy hangsúlyt fektet az irgalmasságra, könyörületességre és igazságosságra, mint allah tulajdonságaira, mégis a radikális iszlám hívők a terrorista cselekményeket a Koránra hivatkozva teszik.

A Korán valóban tartalmaz elszórtan felhívást hitetlenek elleni erőszakra, mely ezek szerint Allahnak egy tulajdonsága, mivel ihletettnek tartják. Míg sem a keresztes-háborút, sem a mai Izraeli hadsereg hadműveleteit nem lehet igazolni a Bibliából vett egyetemes érvényű erőszakra felhívó parancsokkal. A Biblia Istene sehol semelyik szerzőn keresztül nem ad ilyen parancsokat, mig Mohamed maga is hadvezér volt, és a mai hívei a harcok előtt a Korán idézeteit hangoztatják. A Korán Istenének egyik mostani szándéka: a hívei számára parancsba adja a dzsihádot mind a bűnökkel, mind a hitetlenekkel szemben. Minél őszintébb, radikálisabb (fundamentalistább) egy iszlám hîvő, aki a Koránra hivatkozik, annál inkább hasonlít az iszlám állam harcosaira.

2016. jún. 14. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A Korán magyar fordítása: [link] ( online, html )


[link] - pdf , fordította: Dr. Mihálffy Balázs, neki van bloja, fb-oldala, a címét nem írtam fel, van vmi olyan, h "mihalffyblog".


Ezen kívül van Magyarországon Iszlám Közösség, van honlapjuk is ( url-t nem tudok, de tusz a gugliról :) )

2016. jún. 16. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bocsi, egy fordításról megfeledkeztem, ez 1831-ben kassán adták ki, ennek megfelelõ a címe: Mohammed Abdalia fia hamis prófétának islami hit-vallása, vagy is az Al-Korán. Ez is pdf, 3 részben, össz 64,2 MB [link]


"A Korán mit mond el magáról Istenről"?


Amennyire beleolvastam, Allahról mindjárt az elején:


"Mekkai kinyilatkoztatás

Al-Fatiha szúra idézete

Magyar fonetikus kiejtse: El-Fetiha

A megnyitó

{1} Allah, a Könyörületes és az Irgalmas Nevében. {2} Hála Allahnak, a teremtmények Urának, {3} a Könyörületesnek és az Irgalmasnak, {4} aki az Ítélet Napját uralja! {5} Téged szolgálunk és hozzád fordulunk segítségért. {6} Vezess minket az egyenes úton, {7} azoknak az útjára, akik iránt kegyesnek mutatkoztál, s ne azokén, akiket haragvásod sújt, sem a tévelygőkén!

( Allah, a Könyörületes és az Irgalmas Nevében

Allah, a Könyörületes és az Irgalmas nevében. Hála Allahnak, a teremtmények Urának, a Könyörületesnek és az Irgalmasnak,aki az Ítélet Napját uralja! Néked szolgálunk és hozzád fordulunk segítségért. Vezess minket az egyenes úton, azoknak az útján, akik iránt kegyesnek mutatkoztál, s ne azokén, akiket haragvásod sújt, sem a tévelygőkén! )"


A zárójelben levõ ugyanaz, a számok nélkül. Egyébként minden szúra úgy kezdõdik, hogy "Allah, a Könyörületes és az Irgalmas Nevében."


"a mostani és jövőbeni szándékairól, és a kezdetekről?"


Ilyen helyeken még nem jártam, de valószínûleg hasonlot, mint a Tóra, a Próféták ( un "Ószövetség" ) és az Evangéliumok, mert a Tóráról és az Evangéliumokról azt mondja "leküldtük", vagyis I-teni eredetûnek ( Allahtol eredõnek ) mondja, valszeg a Prófétákat is, de olyan helyeken szintén nem játam.


Javaslatom:

A szurak cimebõl valamennyire lehet következtetni, hogy az a szura mirõl szól. Sajnos, a fõoldalon csak az arab cím van ( latin betûkkel ), viszont


gugli: "című szúra" site:eihit.com/


remélhetõleg valamennyi szúrát listázza, a számmal kezdõdõ találatok szemelvényszövege a cím magyar fordításával kezdõodik, pl:


"77 . Al-Mursalat című szúra Az elküldöttek Allah, a Könyörületes és az ...

eihit.com/tilawa/marquee/?url=237&szsz=77&ny=hu&t_szama=1...

Az elküldöttek. Allah, a Könyörületes és az Irgalmas nevében. {1} A Jóravaló elküldöttekre (a szél), {2} és a fergetegesen viharzókra, {3} és az esőfelhős szélre, ..."

2016. jún. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!