Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki pl. imádja az Atyát az,...

Aki pl. imádja az Atyát az, hogy viszonyul Jézushoz és a Szentlélekhez?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy hogyan tudja az illető külön külön elválasztani "Őket" mivel főleg az Újszövetség sem teszi meg, hanem mindig mindenben szinte egy "kategóriában" helyezi Őket?

2016. jún. 13. 17:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Hat, most feltetted a kerdest, ami miatt a legtobb vallason sokat elmelkedo ember nonszensznek tartja a keresztenyseget. Ezert is hagytam ott.
2016. jún. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%
Éppen ez a lényeg, hogy nem kell külön kezelni őket, hiszen mindhárman egyek!
2016. jún. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ők egyek. Nem a legjobb példa, de kb olyan, mint a víz. Folyékonyan is ugyanaz, megfagyva is és páraként is.
2016. jún. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

János 16:15 Mindaz, ami az Atyáé, az enyém; azért mondtam, hogy az enyémből vesz, és kijelenti azt nektek.


De többször is elmondja Krisztus, hogy minden ami az Atyáé az a Fiúé is!


Tehát a minden az minden. Ebbe beletartozik a dicsőség és az imádati jog is.


A Szentlélek nem Isten része? Talán egy külön entitás?

Nem! Akkor a Szentléleknek is kijár az imádat.

2016. jún. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

jehova tanúit és talán még 1-2 hasonlóan nevetséges szektát kivéve senki nem választja el "őket"


sőt ez az elválasztás az ami politeizmushoz vezet, hiszen ha a fiú nem Isten akkor is valami majdnem-Isten, még így is teljesen belefér egy bizonyos formájú isten fogalomba, (ariánusok az ókorban)

2016. jún. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Nos engem pontosan az érdekel, hogy pl a jehova tanúi, hogy oldják meg önmagukban ezt a kérdést, mert kizárólag csak az Atyához imádkozni csak egy módon lehet;-megtagadva a másik kettőt!

Így van tanúk,vagy tévedek?

2016. jún. 13. 21:36
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

Kimagyarázzák a Tanúk, ne aggódj. Pl ahol a Biblia Jézus Istenségéről beszél, ott fogták és átírták kisbetűs istenre, csak hogy egy egyszerű melléknévként beszélhessenek róla, stb.

Nem véletlen hogy egy saját átiratot kell használniuk, különben gyorsan kibukna hogy szembemennek a keresztény hittel.

2016. jún. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintük Jézus egy teremtmény, az első teremtmény, akinek Isten átadott minden hatalmat, tehát Ő teremtett mindent és tart fent mindent stb stb, kicsit másolják az ókori ariánusokat (sokminden eltér persze)


a Szentlelket pedig csak egy amolyan erőnek tartják


a biblia átiratukról meg valószínűleg olvastál már

2016. jún. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A tanúk megvannak tanítva arra, hogy hogyan magyarázzák be másoknak és maguknak a káromló tanokat.


Persze ez tökéletesen csak a saját fordításukból megy nekik, de már abból sem olyan sikerrel ahogy szeretnék.

Ezért jön az új revidiált változat, azt már aztán a kitekert Biblia. Abban a János 1:1-ben szereplő "Ige"vagy "Szó" márcsak isteni-nek lesz titulálva. Elképesztő, hogy mi minden lesz benne átírva.


A tanúk nem tisztelik úgy Krisztus ahogy az Atyát, pedig az Atya akarata, hogy "mindenki úgy tisztelje a Fiút, ahogy az Atyát" tehát egyenlően.


Meglepő módon csak azokra a versekre alapozzák a hitüket, amelyeket a társulatuk kiragadva a Bibliából betanított nekik. Ha egy keresztény mutat nekik egy másik verset ami a magyarázataikat cáfolja, akkor máris azzal jönnek elő, hogy a Biblia ellen beszélünk.


Ez történt a napokban is. Egy pár hónapja vitát folytattam egy tanúval skype-on, pontosabban egy vénnel. Megengedte nekem, hogy feltegyek néhány kérdést. Kb. 30 kérdést tettem fel és 2 hónapig vártam a válaszokra. Mindösze olyan 10 kérdésemre válaszolt azt sem úgy, hogy sorban a kérdések sorredje szerint. Kiválogadta a számára egyszerűeket.


Később ő kérdezett tőlem. Én 2 óra hossza alatt megválaszoltam minden kérdését, pedig volt vagy 20.


A válaszaim után csak annyit írt, hogy nem kívánja folytatni a vitát és már kérdéseket de még válaszokat se fog írni.

2016. jún. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, a Biblia válasz ad erre is. A szentháromságról olvashatsz: Ézsaiás 48:16-ban és 61:1-ben is! Ugyan akkor arról is olvashatsz még, hogy az Atya is Isten: 1Péter 1:2-ben

A Fiú is Isten: Római levél 9:5; 1János 5:20; János evangéliuma 1:1,14

A Szentszellem is Isten: 1Korintus 3:16; Apostolok cselekedetei 2:1-4; Római levél 8:9

Szóval, mindhárom egy, Egy Isten három személyben. Nehéz ezt teljes mértékig megérteni, de aki ezt megérti teljesen és jól az csak Isten. Egy mindenható Isten erre is képes! :)

2016. jún. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!