Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Dohány utcai zsinagógába...

A Dohány utcai zsinagógába nőként bemehetnek fekete nadrágban vagy mindenképp szoknya kell?

Figyelt kérdés
2016. jún. 16. 15:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Turistaként abban mész be, amiben akarsz. A szertartásra nem illik nadrágban menni, de szerintem nem vezetnek ki. Ha valamilyen más rendezvényre mész, akkor illőbb szoknyában, de nem szólnak a nadrágért sem.
2016. jún. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Alapvetően minden zsinagógába szoknyát kell húzni, nem hinném, hogy a Dohány utcában ettől eltekintenének.

De majd talán olvassa valaki, aki konkrét választ tud adni.

2016. jún. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
És közben már válaszoltak is :)
2016. jún. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Még sulis koromban voltunk az osztállyal, akkor minden lány farmerban volt, nem volt probléma, bár lehet, hogy a rövidnadrágért szóltak volna (de tél volt). Tavaly nyáron pedig egy koncerten voltam, ott a nők 90 százaléka szoknyában volt, én egy ujjatlan, térdig érő nyári ruhát vettem fel, hozzá pedig egy bolerót, hogy takarja a vállamat, de olyan fullasztó hőség volt, hogy a bolerót végül levettem, ahogy mindenki más is, aki tehette.

2016. jún. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Egy pénteki imára fogok majd 2-3 hét múlva elmenni, mert érdekel, hogyan zajlik. A rabbinak már írtam, mondta, hogy szívesen látnak. Csak nem tudom, hogy a fekete nadrág mennyire illik-e. Nem szeretem a szoknyákat, viszont ami van, az jócskán térd fölött végződik :D
2016. jún. 16. 15:46
 6/11 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg nyugodtan a rabbitól. Még örülni is fog, hogy ilyenekre is gondolsz :)
2016. jún. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az általános etikett szerint valóban szoknyát (hosszút) szokás venni a nőknek. Viszont az is igaz, h pont a Dohány nem az a tipikus "hagyományos" zsinagóga, semmilyen szempontból. Senki nem fog rád szólni, egyrészt azért mert mindenféle ember megfordul ott, turisták, érdeklődők, na meg aki nem különösebben vallásos, és csak elvétve téved be zsinagógába. Másrészt, aki meg tényleg komolyan veszi a vallását, az szombaton nem fog ilyesmiért szólni. A vendég pedig eleve szent, nem illik zavarba hozni ilyesmivel. Én a helyedben, ha csak egyszer el akarsz menni egy szombatfogadásra, nem vennék emiatt külön szoknyát, ha amúgy nincs alkalmas darab.
2016. jún. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem szombaton megyek. A rabbi nagyon készségesen válaszolt és azt mondta, hogy ő inkább a péntek estit ajánlja, mert az zeneileg színesebb és rövidebb is, mint a szombati :)

Aztán hogy fogok-e többször menni, az majd kiderül :)

2016. jún. 16. 22:30
 9/11 anonim ***** válasza:

# 7


"Másrészt, aki meg tényleg komolyan veszi a vallását, az szombaton nem fog ilyesmiért szólni."


Pontosan ezért lenne bunkóság, ha valaki visszaélne a helyzettel.


Nem értem, azt valahogy mindenki természetesnek veszi, hogy egy színházban, étteremben, hivatalban, de még a strandon is betartja az ott érvényes öltözködési illemet. Akkor miért gondolják azt nagyon sokan, hogy egy templomban/zsinagógában meg szabad szegni a kialakult szabályokat???


Egy láda pezsgőt sorsolok ki annak, aki erre épkézláb magyarázatot tud adni :)

2016. jún. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9#

A második mondatot hogy érted? Kicsit ellentmondásos vagy.

2016. jún. 17. 01:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!