Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A zsidóknak van keresztapjuk?

A zsidóknak van keresztapjuk?

Figyelt kérdés
A Jóbarátokban Ross azt mondja Joey-nak, hogy lehet ő a fia keresztapja. De a keresztapa az a nem keresztény vallásban van csak?
2010. ápr. 13. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
Ha megkeresztelkednek akkor igen, van.
2010. ápr. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De a keresztények keresztelkednek meg, nem?
2010. ápr. 13. 12:15
 3/8 A kérdező kommentje:

Látom elírtam a kérdést. Helyesen:

De keresztapa az nem csak a keresztény vallásban van?

2010. ápr. 13. 12:17
 4/8 anonim ***** válasza:

A keresztény vallásúakat keresztelik meg, a zsidó vallásúakat körülmetélik (mármint a fiúkat) 8 napos korukban.


Azonban ha egy zsidó NEMZETISÉGŰ ember felveszi a keresztény vallást, akkor őt is megkeresztelik. Van erre példa bőségesen, még a Bibliában is.


Gőzöm sincs, hogy Ross milyen vallású, sose néztem ezt a sorozatot...

2010. ápr. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Keresztszülőség, mint olyan a kereszténységhez kötődik, hiszen azok keresztelkednek meg. Viszont ehhez hasonló intézmény asszem van a zsidó vallásban is, de annak nem tudom mi a neve.
2010. ápr. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%

Na, megtaláltam, náluk nem a kereszteléshez, hanem a körülmetélkedéshez kapcsolódik. Tessék:


There are two roles in the Jewish circumcision ceremony that are sometimes translated as godparent. The sandek holds the baby boy while he is circumcised. Among Orthodox Ashkenazi, the kvater (or kvaterin if female) is the person who takes the child from his mother and carries him into the room in which the circumcision is performed. Kvater is etymologically derived from the German Gott-Vater ("godfather").

2010. ápr. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
39%
A zsidóság ANYAI ágon öröklődik, tehát ha Ross zsidó, attól a gyereke még nem.
2010. ápr. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%

szerintem a 12:55-ös komment adhatja meg a helyes választ.


Szóval van a keresztszülőhöz hasonló szerep a zsidóknál is.

2010. ápr. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!