Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kinek van igaza? Jézusnak...

Kinek van igaza? Jézusnak vagy az őrtoronynak?

Figyelt kérdés

Ezt írja az őrtorony:

Vajon minden elpusztul majd?


Nem. A föld nem semmisül meg, hiszen a Biblia azt írja, hogy „megingathatatlan lesz az időtlen időkig, igen, mindörökké” (Zsoltárok 104:5)

(megjegyzés: Zsoltárok 104:5 Szilárd alapokra helyezte a földet, hogy soha meg ne inogjon.)


Míg a Biblia ezt írja, amit az említett őrtorony írás egyszerűen nem vesz tudomásul:

Jelenések 21:1 Ezután újra láttam. Új Ég és Új Föld tűnt elő, mert az első ég és az első Föld eltűntek, és tenger sem volt többé.


Bónusz kérdés, bár ennek lehet új kérdésbe kellett volna mennie:

Ezt írja az őrtorony:

"A görög koʹszmosz szó, melyet gyakran világnak fordítanak, legtöbbször az emberiségre utal, különösen azokra az emberekre, akik nem élnek összhangban Isten akaratával (János 15:18, 19; 2Péter 2:5)."

(Megjegyzés: János 15:18 „Ha a hitetlenek gyűlölnek benneteket, ne felejtsétek el, hogy engem előbb gyűlöltek, mint titeket.

2. Péter 2:5 Isten megbüntette azokat a régi embereket is, akik gonoszak voltak: az Özönvízzel pusztította el őket. Csak Nóét mentette meg, aki figyelmeztette a többieket Isten igazságos ítéletére. Igen, az Özönvízből csak Nóé menekült meg hét másik emberrel együtt.

Tehát semmiféle olyan jelentése nincs az igéknek, amit az őrtorony belemagyaráz.)

A kozmosz szót soha sem használták magára az emberiségre, jelentése: világűr. Honnan vesz az őrtorony ilyen hazugságokat?


2016. jún. 27. 15:54
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
a Farkas Józsinak ,a mosógépszerelőnek mindig igaza van bár ő ezt a képregényt szerintem nem ismeri csak a pókembert...
2016. jún. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az Őrtoronynak mindig igaza van, mivel az Jehova egy szent egyetemes kinyilatkoztatása.

Ezeket a kételkedő gondolatokat csak a Sátán ülteti bele a fejedbe, hogy megtévesszen.

2016. jún. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 KZitus ***** válasza:

Szia


Jól mondta Krisztus: amelyik város meghasonlik önmagával, az összeomol.

Mond a Zsoltárokat nem a Bibliából idézted?, csak a Jelenéseket? :-)

2016. jún. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 KZitus ***** válasza:
Ja, ééééés igen, Krisztusnak mindig igaza van :-)
2016. jún. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az őrtorony egy laikusok által szerkesztett újság, így értelemszerűen igen sok tévedés található benne.


Üdv. Péter

2016. jún. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
és a Pókember is jobb nála...
2016. jún. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Látom zita megint nem ment az ige értelmezése. Pont azért másoltam be, hogy ne csak úgy ott legyen, mint az őrtorony helyes tanításának a bizonyítéka. De titeket még az ige sem győz meg.
2016. jún. 27. 21:23
 8/10 anonim ***** válasza:
nem hogy az ige, még a főnév és a melléknév se...
2016. jún. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 KZitus ***** válasza:
"Látom zita megint nem ment az ige értelmezése." - az a fontos, hogy Te értsd, mert ezen múlik az életed :-)
2016. jún. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jézusnak van igaza az Őrtorony az kb.egy vicc-lap szinvonalú valami amire kár a nyomdafesték is.

Én is ismerem a Bibliát én nekem is vannak kétségeim a Biblia felől de ettől még nem nyomatok egyéni elképzelésű lapot úgymond. bibliai tartalommal mert az erősen elforditaná a tanitásokat,ezekkel szemben......

2018. jún. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!