Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szombatisták sértőnek érzik...

A szombatisták sértőnek érzik ha valaki leádventistázza őket?

Figyelt kérdés
vagy fordítva...

2016. jún. 27. 18:40
 1/7 anonim ***** válasza:
59%

Szia!


Te magyarként sértőnek érzed, ha lehungaristáznak, vagy fordítva? :-)


Én nem sértődök meg egyiktől sem, de ez kb. olyan, mint amikor egy színes bőrűt négernek hívsz. Intelligens ember odafigyel az ilyenekre is.


Üdv. Péter

2016. jún. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%

A baptisták megsértődnek, ha lebaptistázzák őket? Mert hogy ez gúnynév volt. Nem sértődtek meg, hanem elkezdték használni.


Az adventistákat pedig nem lehet másképp hívni. Vagy hívjam az egyiket kerakosnak, a másodikat meg hetednaposnak, a harmadikat meg elenvájtosnak? Vagy hogy?

2016. jún. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

Sziasztok!


Úgy tűnik, hogy valóban vannak nem intelligens emberek. Szerintem alapvető dolog, hogy egy halott ember nevét nem írjuk kisbetűvel és egyben, jelzőként...


Üdv. Péter

2016. jún. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%
Így van kedves Péter, a Sola főiskolán intelligenciát nem, csak hazugságot tanítanak. A millerista szó mond neked valamit? Csak hogy hozzak egy példát.... És hogy szeretnéd hogy megnevezzük a szektád, amit te is előszeretettel mondod adventistának? De most hirtelen kiderült, hogy az nem tetszik... Figyelem szavaid...
2016. jún. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
11%

"Úgy tűnik, hogy valóban vannak nem intelligens emberek. Szerintem alapvető dolog, hogy egy halott ember nevét nem írjuk kisbetűvel és egyben, jelzőként..."


Ha tudnám, hogy mire érted ezt okosabb lennék, viszont halott emberek nevét teljes mértékben helyes, ha kisbetűvel írod, amíg melléknévként használod. Például: marxista, leninista, horthysta, kálvinista stb.

2016. jún. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
40%
Máté 12:36 De mondom nektek: Minden hivalkodó beszédért, amit beszélnek az emberek, számot adnak majd az ítélet napján.
2016. júl. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Tapasztalataim szerint az adventisták jóérzéssel fogadják,mivel vállalható név.

Az "elenvájtista"jelzőre nem büszkék,különösen azok,akik jobban szeretik EG White írásait,mint a Bibliát.

Találkoztam sok "elenvájtistával",akik annak a hölgynek az írásait-gyakorlatilag-hibátlannak,vagyis direkt módon Istentől származónak vallották.Nos,ők nem büszkék csúfnevükre.

2016. aug. 17. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!