Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az bolondsag, hogy ragaszkodok...

Az bolondsag, hogy ragaszkodok papokhoz/lelkeszekhez? Az athelyezesuk nagyon megvisel. Soha nem volt normalis apam es hat a papok kedvesek stb. Talan lelki apat latnek bennuk?

Figyelt kérdés
2016. jún. 28. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is épp áthelyezik a papot, ma tudtam meg. Elég rosszul esett. Baromságnak tartom azt, hogy az érsek a papok akarata ellenére áthelyezze őket, mint a bábukat a sakktàblán.
2016. jún. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor legalabb nem vagyok egyedul ezzel a helyzettel...Ministransa vagyok meg a szeptembertol athelyezesre kerulo szerzetesnek es talan a ,,kozos"szolgalat miatt jobban megvisel,mintha csak egyszeru padban ulo hivo lennek...
2016. jún. 28. 22:03
 3/6 anonim ***** válasza:
#1 vagyok. Én is ministráltam a papomnál, de már nem, mert kinőttem belőle. Viszont sok programot szervezett az ifiseknek, fiatal jófej atyáról van szó. Szerintem teljesen normális az, hogy megvisel, nekem is rosszul esett, főleg, hogy a leendő papról érdekes dolgokat lehet hallani...
2016. jún. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Eszter76 ***** válasza:
Bár én nem vagyok egyház tagja, szerintem egyáltalán nem bolondság. Teljesen normális érzés. Olyasmi szerintem, mint hogy a gyerekek ragaszkodnak a tanító nénihez - őket is megviseli, ha elmegy, vagy más miatt meg kell válni tőle. Pl. a fiam most volt ötödikes, de annyira szerette az alsós délutános tanító nénijét, hogy minden nap bement hozzá is elköszönni! A pap/lelkész ebből a szempontból szerintem ugyanolyan, mint egy pedagógus (legyen az óvónéni vagy egy jó egyetemi előadó).
2016. jún. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Képzeld, nálunk tavaly helyezték át a plébánosunkat 16 év szolgálat után. Hozzá jártam még gyerekként hittanra, és nagyon jól ismertük. Gondolhatod, mennyire megviselt, még most is nehéz sokszor.
2016. jún. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Sajnos a papnak oda kell mennie ahová áthelyezik a püspök mégis csak magasabb rangú egyházi személy.De ha a mi papunkat helyeznék át hát én fellélegeznék mert egy utolsó elkényeztetett világi paraszt akinek ha nem adsz lóvét akkor egy senki vagy... Sok-sok ilyen alak van sajnos. És persze a Nőket sem veti meg a csuhása:DDDD
2016. nov. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!