Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen vallású vagy? Miért...

Milyen vallású vagy? Miért pont az? Hogy tértél meg?

Figyelt kérdés
2016. júl. 3. 21:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazság vallású. Nem tértem meg. Igazság nélkül bármit megtehetnék.
2016. júl. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%
Ateista. Mert nem hiszek a nem létező dolgokban :/
2016. júl. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%

Muszlim.


Kisebb koromban rendszeresen vittek templomba, es emlekszem hogy mar ott sem ertettem dolgokat a keresztenysegben. Igy ezek miatt nem tudtam benne semmilyen vallasossagot megelni, mert nem tudtam benne teljesen hinni. De kozben emellett kialakitottam magamnak egy gondolativilagot az evek alatt, es mikor idosebb lettem es ujra foglalkoztatni kezdtek ezek a dolgok, melyebb tanulas utan megtalaltam az iszlamot, ami nagyon hasonloan epul fel mint ahogyan en hiszek a dolgokban (peldaul tiszta egyistenhit, ami sajnos ma mar a keresztenyseg legtobb agarol nem mondhato el). Innentol meg nem volt nagyon sok akadaly. Isten mindent okkal mutat meg nekunk :)

2016. júl. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%

Zsidó vagyok ,azon belül a humanisztikus irányzathoz tartozok. Miért? Azért ,mert a zsidó identitás jelentős szerepet játszott az életem nagyrészébe + Ábrahám az ősatyám és Izrael fia vagyok. A vér nem válik vízé.

A szónak egy bizonyos értelmében "bá'ál tsuvá" vagyok ,azaz nem vallásos/nem-zsidó vallású háttérből származó zsidó származású vallásos. Keresztény családba születtem ,de mint említettem nagy szerepet játszott az életembe az identitásom.

2016. júl. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

Római katolikus keresztény vagyok, mert úgy gondolom, hogy Jézus tanítása az, amire alapozni érdemes az életet.

A megtérés meg nem feltétlenül egy pont, hogy akkor most már "hopp, megtértem", hanem egy folyamat. Egész életünkben törekedni kell arra, hogy még inkább az evangélium szerint éljünk.

2016. júl. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

Milyen szép ez a sok vallás itt egymás mellett.


Ateista vagyok, régen "próbáltam" hinni, de aztán rájöttem, hogy az nem az én világom. Ha mégis van Isten, vagy akárki, akkor legyen szíves a tetteim alapján megítélni.

2016. júl. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Papi Gonzales ***** válasza:
21%
nem iratkozom fel évezredes babonákra...ahogy belegondolok fiatalabbakra se
2016. júl. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
23%
Semmilyen vallasu, jozan paraszti esz es nemi logika alapjan lehetetlennek tartom hogy letezzen isten vagy barmi hasonlo.
2016. júl. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Roxy333 ***** válasza:
És te,kérdező? :)
2016. júl. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

En nem tudok allast foglalni. A bibliat tobbszor elkezdtem olvasni,sose ertem a vegere. A korannal szinten igy volt. Erdekes mod a Mormon konyve is a kezembe kerult,azzal meg haladok. A felenel jarok lassan.


Tehat engem erdekelnek ezek a dolgok,de szkeptikus vagyok.

Az egyhazzal meg nem vagyok kibekulve.

2016. júl. 23. 01:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!