Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tanított Jézus, hogy...

Mit tanított Jézus, hogy kihez imádkozzunk?

Figyelt kérdés
Egyértelmű ez a válasz, vagy felekezetfüggő?

2016. júl. 7. 11:24
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

"Krisztus sehol nem tiltotta meg, hogy hozzá is imádkozzunk"


Ha Krisztus azt mondja: - menjetek balra -, ez azt jelenti, nincs megtiltva, hogy jobbra menjünk? És mész jobbra?


Akkor minek mondta Jézus, hogy balra menjünk, ha te jobbra mész? Vö. Jn 14:15


Ha Jézus egy az Atyával /Jn 10:30/, és mi is egyek vagyunk vele /Jn 17:21/, mint ahogy egy a plántáló és öntözö /1Kor 3:8/, akkor mindenkihez lehet imádkozni, aki ebben az egységben van?



Ha Krisztus azt mondja: - menjetek balra -, ez azt jelenti, nincs megtiltva, hogy mehetünk amerre csak akarunk?


Nehezen érthető, amit Jézus az imáról mondott, hogy kihez intézzük?

2016. júl. 7. 16:12
 12/28 Roland G. ***** válasza:
100%

Lehet Jézus Krisztushoz is imádkozni,mivel Isten!

Van egy érdekes rész János 14-ben:és amit csak kértek a nevemben, azt meg fogom tenni, hogy megdicsőüljön az Atya a Fiúban:ha valamire megkértek engem a nevemben (!), én meg fogom tenni!Furcsán hangzik, hogy tőle kérjünk az ő nevében, egyes kéziratok ki is hagyják az engem szót, mások helyettesítik ezzel: az Atyától – azonban a leghitelesebb kéziratok mégis a fenti módon közlik.

Nézzetek utána.Érdekes mondat! :)

2016. júl. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Na mégis mi köze van a kérésnek az imádsághoz? Számtalan dolgot kértek Jézustól, egyik sem ima keretében történt.

Nem hogy arra figyelne, mit tanított Jézus, kihez imádkozzunk, elkezd filozófálni és másra tereli a szót.Ne csodálkozzon senki, hogy a kereszténység annyi szektára szakadt, amikor ilyen igegyilkosok szemrebbenés nélkül szembe mennek a tanítással.

Az ilyenek voltak képesek az általuk eretnekeket a kegyes halálba küldeni, mert velejéig gonoszok voltak. Az pedig a tanítások kiforgatásával kezdődik. Van utánpótlás bőven!


Ti így imádkozzatok: Mi Atyánk, nem mi anyánk, nem Úr Jézus, nem szentháromság Isten, nem szenttöhötöm, meg a többi hazugságok...

2016. júl. 7. 20:56
 14/28 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező!


Igen, Jézus ezt tanította, hogy az Atyához imádkozzunk. De szerinted csak ennyit tanít a Biblia? Csak ezt mondta Jézus? Ennyi erővel kiragadhatnánk az egész Bibliából azt a mondatot, hogy menjünk be a belső szobába, majd leélhetnénk az egész életünket egy szoba 4 falai között, mert Jézus azt mondta, hogy menjünk be a belső szobába.


Vedd le kicsit magadról a JT szemüveget, majd tárd ki jól a szemeidet, és olvasd ezt el:


1 János, 1:3 - A mit hallottunk és láttunk, hirdetjük néktek, hogy néktek is közösségtek legyen velünk, és pedig a mi közösségünk az Atyával és az ő Fiával, a Jézus Krisztussal.


Hogy lehetsz közösségben valakivel, akihez egész életedben egy szót se szólsz, és Ő se szól hozzád?!


Üdv.

2016. júl. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 szp72 ***** válasza:
69%

Nagyon kíváncsi volnék kérdező, hogy szerinted mit nevezünk imának?


Az mindenesetre biztos: hálát adtak nekik, segítségül hívták a nevét, rendszeresen kérték, dicsőítették, beengedték a szívükbe, leborultak előtte, haldokolva neki ajánlották lelküket. Ha ez nem imádat, akkor vajon hogyan kell imádni?


"Hálát adok Urunknak, Jézus Krisztusnak, aki erőt adott nekem, megbízhatónak tartott és meghívott a szolgálatára, engem." (1Tim 1,12)


"Isten korintusi egyházának, a Krisztus Jézusban megszentelteknek, a meghívott szenteknek, mindazokkal együtt, akik ott vagy itt bárhol segítségül hívják a mi Urunk Jézus Krisztus nevét." (1Kor 1,2)


"Ha pedig tőlem kértek valamit nevemben, azt is meg fogom tenni." (Jn 14,14)


"Háromszor kértem ezért az Urat, hogy szűnjék meg, de azt felelte: Elég neked az én kegyelmem, mert az erő a gyöngeségben nyilvánul meg teljesen." (2Kor 12,8-9)


"Nézd, az ajtóban állok és zörgetek. Aki meghallja szavamat és kinyitja az ajtót, ahhoz bemegyek és vele étkezem, ő meg velem." (Jel 3,20)


"Míg kövezték Istvánt, így imádkozott: Uram, Jézus, vedd magadhoz lelkemet!" (ApCsel 7,59)


"Jöjj el, Uram Jézus!" (Jel 22,20)


"Aki nem szereti az Urat, legyen kivetett! Marana tha!" (1Kor 16,22) (Marana tha = Jöjj el Urunk)


"Sőt, inkább növekedjetek a kegyelemben és a mi Urunk és üdvözítő Jézus Krisztusunk ismeretében. Neki legyen dicsőség most és az örökkévalóság napján! Ámen." (2Pét 3,18)


"Azok leborulva imádták. Aztán nagy örömmel visszatértek Jeruzsálembe." (lK 24,52)


"A (Bárány) odament, és átvette a trónon ülő jobbjából a könyvet. Amikor átvette a könyvet, a négy élőlény és a huszonnégy vén leborult a Bárány előtt. Hárfája volt mindegyiknek és tömjénnel tele aranycsészéje – ezek a szentek imádságai. Új éneket énekeltek: Méltó vagy, hogy átvedd a könyvet és feltörd pecsétjeit, mert megöltek, és véreddel megváltottad (az embereket) Istennek, minden nyelvből, népből és nemzetből, Istenünk országává és papjaivá tetted őket, és uralkodni fognak a földön. És láttam meg hallottam sok angyalt, az élőlények és a vének hangját, akik a trón körül voltak, számuk tízezerszer tízezer, és ezerszer ezer volt, és nagy szóval mondták: Méltó a Bárány, akit megöltek, hogy övé legyen a hatalom, a gazdagság, a bölcsesség, az erő, a tisztelet, a dicsőség és az áldás. Majd hallottam, hogy minden teremtmény a mennyben, a földön, a föld alatt és a tengerben levőkkel együtt ezt mondta: A trónon ülőnek és a Báránynak áldás, tisztelet, dicsőség és hatalom örökkön-örökké! A négy élőlény így felelt: Ámen! A vének pedig leborultak és imádták." (Jel 5,7-14)

2016. júl. 8. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

mit kötekedsz kérdező? nem mindegy neked, hogy ki kihez imádkozik?

Az a keresztény, aki hiszi, hogy Jézus a Krisztus, az inkarnálódott Logosz, a Teremtő Atyaúristen Szava, Neve. Aki ezt nem hiszi, az nem keresztény. Pont. Nem kell bántani, aki ezt nem hiszi, de tisztázzuk ezt, mert nincs szükség a kereszténység aláásására, elveszejtésére.

Nehogy már a nyúl vigye a puskát, mindenféle fityfiritty szekták mondják meg, hogy kihez imádkozzon a hívő.

Elég sok ragyogó szellemiségű írás van, ami segít, nem kell ehhez a gyakorin tájékozódni.

A skolasztikusok, az egyházatyák -tessék olvasni, aki el akar mélyülni ezekben, nem a gyakorin toporzékoló szektások és ateisták véleménye az irányadó.

[link]


Újra mondom, különlegesen magas intellektus és ragyogó tiszta szív kell, hogy megértsük Isten Szavát, Jézus Krisztust.


Én és az Atya egy vagyunk (Jn 10,30)


Ezen kell dolgozni, hogy ezt elérjük, hogy ezt megértsük nem pedig másokat nyaggatni, becsmérelni.

Aki dolgozik ezen: az nem csak nominálisan keresztény, hanem Krisztus követője.

2016. júl. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 Roland G. ***** válasza:
52%

szp72#


Teljesen korrekt és bibliai amit írtál.Egyetértek veled!

2016. júl. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 szp72 ***** válasza:

Legalább valamiben egyetértünk. ÷)


Vak tyúk is talál szemet.

2016. júl. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 Inkviziciós detektív ***** válasza:
100%

Olvasgattam a válaszokat és gondoltam én is irok, de SzP72 leirta helyettem, nem kell hozzátenni.


Ismerős a kérdező stilusa, ő nem J.T, hanem magányos mohikán. Eléggé egyház és keresztényellenes, anti-trinitárius, és fotel-troll.


Jézus azt tanitotta, hogy az Atyához imádkozzunk, és más helyen azt is hozzátette, hogy az Ő nevében. Vagyis nekünk át kell vennünk a Fiú helyét, hinnünk kell a nevében és úgy imádkozni az Atyához, különben nem kapunk semmit.Meg sem hallgat minket az Atya.

Csak bele kell gondolni, hogy milyen neve van Jézusnak, ha az Atyához imádkozunk Jézus nevében, és a Fiú cselekszi meg a kéréseinket? Mi ez ha nem mindenható név?

Másrészt az újszövetségben ugyanúgy kell tisztelni a Fiút mint az Atyát. Ahol nem kapja meg a Fiú azt a tiszteletet ami az Atyának jár, ott hamis vallás van, hamis Istentisztelet, hazug, csaló szellemek, antikrisztus szelleme.

2016. júl. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 KZitus ***** válasza:

14-es


Amikor olvastam a soraidat: "Hogy lehetsz közösségben valakivel, akihez egész életedben egy szót se szólsz, és Ő se szól hozzád?!", az jutott eszembe, hogyan lehetsz közösségben valakivel, akinek a nevét sem tudod, és ha hallod nem vagy hajlandó kiejteni, amikoe szólítanád?

Őszintén érdekelne a véleményed :-)

2016. júl. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!