Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova isten tanúi számára...

A Jehova isten tanúi számára tényleg van egy olyan szabály, miszerint nem lehetnek együtt olyanokkal akik nem Jehova vallásúak?

Figyelt kérdés
2016. júl. 8. 22:38
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

inkáb úgy lehetne mefogalamazni h mélyebb barátságot esetleg romanitikus kaocsolatot nem alakíthatnak ki


pl jóban lehetsz a nem JT kolégákkal de attól ők még a "külvilág"


tudni illik jehova tanúi számára 2 fajta ember létezik mindössze:


1: jehova tanúi

2: ellenség/külvilág/árulók/hithagyottak

2016. júl. 9. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha kiközösített személyről van szó, akkor nem lehetnek vele egy társaságban.
2016. júl. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17%

Szervusz.


Ha vissza megyünk az Izraeliták idejére, arra kérte Őket Jehova, hogy más "hitű" emberekkel ne keveredjenek, már mint házasságban, mert eltanulhatják a szokásaikat, és még talán a szívüket is a helyes imádattól.

Ennek ellenére sokszor bántották Istent ezzel, és Kánaánitákkal Moábitákkal, Stb keveredtek, és némelyek azok hamis imádatát is eltanulták.


ezért Íratta le a Teremtő ezt, ennek vannak nagyon kevés kivétellel súlyosabb következményei, az egyén életében, amitől óva int, s nem azért mert rosszat akar.


Aki ezt nem veszi figyelembe, az Isten szavát, elrendezését hagyja figyelmen kívül, és Isten nem is adja az áldását erre. S tulajdon képen Istent veszi semmibe.


Egyébként pedig nem tilos beszélgetni másokkal, (/kivéve, akiket a gyülekezetből helytelenség miatt, kiközösítettek/) mindössze óvatosságra int Isten szava, hogy nagyon ne mélyedjenek le azon társaságban.


Magam is jó viszonyban vagyok a szomszédaimmal, a közértben dolgozókkal, stb. S ha találkozunk erről-arról elbeszélgetünk, de nem nagyon közeli meghitt kapcsolatban, mint a Testvérekkel.

Sőt a Testvérek között is kell tudni különbséget tenni, Isten szavában írva van, hogy a romboló hatású testvérekkel óvatosan kell kapcsolatot tartani

2016. júl. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Szervusz.


Ha vissza megyünk az Izraeliták idejére, arra kérte Őket Jehova, hogy más "hitű" emberekkel ne keveredjenek, már mint házasságban, mert eltanulhatják a szokásaikat, és még talán a szívüket is a helyes imádattól.

Ennek ellenére sokszor bántották Istent ezzel, és Kánaánitákkal Moábitákkal, Stb keveredtek, és némelyek azok hamis imádatát is eltanulták.


ezért Íratta le a Teremtő ezt, ennek vannak nagyon kevés kivétellel súlyosabb következményei, az egyén életében, amitől óva int, s nem azért mert rosszat akar.


Aki ezt nem veszi figyelembe, az Isten szavát, elrendezését hagyja figyelmen kívül, és Isten nem is adja az áldását erre. S tulajdon képen Istent veszi semmibe.


Egyébként pedig nem tilos beszélgetni másokkal, (/kivéve, akiket a gyülekezetből helytelenség miatt, kiközösítettek/) mindössze óvatosságra int Isten szava, hogy nagyon ne mélyedjenek le azon társaságban.


Magam is jó viszonyban vagyok a szomszédaimmal, a közértben dolgozókkal, stb. S ha találkozunk erről-arról elbeszélgetünk, de nem nagyon közeli meghitt kapcsolatban, mint a Testvérekkel.

Sőt a Testvérek között is kell tudni különbséget tenni, Isten szavában írva van, hogy a romboló hatású testvérekkel óvatosan kell kapcsolatot tartani"


És azt honnan tudod, hogy nem te vagy az a testvér aki másokra romboló hatással van?

2016. júl. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%

Ha "romboló" és nem építő a társaságom, akkor bizonyára szólnak a Testvéreim, hogy ezen, vagy azon rossz a gondolkodás módom,

A Testvérek akik szeretik egymást, el is várják egymástól, hiszen tökéletlenek vagyunk, és nem látjuk magunkat "kívülről",szóljanak, milyen hiányosságokat vesznek észre hogy tudjanak rajta változtatni


Aki ezt sértésnek veszi, és nem is akar változtatni, az lehet romboló hatású.

Jézus is szeretettel helyre igazította a tanítványait, hogy jó irányba terelgesse Őket.

Aki nem figyelt és nem is akart változtatni ezen, az nem építő társaság.

2016. júl. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 KZitus ***** válasza:
31%

Szia


Jehova tanúi számára a társaság és barát választásában is a Biblia szab irányt.

Sokféle tanácsot kapunk ott.

pl.1Korintusz 15:33

" Ne vezessenek félre titeket. Rossz társaságok megrontanak hasznos szokásokat." -figyeld meg, hogy nem azt írja "megronthatnak".

De ez messze nem azt jelenti, hogy "nem lehetnek együtt olyanokkal akik nem Jehova vallásúak?"

Mert akkor ki kellene menni a világból az 1Korintus 5:9-11 szerint:-)

2016. júl. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Leginkább arra voltam kíváncsi h szerelmi viszonyba ,,keveredhetnek-e"?
2016. júl. 9. 14:47
 8/10 KZitus ***** válasza:

" Leginkább arra voltam kíváncsi h szerelmi viszonyba ,,keveredhetnek-e"?" - hát az 1Kor 7:39 nem támogatja ezt, de sajnos előfordul.

Nekem az elmúlt hosszú évek alatt (amit a környezetemben láttam) az a tapasztalatom, hogy az olyan házasságokban sokkal több nehézség adódik, sőt...

2016. júl. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 lilla64 ***** válasza:
Tanú voltam, egy katolikus fiúval házasodtam össze és már évek óta boldog házasságban élek. A gyülekezetből a fiatalok titokban tartják velem a kapcsolatot.
2016. júl. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Tantételbeli ***** válasza:

Kedves kérdező!


A kérdésedre a válasz tömören és röviden: nincs ilyen szabály.


Ha így lenne, akkor a saját rokonainkkal sem találkozhatnánk - akik nem osztják a hitnézeteinket. Ám nem hogy nem áll fenn ez a helyzet, hanem éppen az ellenkezőjére tanítanak minket - a Szentírás alapján. Ráadásul a legnagyobb tanítónk mondott valami olyasmit, hogy mi a második legnagyobb parancsolat...

2016. júl. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!