Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudnátok pèldát mondani...

Tudnátok pèldát mondani, Jèzus vagy az apostolok kèpeken, szobrokon keresztül beszèltek Istenhez?

Figyelt kérdés

#Apostolok #Pèlda #kèpek #szobrok.
2016. júl. 22. 15:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Jézus maga az Isten, az apostolok pedig élőszóban beszélhettek vele.


Egyébként igen, tudunk rá példát, a Mandylionhoz imádkoztak az apostolok.

[link]

2016. júl. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Tudjuk Jèzus imádkozott Istenhez:a kèrdès,kèpen vagy szobron keresztül imádkozott-e?
2016. júl. 22. 16:11
 3/24 anonim ***** válasza:

Ha te szerinted bármit kötelező bebizonyítani, amit te helytelennek vélsz, akkor előbb bizonyítsd be te azt, amit Biblia-ellenesen állítotok:

1914-et, ami nincs benne a Bibliában

hogy egy nem-ihletett zártkörű részvénytársaság tanításait kell vakon követni

Vagy azt, hogy 1981 előtt hibás volt az az eljárás, hogy a kiközösítetteknek KÖTELEZŐ volt köszönni az utcán.

Csak tessék....

2016. júl. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Roxy333 ***** válasza:

Én például imádkoztam már az ágyam előtt térdelve kiskoromban,mégse gondolta senki,hogy az ágyhoz imádkozok. Sőt,ugyanúgy jelen van ezen alkalmakkor az asztali lámpa,a Biblia, az éjjeli szekrény,rokonok képe a falon,állatfestmények,és még pár dolog. Nem vagyok katolikus,de ugye nem gondolod,hogy minden bútort el kell távolítani a szobámból,mert különben Isten még azt hiheti,hogy a tükrösszekrényhez beszélek?

Ő a szíveket vizsgálja,és ha a szívedben nincs semmi az adott tárgyak iránt,akkor nem azt fogja figyelembe venni,hogy ott van előtted. Azt meg ugye nem akarod mondani,hogy te tudod,mi van a katolikusok szívében ezek iránt? Igen is,van olyan katolikus,aki ezeket nem teszi (közeli ismerőseim),van feszület a falon,de egyáltalán nem térdelnek le előtte,csak van és kész.

2016. júl. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

"Tudjuk Jèzus imádkozott Istenhez:a kèrdès,kèpen vagy szobron keresztül imádkozott-e?"


Jézus Krisztus az emberként megtestesült Ige, ő maga a "kép" és persze, saját magán keresztül imádkozott :)))


De egyébként is igen, a jeruzsálemi templomban, a kerub-szobrokon keresztül.

Máskor pedig nem, ilyenkor viszont Krisztus arcra borulva imádkozott az Atyához. (Mt 26,39; Mk 14,35)


Te mikor imádkoztál utoljára arcra borulva?

2016. júl. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Roxy333 ***** válasza:

Igen,saját magán keresztül. Ugyanis ha példának csak engem,egyszeri embert nézünk,hozzám is ki tud a legkönnyebben elvezetni,kin keresztül lehet hozzám közel jutni? A szomszéd Janibácsin keresztül? Biztosan nem,saját magamról -az emberek közül persze- én tudom a legtöbbet,nem egy tőlem független személy. Akkor,ha a végtelen,és Mindenható Istent nézzük,ez méginkább érvényes,egy véges teremtmény nem tudja a végtelen teremtőt tökéletesen visszaadni,hogy tudná,amikor az nem ő? Aki születésétől fogva vak,hogy tudná a színeket a legtökéletesebben csoportosítani,visszaadni? Ha Jézus csupán teremtmény lenne,nem lehetne képe Istennek,mivel teljesen az ellenkezője lenne (véges-végtelen, halhatatlan-halandó,teremtett-teremtő,stb..)

Istent csakis saját magán keresztül lehet megismerni,mert most őszintén,van,aki többet tud róla saját magánál?

2016. júl. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 szp72 ***** válasza:

Nem szobrokon keresztül, hanem szobrok jelenlétében vagy azok igénybevételével. A szobor nem közvetítő csak jelképező.


Nem valószínű, hogy ők tettek ilyet, de ez még nem jelenti, hogy tilos. Ezt tette Mózes, Józsue, Dávid, a rézkígyóra tekintők.

2016. júl. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Nincsen rá példa, a Biblia semmi ilyet nem rögzít. Ráadásul az apostolokról tudjuk, hogy igaz keresztények voltak, akik betartották a Tízparancsolatot, amely így rendelkezik:


"Ne csinálj magadnak faragott képeket és semmi hasonlatosat azokhoz, amelyek fenn az égben, vagy amelyek alant a földön, vagy amelyek a vizekben a föld alatt vannak. Ne imádd és ne tiszteld azokat, mert én, az Úr, a te Istened, féltőnszerető Isten vagyok, aki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad- és negyedíziglen, akik engem gyűlölnek. De irgalmasságot cselekszem ezeríziglen azokkal, akik engem szeretnek és az én parancsolatimat megtartják."

2016. júl. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

A rézkígyó pedig nem volt sem bálvány (mint az aranyborjú), sem pedig kegytárgy, a zsidók nem imádkoztak sem vele, sem általa. Egy ESZKÖZ volt csupán, egy gyógyszer, amire csak rá kellett nézni és meggyógyultál (mint ahogy egy pirula hat), nem övezte semmilyen vallásos tisztelet és soha nem borultak le előrre (azt épp a Mózesnek adott isteni parancs tiltotta volna).

Isten közvetlen felszólítására készült, és kizárólag gyógyító eszközként használták (mint ma az orvos a sztetoszkópját, a reflexkalapácsot vagy az EKG-készüléket, amelyek eszközök a gyógyuláshoz vezető úton).

2016. júl. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 szp72 ***** válasza:

@ A rézkígyó pedig nem volt sem bálvány (mint az aranyborjú), sem pedig kegytárgy, a zsidók nem imádkoztak sem vele, sem általa. Egy ESZKÖZ volt csupán


Így van egy eszköz, amelynek a jelenlétében Istenhez imádkoztak gyógyulásért.


@ egy gyógyszer, amire csak rá kellett nézni és meggyógyultál (mint ahogy egy pirula hat),


Ez hülyeség a rézkígyó nem gyógyít semmit. Isten gyógyította meg azt, aki a rézkígyóra, tehát egy faragott képre nézett. Tehát egy szobron keresztül adott gyógyulást a hit által.


@ nem övezte semmilyen vallásos tisztelet és soha nem borultak le előrre (azt épp a Mózesnek adott isteni parancs tiltotta volna).


Azt nem tudom, hogy leborultak-e, letérdeltek-e míg a szoborra néztek, de ha így tettek akkor se a szobornak térdeltek, hanem Istennek, a szobor pusztán csak ott volt, mint a gyógyulás Istentől adott eszköze.


"Józsué pedig megszaggatta ruháját, arccal a földre borult az ÚR ládája előtt, és úgy maradt estig Izráel véneivel együtt. A fejükre port hintettek." (Józs 7,6)


Ugye itt Józsue többedmagával leborul egy láda, méghozzá egy szobrokat tartalmazó láda előtt. Természetesen a leborulása nem ládának szólt, hanem annak az Istennek, akinek a jelenlétét a láda jelképezte.


A katolikus vallásban például egy feszület pusztán jelképe Krisztusnak, ha valaki térden állva imádkozik egy feszület előtt, nem a feszületet imádja, hanem Krisztust, akit a feszület jelképez. A térden állása nem a feszületnek szól, az csak pusztán ott van, mint Krisztust jelképező eszköz.

2016. júl. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!