Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki jártas a Keresztény...

Aki jártas a Keresztény vallásban mesélne nekem Rafael arkangyalról?

Figyelt kérdés

Azt olvastam,hogy ha Szerdai napon születtem akkor elvileg az én őrangyalom Rafael arkangyal.Ő segít a betegségek leküzdésében és ha eltérek Istentől segít megtalálni a hozzá visszavezető utat.


Szeretnék Istenben hinni.Mármint hiszek benne csak úgy gondolom,hogy az a sok rossz ami velem történik abban benne van az ő keze is.Nem tudom,hogy miért.Lehet pikkel rám vagy az előző életemben voltam olyan rossz ember,hogy ebben az életemben büntet érte.Ezzel nem is lenne gond csak akkor szóljon,hogy azért szenvedek,mert hülye voltam.


2016. aug. 2. 04:30
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
0%

Nincsen Raffael ark angyal.


Egy ark angyal van, aki az angyalok fejedelme is egyben és Isten egyszülött Fia, aki Jézusnak nevezünk.

A Te általad mondott szóbeszédnek nincs semmilyen Bibliai alapja.

2016. aug. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
34%

Természetesen van olyan, hogy Rafael arkangyal, szerepel a Bibliában is. Jézus meg nem hogy arkangyal nem volt, de még angyal se, ez nem tudom hogy jött az előzőnek....:D

A kérdésre válaszolva nem sokat tudunk róla, ha kíváncsi vagy rá olvasd el Tóbiás könyvét vagy csak keress rá ag interneten.

2016. aug. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:

Isten nem pikkel rád egyébként. Isten minden gyermekét szereti, nem fog téged büntetni a hibái miatt. Ha esetleg rossz dolgok történnek annak is megvan az oka, de biztos nem azért, mert Isten utál téged és keresztbe tesz neked, ahol lehet.

Előző életedben elkövetett hibáidért meg végképp nem fog büntetni, mivel nem volt előző életed. Vagy ha szerinted volt akkor te nem vagy keresztény. A lélekvándorlás tana egyszerűen nem fér össze a kereszténységgel, ez olyan, mintha mondjuk 2 nempasszoló legót próbálnál összerakni. A kettő együtt nem működik.

2016. aug. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
0%

Az „arkangyal” cím jelentése: ’főangyal’


csak egyetlen arkangyal létezik, a főangyal. Az „arkangyal” szó a Szentírásban sehol nem fordul elő többes számban.


A Tóbiás könyve pedig nem Istentől ihletett írás.

2016. aug. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
43%
3 arkangyalt ismerünk, ezek Mihály, Gábor és Rafael. Mindhárman szerepelnek a Bibliában, aminek Tóbiás könyve szerves része. Ezt tagadni eretnekség.
2016. aug. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
0%

Utálom már, hogy bármelyik kérdésre ránézek, egy jehovista hazugság már ott is van. Aszondja az őrtorony tanítás, ahogy közvetítette egyik imádója, hogy egy arkangyal van. Ezzel szemben ezt mondja a Biblia:

De Mihály, az egyik legfőbb fejedelem, segítségemre jött.


Nem azt, hogy a legfőbb, meg az egyetlen, hanem azt, hogy az egyik. Tehát több van. Ritka rondák ezek a hazugságok, amiket le szokott írni ez a 27% tanú. Jó, tudom, hogy nem ő találja ki, de akkor is leírja. Gondolkodás nélkül. És aztán tök büszke magára, hogy jujj ő üldözve van. Nem esett még le neki, hogy a hazugság cáfolata nem egyenlő az üldözéssel.

2016. aug. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 Roxy333 ***** válasza:
Ha a kereszténység érdekel,akkor a további kérdésed már az " Aki jártas a Keresztény vallásban " kijelentésed után teljesen tárgytalan,mivel,amit leírtál,nem keresztényi,hanem ezotérikus. Nincs Rafael arkangyal,betegségekben nem segít,mert egy angyal sem gyógyíthat,csak Isten, Istenhez vezető utat meg pláne nem segít megtalálni,mert csak egy közvetítő van,Aki képes Istenhez vezetni,és az Jézus. Az Istenfélők mellett vannak őrangyalok,de ők csak akkor óvhatnak,ha Isten erről parancsot ad,és azt is csak fizikailag,hogy pl. egy balesetben nem sérülsz meg. A betegség más téma,mert ahhoz a szervezetedben kellene turkálnia,amire egy angyal se nem képes,se nem akarja,se nem engedné Isten. Az Istenhez vezető úttal kapcsolatban ugyanez a helyzet,mert az nem egy fizikai dolog,amit egy angyal átláthat,és beleszólhat,hanem szellemi,a szívedben dől el,abba pedig megint csak Isten láthat,és szólhat bele,egy angyal nem sutyoroghat hozzád,és nem győzködhet,hogy "na,menj Istenhez". A lényeg: nem angyaltól kell mindezt kérni,és várni,hanem Jézustól. :)
2016. aug. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 Roxy333 ***** válasza:
22%
A Tóbiás könyvét én sem fogadom el ihletettnek,bár nem vagyok Jehova tanúja. Ez onnan is látszik,hogy abszolút nem passzol bele a Bibliába,ugyanis a Biblia minden egyes verse Istenről szól,és Őt dicséri. Ellenben a Tóbiás könyvében mit látok? Felsorol egy rakás embert,meg egy angyalt,aki ráadásul hazudik is a saját kilétéről,és csak és kizárólag róluk szól az egész, Tobitot,meg Tóbiást dicséri,hogy mekkora nagy májerek voltak,Istenről alig van szó benne. A többi vers mind arról szól,hogy Isten mit tett az emberekért. Tóbiás könyve teljes mértékig arról szól,hogy ezek az emberek mit tettek Istenért. Ezért nem illik bele a képbe,és nyugodtan lehet most rám is írni,hogy eretnekség,engem a papok,meg az egyház véleménye nem nagyon indít meg,sajnálom.
2016. aug. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 Roxy333 ***** válasza:
Amúgy sem értem,hogy mitől lenne eretnekség azt írni,hogy Gábriel nem arkangyal,hanem csak angyal, Rafael meg nincs is. Én nem ilyen evangéliumra emlékszem,amiben attól lennék eretnek,hogy mit gondolok egy angyalról. Isten azért abszolút nem fog számonkérni senkit,hogy Gábrielt miért nem arkangyalnak nevezte,ez egyáltalán nem tartozik az üdvösséghez,sőt,annyira fölösleges az egész,még annak is nagyobb tartalma van,ha zoknit húzok.
2016. aug. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
37%

Szia!


Rafael nem szerepel a Bibliában. Egy olyan iratban szerepel (Tóbiás könyvében), mely nincs benne a héber kánonban. Az Újszövetség sokszor idézi az Ószövetséget a Septuagintából, de egyetlen apokrif iratot sem idéz! Az ókori egyházatyák között csak egy jelentős személy volt, aki némelyik iratot elfogadta közülük: Augustinus. Az első négy évszázadban egyetlen egyetemes zsinat sem ismerte el az apokrifokat ihletettnek.


Az apokrifok kanonikusságának támogatására felhozott érv, hogy a Septuaginta ma ismert legkorábbi, kb. az isz. IV. századból való kézirataiban benne vannak. A palesztinai héber kánonhoz képest 14-15 könyvvel több található ezekben a kéziratokban, ezenkívül nem külön csoportban vannak, hanem be vannak építve a kanonikus könyvek közé. Egyesek azt feltételezték, hogy két kánon létezett: egy palesztinai, valamint egy szélesebb körű, az alexandriai (ami a IV. századi Septuaginta-kéziratokban is tükröződik).


Az ősegyházban néhányan, mint például Augustinus (Ágoston), (i. sz. 354-430-ig élt nagy befolyású egyházi tanító) elfogadtak egyeseket az apokrifok közül, míg a többség, köztük például Hieronymus (Jeromos), (i. sz. 340-420-ig élt, ugyancsak nagy egyházi tanító, a Vulgata fordítója) hevesen tiltakoztak a héber kánonhoz kapcsolásuk ellen. Hieronymus "apokripha" és "fabulae" (= mesék) névvel illette az apokrif iratokat. A Vulgatába, az Ószövetség latin fordításába csak Jeromos halála után, szinte szó szerint csak a holttestén át lehetett belevenni őket.


1546-ban a Római Katolikus Egyház tridenti zsinata (más néven trentói vagy trienti zsinat 1545-63) dogmatizálta az apokrifok kanonikusságát, így azok az általuk kiadott bibliákban megtalálhatóak.


Üdv. Péter

2016. aug. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!