Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy katasztrófa következmények...

Egy katasztrófa következményeként elpusztul az emberiség, egy ember éli túl, a kérdés: hova jut ha meghal?

Figyelt kérdés

A keresztény vallás szerint


Ez alatt úgy értem, minden ember elpusztul, csak az az egy nem, ő pedig a fenn maradt élelmekből tartja el magát, vagy valami módon..vallást még távolból sem ismeri, ezért úgy éli életét ahogyan jónak látja, többnyire nem tesz senkivel se rosszat se jót, mivel legjobb esetben állatokkal találkozik


normális esetben a válasz az lenne, hogy Isten ad neki még egy esélyt, és a földön újjá születik? De ez itt nem opció


ez esetben más bolygón születik újjá vagy mi lesz vele?



2016. aug. 2. 23:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Az utolsó mondat abszurd. A keresztény terminológiában nincs olyan, hogy újjászületés.
2016. aug. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Akármilyen vallás szerint sem tudom, mi lehet vele, de szerintem senki sem tudja.

Az életmódja nem tudom, miért fontos, a lélek tökéletesítéséhez miért kellene másik ember vagy vallás?

Szóval számomra az a kérdés, hogy ha még nem érte el azt a szintet, hogy leszálljon a karma kerekéről, viszont már nincs hova születni, akkor mi lesz. Érdekes kérdés, bár már írtam, hogy nem tudom rá a választ. S inkább a buddhista tudorokat kellene megkérdezni, ha már újjászületésről van szó.

A keresztény vallásban nincs szó újabb esélyről és születésről. A születésük után elhalt csecsemők sem tudtak a vallásról semmit, nem tesznek különösebb jót vagy rosszat, mégsem születnek újjá a vallás szerint...

2016. aug. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Még valami. Miért ez az egy ember érdekel? Aki elpusztul az emberiségből, az miért sima ügy, míg emberünk nem? A kereszténység előtti emberekkel sincs baja a keresztény vallásnak, nem "születtetik" őket újra meg semmi... S nem is mindenki születik olyan helyre, ahol hall a kereszténységről. Ezt nem tartom problémának, de én nem vagyok keresztény, mindössze meg vagyok keresztelve, s megvannak a saját gondolataim a dolgokról. A kereszténység nekem nem logikus.
2016. aug. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Róma 2-ben megtalálható a válasz:


11. Mert nincsen Isten előtt személyválogatás.

12. Mert a kik törvény nélkül vétkeztek, törvény nélkül vesznek is el: és a kik a törvény alatt vétkeztek, törvény által ítéltetnek meg,

13. (Mert nem azok igazak Isten előtt, a kik a törvényt hallgatják, hanem azok fognak megigazulni, a kik a törvényt betöltik.

14. Mert mikor a pogányok, a kiknek törvényök nincsen, természettől a törvény dolgait cselekszik, akkor ők, törvényök nem lévén, önmagoknak törvényök:

15. Mint a kik megmutatják, hogy a törvény cselekedete be van írva az ő szívökbe, egyetemben bizonyságot tévén arról az ő lelkiismeretök és gondolataik, a melyek egymást kölcsönösen vádolják vagy mentegetik.)


Tehát a lelkiismeret törvénye által lesz megítélve. Hogy miképpen lehet vagy nem lehet vétkezni úgy, hogy nincs más ember a földön, ebbe bele lehet gondolni, én most nem akarom.

2016. aug. 3. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia remélem nem találtátok meg az elhagyott pendriveomat. :DD Narancs volt, 64 gigás kingston. Abba olyanokat irtam, hogy én fogom tanitani az Antikrisztust, haverja leszek direkt ezzel a céllal, aztán elpusztitok vele együtt mindenkit, meg ujjáteremtem az embert. Csak én élem túl a védelem miatt, pedig szemem elött lesz a pusztulás.

Nagyon hülye és erős ihletettség volt akkoriban, gáz dolgokat mondtam és 1-2 ismerősöm emiatt örökre megutált, mert akkoriban még nem tudtam, csak reportoltam, teszteltek kb... Ezeket persze nem adtam ki, túl durvák voltak de asszem a pendriveon rajta volt, és azt elhagytam, még 2012 tavaszán. Azt hittem hogy tudom, már akkoriban megmondták ki vagyok, és nagyon erős volt, és megvezetett kb. Ennek oka volt, és csak képletesen volt igaz, csak teszt volt, mert ez nem életszerü. Irtam a Lányról, a legfelsöbb asztrálsikról, gyümölcsök, számok, szimbólumok jelentéséről, meg mittomén (vhol még most is megvannak ezek, 1 mega az egész napló) de ezek apróságok, dolgok, fizikai tárgyak és nem is biztos hogy igazak, mert akkor még elég kezdő szinten voltam, sok hibával. :)

2016. aug. 3. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ja és no para, ez sztem már a múlt, régen megtörtént dolgok ezek ahogy a multban történhettek, és lecke gyanánt le kellett irni, gyakorlásbol
2016. aug. 3. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"keresztény vallás szerint"


Isten mást mond erről, és más tervei vannak, soha nem engedi meg, hogy hogy belerondítsanak a tervébe, még a természetnek sem, ami felett egyébként is neki van hatalma.

2016. aug. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hogy egy képzelt világ, képzelt kataklizmáját túlélő egyetlen képzelt emberrel mi történhet, annak legfeljebb a képzelet szabhat határt. Gyere, inkább szállj le közénk, földi halandók közé, és ne képzelegj. A problémádat nem logikailag kell megoldani, hanem a szívedben. A valódi kérdés nem az, hogy a hősünkkel mi lesz, ha magára marad, hanem az, hogy azzal mi lesz, aki elpuskázza az egyedüli lehetőségét, és úgy hagyja el a földi küzdőteret?
2016. aug. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Van a keresztény terminológiában újjászületés, csak annak ebben az egyetlen földi életben kell megtörténnie, mivel reinkarnáció nem létezik. Ajánlom a János 3,3-8-at (többek között).
2016. aug. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!