Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi szerint akár a...

Jehova tanúi szerint akár a Sátán is megválthatott volna minket?

Figyelt kérdés
Olvastam egy tanútól olyat,hogy Isten az angyalokat kérdezte,hogy ki vállalja,és Mihály jelentkezett. Ha ez úgy történt volna,hogy nem a Sátán bukik el,hanem egy másik angyal,és erre a kérdésre a Sátán válaszolt volna,hogy ő megvált minket,akkor most őt ismernénk úgy,mint megváltónkat?

2016. aug. 12. 13:32
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
A lényegett elfelejtettem kiemelni: azért merült fel a kérdés,mert attól a tanútól azt is olvastam,hogy BÁRMELYIK angyal elvállalhatta volna,nem volt kijelölve rá külön senki. Tehát ha a Sátán angyal maradt volna,helyette valaki más bukott volna el,és ő jelentkezett volna megváltónak,szerintük lehetséges lett volna neki.
2016. aug. 12. 13:34
 2/18 anonim ***** válasza:
30%

Szia!

Az ördögtoronytól minden kitelik ez ne lepjen meg.

2016. aug. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék, hogy honnan szedik ezeket, mert nem a Bibliából.
2016. aug. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
9%

Nem az őrtorony, hanem a Biblia írja.


Előre is bocsánatot kérek a kérdezőtől.

Egy válaszolónak írom:


Remélem, hogy ilyenkor hízik a büszkeséged, hogy megvetéssel kezeled az ember társaidat, ha nem is értesz velük egyet. Ahogy olvasom a válaszaidat, egyáltalán nem is akarod ezt a rossz tulajdonságodat levetkőzni, annyira úgy gondolod, hogy Istennek tetszik a hozzáállásod.

Bár nem vagyunk ellenség, de ha azok volnánk, hogyan alkalmazod a "szeresd ellenségedet" tanítást?

2016. aug. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
60%
És te,hogyan alkalmazod ugyan azt a tanítást azokkal szemben akiket az ördögtorony kiközösít? Hm...már megint azt a hibát követed el, hogy meglátod az én szememben a szàlkàt de a sajátodban a gerendát... ajaj!
2016. aug. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Kéretik nem egymást ócsárolni,ez főleg a tanúnak szól! Nem azért,mert kipécéztelek titeket,vagy üldözlek éppen,de ha megfigyelted,a kommentelő az őrtoronyról beszélt,nem a tanúk személyéről,te viszont egyből az ő személyét vetted elő,az őrtorony magazin pedig még mindig nem egyenlő a felebarátainkkal,úgyhogy ne ez alapján ítéld meg,hogy szereti-e az ellenségeit,vagy nem.
2016. aug. 12. 14:58
 7/18 anonim ***** válasza:
Nincs a Bibliában ilyen tanú. Mondtam már sokszor, hogy hazudni bűn.
2016. aug. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Teknikailag igen, viszont akkor ő egy pozitív karakter lenne és lehet hogy pont pl Mihály lenne a gonosz.
2016. aug. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Mutass egy bibllia idézetet tanú mert én is kíváncsi lettem mostmár. Úgy tűnik, hogy szerintetek tényleg csak egy "tombola játék" volt a megváltásunk a mennyben. Ez azért elég érdekes mert akkor nem tudom, hogy miért volt szüksége Istennek egy egyszülött fiúra ha már ennyire okosan megoldotta a megváltás művét.

Várom én is az igét.

2016. aug. 13. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Köze nincs az angyaloknak a megváltáshoz nem is volt. A bün az a törvénytelenség a törvényt pedig csak Isten hozhat, csak ojan személy válthat meg akinek köze van a törvényhez! Jézus mit Isten maga vállalta értünk a megváltást. Jézus kijelentette sokszor hogy Isten vagyok. Isten név fogalma ojan mint a földön a családi név, három személy tartozik hozzá: Atya,Fiu,Szent Lélek.

1Ján 5:7 Mert hárman vannak, akik bizonyságot tesznek a mennyben, az Atya, az Ige és a Szent Lélek: és ez a három egy.

TANUK HÁRMAN VANNAK !!!!!!!

2016. aug. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!