Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyha én így gondolkozom a...

Hogyha én így gondolkozom a Második Eljövetelről, akkor az nagyon eltér a katolikus gondolkodástól?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom, amikor Jézus feltámad, akkor ez a világ nem szűnik meg és nem is ér véget az emberiség történelme, csupán megszűnnek a gondjaink, elérjük a tökéletességet, tehát földi mennyország jön el, de úgy, hogy továbbra is ápoljuk történelmünket, szokásainkat, elvégezzük munkánkat, dolgozunk, tanulunk, de boldogok vagyunk és keresztények.
2016. aug. 14. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Igazábòl nem kizárt szerintem sem. Én ugy gondolom ahogy a zsidòk se ismerték fel a messiást lehet keresztények se fogják. Zsidòk várják, hogy a választott népnek minden jò lessz. Izraeli palesztin háborù végét győzelemnel. Mi is lehet mást várunk és vakok leszünk.
2016. aug. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

Hasonló lehet majd az új Földön, csak addig még lesz pár esemény. :) A Biblia ezekről beszél még:

1. Világválság

2. Jézus látványos, mindenki által felismerhető, hallható visszajövetele (nem lehet majd nem észrevenni)

3. Ekkor az élő igazak és a feltámasztott igazak elragadtatnak Jézussal a menybe az új városba, a gonosz emberek pedig meghalnak. Sátán és angyalai a Földön ragadnak 1000 évig.

4. 1000 év eltelik, a Földre leszáll az új város Jézussal és az igazakkal. Ekkor feltámadnak a halott gonoszok is és megtámadják a várost. Támadás közben éri a pusztulás a gonosz embereket és angyalokat.


Ez a bibliai leírás. A katolikus leírás nincs teljesen ezzel összhangban.

5. Isten megtisztítja a Földet és az emberek újra birtokba veheteik tisztán, újjáteremtve. Ekkor jön az, amit Te írtál, hogy mindenkinek lesz a tevékenysége, tanulhat stb. és újra harmónia van a természetben, az állatok sem bántják egyást.

2016. aug. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
63%
Elgondolásod Jehova Tanúihoz áll közel. Mert a Biblia szerint ez a világ meg fog semmisülni, és új ég, új föld lesz.
2016. aug. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Először is: Jézus Krisztus már föltámadt, él, nem fog még egyszer föltámadni. :)


Másodszor pedig igaza van az előttem szólónak, ez az elképzelés a Jehova Tanúi tanításához áll közel. A katolikus, ortodox és a legtöbb protestáns keresztény tanítás szerint Krisztus országa nem evilágból való, nem itt fog beteljesedni, hanem a Mennyek Országában, a Mennyei Jeruzsálemben.

2016. aug. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!