Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik Rafael angyal?

Létezik Rafael angyal?

Figyelt kérdés
Katolikusok véleményére lennék kíváncsi ezzel kapcsolatban (ha ír egy,majd ki is fejtem,miért). Természetesen írhat más is véleményt,hogy mit gondol erről,de a későbbi,ebből kiinduló kérdéseim a katolikusokhoz fognak szólni :) Köszönöm előre is :)

2016. aug. 29. 21:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%

Létezik: "Rafael vagyok, egy a hét angyal közül, aki mindig készen áll arra, hogy az Úr fölséges színe elé lépjen." (Tób. 12, 15)


Tóbiás könyve a deuterokanonikus könyvek közé tartozik, tehát a protestánsok nem fogadják el, de a katolikusok igen. (Én viszont nem vagyok katolikus.)

2016. aug. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%

Igen.


[link]

2016. aug. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
8%

szervusz.


Nem katolikus vagyok.


Ha létezik ilyen angyal, akkor se Isten szolgálatában van.

2016. aug. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%

"Ha létezik ilyen angyal, akkor se Isten szolgálatában van."


->Rafael arkangyal a zsidó hagyományból ismert 7 főangyal egyike:


[link]


Erről a hét angyalról van szó Jelenések könyvében is (8,2), illetve ha jól emlékszem az őskeresztények által használt Énok könyvében is.


És ha ehhez még hozzávesszük azt, hogy hogy a Tóbiás könyve - amelyben Rafael az egyik szereplő - is kanonikus könyv, csak a protestánsok és a szekták kivették a kánonból, akkor kétség sem fér hozzá, hogy Rafael is Isten szolgálatában van.


Dante

2016. aug. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akik azt írták,hogy létezik,és Istent szolgálja,akkor nekik szól a következő kérdés: miért nem vallotta be ezt akkor,amikor megjelent? Ugyanis teljesen mást mondott magáról először,és csak a végén ismerte be,hogy ő Isten angyala. Nem is lett volna ezzel gond,HA nem mondott volna semmit a kilétéről az elején,de mondott,tehát hazudott. Ezért kérdéses ez nekem...
2016. aug. 30. 12:45
 6/13 anonim ***** válasza:
72%

Ez kb. olyan kérdés, hogy Jézus miért nem fedte fel magát az emmauszi tanítványoknak, miért hagyta, hogy szomorkodjanak egész úton. Ott is csak a végén ismerték fel, amikor megtörte a kenyeret.


Rafael arról beszél a végén, hogy megbízást kapott arra, hogy próbára tegye Tobit hitét, de ugyanakkor el is küldte őt Isten, hogy meggyógyítsa. A próba véleményem szerint addig tartott, amíg el nem rendeződtek a dolgok, tehát kiderült, hogy Tobit mennyire tudott alázatos maradni a betegségében, és Tóbiás mennyire tudott bátor lenni. Ne felejtsd el, sem az apa, sem pedig a fia nem tudta, hogy Isten egy küldötte van velük. Ha tudták volna már nem lett volna próba, hiszen kézpénznek is vehették volna, hogy minden simán fog menni. Így azonban megmaradt egy kis bizonytalanság, és mégis mindketten kiállták a nehézségeket. Rafael ekkor már felfedhette magát, és elmondhatta, hogy nem volt véletlen az, ami velük történt.


Dante

2016. aug. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én azt értem,hogy Jézus sem fedte fel magát,de írtam is,hogy azzal önmagában nem lenne gond. De nem is állított helyette olyat,hogy ő mondjuk Júdás apjától származik,mert Rafael emberi leszármazottnak mondta magát az elején,a végén meg azt,hogy angyal,erre értettem,hogy hazudott. :)
2016. aug. 30. 13:19
 8/13 anonim ***** válasza:
49%

"Nem is lett volna ezzel gond,HA nem mondott volna semmit a kilétéről az elején,de mondott,tehát hazudott."


->Valamit mondani kellett a kilétéről, hiszen a történet szerint Tobit nem engedte volna el a fiát akárkivel, tehát a jó ügy érdekében adta ki magát embernek, a próba miatt pedig nem fedhette fel magát egyből, erről fentebb írtam. Tóbiás könyve egyébként az Ószövetség idején íródik, és nem tudok arról, hogy a hazugság minden esetben tiltott lett volna. A dekalógusban [10 parancsolat] csak annyit olvasok, hogy ne tegyen az ember az ő felebarátja ellen hamis tanúbizonyságot, tehát a mások félrevezetéséért való hazugság a bűn. Egyébként a Biblia elején is van egy történet, ahol szintén hazugság történt, de az is a jó ügy érdekében. Amikor kiadták a parancsot Egyiptomban, hogy a zsidó fiúgyerekeket öljék meg a Bábák, akkor egyértelműen hazugsággal hárították el a parancsot, sőt Isten még jót is tett velük ezért (Kiv 1,15-20).


Dante

2016. aug. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 szp72 ***** válasza:
32%

Az angyal a történetben leplezi valódi kilétét, távoli rokonnak kiadva magát olyan családi adatokat közöl, amelyből logikusan az következne, hogy ő valóban az a személy.


Ez nem minősül hazugságnak, hiszen alapvetően nem akart sem becsapni, sem megkárosítani senkit. Egyszerűen a próbatétel miatt nem volt még itt az ideje, hogy felfedje az igazságot.


Például egy gyereket is próbára tehetünk: Eredj fiam itt és itt elveszítettem a pénztárcámat hátha te megtalálod. Igazából direkt raktuk oda s csak arra vagyunk kíváncsiak, hogy hiánytalanul visszahozza-e, rá lehet-e bízni ilyen dolgokat vagy sem. Ez nem bűn.


Tóbiás története egyébként nem feltétlenül egy valóságos történet, könnyen lehet, hogy csak egy tanítói novella.

2016. aug. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
31%

"Akik azt írták,hogy létezik,és Istent szolgálja,akkor nekik szól a következő kérdés: miért nem vallotta be ezt akkor,amikor megjelent?"


1) Egy angyal nem FBI-ügynök, hogy köteles legyen igazolni magát.


2) Honnan tudod, hogy ne fedte fel magát? Tán egyidős vagy vele és követted őt mindenhova?


Nehogy már azt képzeld magadról, hogy csak az van, amiről te is tudsz. Ki vagy te, kispajtás? ;)

2016. aug. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!