Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelképez a hét gyüleketet...

How Arrow kérdése:

Mit jelképez a hét gyüleketet a Jelenések könyvében?

Figyelt kérdés
Igazság kereső, biblia kutató, biblia tanulmányozó emberek válaszát várom.

2016. szept. 8. 12:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Jézus egyetlen egyházat sem alapított. Nincs még csak célzás sem ilyenre.
2016. szept. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

#11

Akkor vallást?

2016. szept. 8. 20:47
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy! Ugyan azt mondta, amit az ószövetségben is elmondott. Mondok egy példát is, biztos sokaknak keresztbe áll a szemei, ha elolvassa. Tízparancsolat, kontra Jézus "miatyánk" imája. :)



Tízparancsolat: Én, az Úr, vagyok a te Istened


Jézus: Miatyánk


x


Tízparancsolat: Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem.

Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak.

Ne imádd és ne tiszteld azokat



Jézus: Aki a mennyekben vagy


x


Tízparancsolat: Az Úrnak a te Istenednek nevét hiába fel ne vedd


x


Jézus: Szenteltessék meg a Te neved


x


Tízparancsolat: Megemlékezzél a szombatnapról, hogy megszenteljed azt.


Jézus: Jöjjön el a Te országod


x


Tízparancsolat: Tiszteld atyádat és anyádat

Ne ölj.

Ne paráználkodjál.


Jézus: Legyen meg a Te akaratod amint a mennyben, úgy a földön is


x


Tízparancsolat: Ne lopj.


Jézus: Mindennapi kenyerünket add meg nekünk ma


x


Tízparancsolat: Ne tégy a te felebarátod ellen hamis tanúbizonyságot.

Ne kívánd a te felebarátodnak házát. Ne kívánd a te felebarátodnak feleségét, se szolgáját, se szolgálóleányát, se ökrét, se szamarát, és semmit, a mi a te felebarátodé.


Jézus: Ne vigyél minket a kísértésbe, szabadíts meg a gonosztól.

2016. szept. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Én azt hogy ugyan azt mondta mint az ó szövetségbe meg se kérdőjelezem!

Kezdettöl a végig ugyan azt mondja, sokan mondják hogy az új szövetségben új parancsolat van lássuk csak.


Új szövetség: Máté 22:37 Jézus pedig monda neki: Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből.

Máté 22:38 Ez az első és nagy parancsolat.

Máté 22:39 A második pedig hasonlatos ehhez: Szeresd felebarátodat, mint magadat.

Máté 22:40 E két parancsolattól függ az egész törvény és a próféták.


Ó szövetség:5Móz 6:5 Szeressed azért az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes erődből.

3Móz 19:18 Bosszúálló ne légy, és haragot ne tarts a te néped fiai ellen, hanem szeressed felebarátodat, mint magadat. Én vagyok az Úr.


De most vissza a 7 gyülekezetre.

Az új szövetségben több mint 16 helyen szol Jézus egyházárol, a jelenések könyvében hét gyülekezetröl(egyházrol)ir,

Jelenés 1:20 nyomatékosan hangsulyozza, magyarázza: az hét gyülekezet.

Melyek ezek?

Az is irva vagyon hogy kimozditja Jézus a helyéröl ha nem tartja meg a Jézus szavait.

Melyek ezek az egyházak?

2016. szept. 8. 22:47
 15/21 anonim ***** válasza:
87%

Szia!


Hét egyháztörténeti korszakot:

Efézus magyarul kívánatost jelent. A jelenések könyve kívánatosnak és tetszetősnek ábrázolja az apostoloknak és őskeresztényeknek e gyülekezetét.

Szmirna a kereszténység második korszakára vonatkozik, amely 100-tól 323-ig, Constantinus császár idejéig tartott. A szövegben említett 10 napi nyomorúság 10 évvel egyenlő (a Dániel próféciái alapján) és ez 303-tól 313-ig tartott, Diocletianus császár uralma alatt kezdődött és a legborzalmasabb vallási üldözések egyike volt.

Pergamon jelképezi az államegyház korszakát, Constantinus császár kijelentésétől, mint keresztény, a pápai fennhatóság elismeréséig, azaz 323-tól 538-ig.

Thiatira jelképezi szinte a teljes középkort: az egyházi állam korszakát, a pápai hatalmi fennsőség elismerésétől, 538-tól, a reformáció kezdetéig, 1517-ig. Az asszony, Jézabel - akinek az idő adatott, hogy megtérjen - a pápai egyház. A betegség, amelyről szó van - és amely miatt sokáig kellett feküdnie betegen - a francia forradalom okozta neki, amikor Napóleon tábornoka, Berthier fogságba ejtette VI. Pius pápát - ahol az meg is halt a fogságban.

Szárdisz a reformáció korának felel meg, 1798-ig.

Filadelfia jelképezi a szabad egyházak korszakát és az újkori protestáns ébredési hullámokat, a 19. századot.

Laodicea gyülekezete az utolsó idők - a mai korszak - hívőit jellemzi, egészen a vég idejéig.


Üdv. Péter

2016. szept. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Kedves Péter köszönöm hogy laszoltál.

Akkor nem egy közösségröl vagy egyházrol hanem egyházi korszakokrol van szó?

Péter az utolsó gyülekezetet mi jelleme? És melyik az?

A mai kereszténység az?

2016. szept. 9. 14:54
 17/21 anonim ***** válasza:

14. A Laodiczeabeli gyülekezet angyalának is írd meg: Ezt mondja az Ámen, a hű és igaz bizonyság, az Isten teremtésének kezdete:


Bemutatkozás a mai embereknek, egyháznak. Nem véletlen az Isten teremtésének kezdete kifejezés, mivel újválasztó a tudományos álláspont a bibliai teremtéssel.


15. Tudom a te dolgaidat, hogy te sem hideg nem vagy, sem hév; vajha hideg volnál, vagy hév.

16. Így mivel lágymeleg vagy, sem hideg, sem hév, kivetlek téged az én számból.


Az emberek hite kiszorul teljesen az életekből, és még a hívők esetében is ceremóniákká degradálódik. Templomba járás, szombat nap megtartása vagy az utolsó vacsora eljátszásán kívül aminek inkább babonás lelkülete van, mint hitbeli dolgai. Persze tisztelet a kivételnek.


17. Mivel ezt mondod: Gazdag vagyok, és meggazdagodtam és semmire nincs szükségem; és nem tudod, hogy te vagy a nyomorult és a nyavalyás és szegény és vak és mezítelen:


A ma embere azt hiszi, hogy ha van egy okostelefonja, egy laptopja, egy családi háza, egy autója, egy jó munkahelye akkor van mindene. Pedig sokszor nincs semmije sem ezeken kívül. Ezzel nem nyerhető örök élet.

2016. szept. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Kedves #17

Mi történ Isten teremtése kezdetén?

2016. szept. 9. 16:26
 19/21 anonim ***** válasza:
Bocs, de nem értem a kérdésed. Jézus állítása szerint (persze miért is ne lehetne máshogy is fordítani) Isten teremtésének kezdete Jézus teremtése.
2016. szept. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
A Jelenések könyvében lévő 7 gyülekezet létezett János apostol idejében.Ezt a hetet azért választotta ki jövendölésében,mert ezek jellemzői előrevetítették a kereszténység(Krisztus követői)korszakonkénti jellemzőjét.
2016. szept. 10. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!