Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi miért gondoljátok...

Jehova tanúi miért gondoljátok azt, hogy a ti vallásotok különb a többi keresztény vallástól?

Figyelt kérdés

2016. szept. 19. 22:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

erre a kérdésre 3 módon szoktak válaszolni ha lehámozod a sok virágnyelvet(és/vagy a logikai kapcsolat):


-mivel az ő vezetőiket 1918-ban Jézus személyesen nyílt kommunikáció útján nevezte ki a kereszténység egyedül legitim és tévedhetetlenül tanító vezetőinek, és leszögezte, hogy aki nem tartozik alájuk az nem menekülhet meg mikor jön az armageddon


-mivel csak ők igazán hitelesek, amit igazol az hogy minden más magát kereszténynek vallótól jelentősen eltér a gondolkodásuk, legyen za teologiai vagy erkölcsi, tehát a többiek nem is keresztények (és a többiek ugyan így nem szokták kereszténynek tartani jehova tanúit) gyakran érvelnek azzal ha valaki megkérdezi hogy pl "jól tudom, hogy az a véleményetek hogy..." erre ők "nem a mi véleményünk hanem Isten/a biblia véleménye" esetleg "nem ellenünk vitázol hanem Isten/a biblia ellen"


-szeintük ők a teljes igazság birtokában vannak, és nem sajátítanak el semmiféle olyan gondolkodást, hogy pl "bár tévednek egyes kérdésekben, de ők is jó úton járnak" mint mások akik magukat kereszténynek tartják, mivel a vezetőiket tévedhetetlennek és folytonosan ihletettnek tartják úgy gonolják a tévedés vagy egymás melett elbeszélés eleve kizárt, persze nyilván erősíti ebben őket az is, hogy nagyon mások mint mindenki más aki önmagát kereszténynek mondja, ezért maximum annyit látnak be hogy "ez az ember is keresi Istent, ez jó dolog" de pl a jótékonykodást már nem, mert szerintük az felesleges/bűn(tanúnként változik ki minek tartja szóval ezt még nem sikerült megértenem pontosan). Ehhez kapcsolódóan pedig azt állítják hogy még egy jó szándékú erkölcsös embert sem szabad meghagyni a tévedéseiben, hiszen az ember végső mércéje hogy ő jehova tanúja e vagy sem

2016. szept. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
15%
Ugyanazért, amiért a többi keresztény irányzat azt gondolja, hogy ők különbek a társaiknál.
2016. szept. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

@23:14-es:


Ez nem így van, mert én katolikuskén például testvérként tekintek egy ortodox keresztényre, de még egy értelmes protestánsra is, aki elfogadja a nicea-konstantinápolyi hitvallást. Egy református, vagy baptista stb... keresztényt testvérként tudok köszönteni.


De Jehova tanúi!? Ők azt tanítják, hogy az egész kereszténység hitehagyott, csak náluk az igazság.


Szerinted normálisak?


Dante

2016. szept. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%

#2: "Ugyanazért, amiért a többi keresztény irányzat azt gondolja, hogy ők különbek a társaiknál."


Sőt, tovább megyek: Ugyanazért, amiért bármely vallás bármelyik felekezete azt gondolja, hogy ők különbek a más felekezetbe/vallási irányzatba tartozóknál. Bármelyikük úgy hiszi, hogy minden más felekezet tagja rossz nyomon jár, és kizárólag ők maguk hiszik/tudják a tutit.

De ez nem kifejezetten vallásfüggő dolog, végeredményben minden ember ilyen valamilyen mértékben, vallástól függetlenül.

2016. szept. 20. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

Előttem írók!

Nem írtatok nagy butaságokat,csak ha jól tudom egyikőtök sem Jehova Tanú közösséghez tartozó,tehát a kérdező nem titeket szólított meg!


Ugyanazt teszitek,mint az istentelenek,akik a Bibliát úgy magyarázgatják,hogy sosem olvasták azt.

2016. szept. 20. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
39%

"Ugyanazt teszitek,mint az istentelenek,akik a Bibliát úgy magyarázgatják,hogy sosem olvasták azt."


Rengeteg "istentelen" igenis olvasta a Bibliát, sőt - egyszer készült Amerikában egy felmérés, amely alapján kiderült, hogy az ateisták átlagban jobban ismerik a Bibliát, mint a keresztények: [link]

2016. szept. 20. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

@01:35-ös:


Ez egy jó hír, kifejezetten örülök neki.


Dante

2016. szept. 20. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
5ös: azért válaszoltak ők, mert már tudják a választ, mivel azokhoz tartoznak, akiket ti lenéztek, így ezeket az okokat már az orruk alá dörgöltétek. Nem kell azonnal személyeskedni, mert ha nem lennétek ilyenek, akkor ez a kérdés sem született volna meg.
2016. szept. 20. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%
Bár én sem vagyok tanú,de általában amiatt tartják magukat annak,mert azt hazudják nekik,ennyire egyszerű. Azt mondják magukról,hogy a köztük lévő szeretetről lehet őket felismerni,nos ez egy pöppet úgy cseng,mintha csakis kizárólag ők tudnának szeretni. Nem véletlen nem tehetik be a lábukat egyetlen más felekezethez sem,akkor kiderülne,hogy szeretet máshol is van,ami azért is furcsa,mert ők megszólják a másik embert,ha a jw.org helyett a Jehova tanúi blogon tájékozódik róluk,de bezzeg ők nyíltan lenézik és pocskondiázzák a felekezeteket,holott máshol meg azt mondják,hogy be se mennek oda. Na mind1,elsősorban a szeretetre hivatkoznak,másodsorban meg arra,hogy rajtuk teljesednek be a próféciák. Na most ez megint egy olyan dolog,ami elég egyoldalú,mert ha egy prófécia valami jóról szól,azt magukra vonatkoztatják,ami meg egy kicsit megcsiklandozza a lelkiismeretüket,azt már mindenki másra. A harmadik,amivel jönni szoktak,az az,hogy ők végzik egyedül a prédikálómunkát. Erre ugyanaz vonatkozik,mint a szeretet-kérdésre,mégpedik,hogy marhára nem így van,csak az Őrtorony nem engedi,hogy tudjanak róla. A mi gyülekezetünk is kimegy evangélizálni,csak,hogy közeli példát mondjak,egyszer pont egy tanú próbálta meghazudtolni a pásztort az evangélizálás kellős közepén...én ennyiről tudok,lehet,hogy van még több is,ami miatt ezt gondolják,de ezek a leggyakoribbak.
2016. szept. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Katy Weaver ***** válasza:
0%

Sem nem azt gondoltam, vagy sem nem azt válaszoltam volna mint az előttem szólók,

Az a kifejezés,hogy különb, azt inkább az Iszlám gondolja, és Ők felsőbb rendűnek is tartják magukat minden embernél, Ábrahámra hivatkozva.


Ám a válaszom úgy sem érdekel senkit, s minden képen hibát fognak keresni,és találni abban, ezért nem szítom itt a tüzet.


Persze azt hozzáteszem,hogy aljas dolog mások helyett nyilatkozni, és ezt készpénznek venni, hiszen, sok millióan nem is tudják, milyen hadjárat folyik ellenük.

2016. szept. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!