Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi Isten (Jehova)...

Jehova tanúi Isten (Jehova) milyen módon beszél az emberekhez?

Figyelt kérdés

2016. szept. 20. 17:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Ő hát varázsgombával ha felvagy is előjön, de amugy csak álmodba lehet, de csak ha ezel foglalkozol :D
2016. szept. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 KZitus ***** válasza:
19%

szia


A Bibliaában íratta le azt, amit el akart mondani az embereknek. Azon belül pedig ezt írta Pál apostol a Héb 1:1, 2-ben „ Az Isten, aki régen sokszor és sokféleképpen [köztük álmok által is] szólt ősatyáinkhoz a próféták által, ezeknek a napoknak a végén egy Fiú [Jézus Krisztus, akinek a tanítása a Bibliában van feljegyezve] által szólt hozzánk.”

2016. szept. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kedves Kzitus!


a Héb 1:1, 2-ben „ Az Isten, aki régen sokszor és sokféleképpen [köztük álmok által is] szólt ősatyáinkhoz a próféták által, ezeknek a napoknak a végén egy Fiú [Jézus Krisztus, akinek a tanítása a Bibliában van feljegyezve] által szólt hozzánk.”


Álmok!?


Hát már értem...

Tehát szerínted a Szentlélek "halott" mert én úgy tudom,hogy Isten a Szentlélek által szól hozzánk...

2016. szept. 20. 18:19
 4/10 Ozmium42 ***** válasza:
Ellenőrizhetetlen módon.
2016. szept. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 KZitus ***** válasza:

Dániel 7:1

7 Babilon királya, Belsazár uralkodásának az első évében álmot látott Dániel az ágyában fekve, és fejében látomások támadtak. Az álmot ekkor leírta, és mindenről beszámolt.


Dániel 4:5

5 amikor álmot láttam, amely félelmet keltett bennem. Az ágyamban látott álomképek és fejem látomásai megrémítettek.


1Mózes 31:10

10 Végül amikor eljött a nyáj felhevülésének ideje, felemeltem szemem, és ezt láttam álomban:+ a nyájat hágó kecskebakok csíkosak, pettyesek és foltosak voltak.


Jeremiás 23:28

28 Az a próféta, akinél álom van, beszélje el az álmot. Akinél pedig az én beszédem van, mondja el beszédemet az igazsághoz hűen.”

2016. szept. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem megjelent Balázs angyal, hogy lediktálja a Világítótornyot, aminek az első sora


JÓ REGGELT!


Tovább is van persze. Szeretnétek tudni az Üzenetét? 0:-)

2016. szept. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 lilla64 ***** válasza:
Balàzs angyal? Az meg ki?
2016. szept. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 KZitus ***** válasza:
Balázs??....
2016. szept. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Balázs is egy angyal. Mint Mihály meg a többiek. Amikor a tölgyfa tövében ültem, egyszerűen megjelent és elmondta nekem, hogy a Világítótorony felülírja az őrtornyot, meg hogy az evolúció nem kamu.
2016. szept. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%

Nem volt még egy őszinte válasz sem a Tanúk részéről.


Most merész leszek és leírom egy Tanú valódi álláspontját a dologról:


Jehova a Jézus által kiválasztott egyetlen igaz vallási szervezeten keresztül szól az emberekhez. Pontosabban a "hű és értelmes rabszolga" osztályon keresztül osztja ki a "megfelelő táplálékot a megfelelő időben".

Mivel egyedül ez a szervezet áll valódi kapcsolatban Istennel, így más vallási felekezeteken keresztül Isten nem tud beszélni az emberekkel. Ezért kell az embereknek az Őrtorony és az Ébredjetek kiadványokat osztogatni, hogy legalább ilyen módon eljusson hozzájuk Jehova üzenete.


A Biblia önmagában nem elég ahhoz, hogy kapcsolatba kerüljenek az emberek Istennel. Valamint a Biblia megértése és helyes értelmezése is lehetetlen a kiadványaink nélkül. Így elengedhetetlen, hogy kapcsolatba lépjenek Jehova egyetlen igaz szervezetével.



Na valahogy így hangzana a valódi válaszuk, szóval ennyit erről.

2016. szept. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!