Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan és hol keresztelkedhet...

Hogyan és hol keresztelkedhet meg egy személy, aki nem akar egyetlen valláshoz sem tartozni, csak gyakorolni akarja életében a keresztényiséget, melynek része a keresztelkedés is? Van erre lehetőség egyáltalán?

Figyelt kérdés
Pl. ott vannak az első századi keresztények. Ők megkeresztelkedtek/megkeresztelték őket, de igazából semmelyik mai egyházhoz nem tartoztak. Egyszerűen keresztények lettek.

2016. szept. 26. 21:24
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Például valaki keresztényként él, kimutatja a szeretetet az életében, jót tesz másokkal, imádkozik, olvassa bibliát stb... De nincs megkeresztelkedve. Az elég ha elmegy valakivel egy tóhoz, a kereszelést végző elmondja, hogy most megkeresztellek "az Atyának, a Fiúnak és Szent Léleknek nevében" és ő bemeríti a vízbe?
2016. szept. 26. 21:31
 2/19 anonim ***** válasza:
Én még a háború előtt kezdtem az iskolát és a hittan tanulást is. A katolikus egyháznál akkor még pár nappal a születés után keresztelték meg a gyerekeket. Akkor azt tanultuk, ha egy kisbaba halálán van és még nincs megkeresztelve, valamelyik felnőtt szenteltvizet önt a homlokára és elmondja a keresztelés szövegét: Pisti, megkeresztellek az Atya, Fiú Szentlélek nevében, és az érvényes lesz. Ha nincs szenteltvíz, a tiszta víz is megteszi. Szenteltvizet bármelyik katolikus templomban vagy az előtérben találhatsz.
2016. szept. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
11%

az első keresztények magukat úgy határozták meg h "a katolikus egyház" illetve "az ortodox hitet vallom" és ez a két "fajta kereszténység"(mármint katolikus és ortodox) végül is teljes joggal állíthatja, hogy "jogi szempontból" legalábbis mindenképpen ők az eredeti kereszténység folytatása


egyébként meg akkor menj le egy gyülekezetbe keresztelkedj meg aztán ne járj többet ha nem akarsz, ennyi

2016. szept. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
69%

Ha nem tévedek, D.L. Moody, vagy Charles Finney szolgálatában történt, hogy egy hölgy odament az evangélistához azzal, hogy szeretne énekelni a kórusában.

- Melyik gyülekezethez tartozik? - kérdezte.

A hölgy kihúzta magát, és büszkén mondta:

- Én az Egyetemes Egyházhoz tartozom!

- Akkor keresse meg az Egyetemes Egyház pásztorát, és énekeljen az ő kórusában!


Bibliai alapelv, hogy a nagyobb áldja meg a kisebbet. A keresztség áldás, ha valódi megtérés van mögötte, de az ember nem keresztelheti meg önmagát. Jézus azt mondta a tanítványainak, hogy menjenek el széles e világra, és tegyenek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket....Vagyis Jézus tanítványai keresztelnek. Jézus tanítványai soha nem voltak magányos farkasok, hiszen Jézus mindig birkanyájhoz hasonlította az övéit, s mint tudható, a birka társas lény, ráadásul veszélyeztetve van Farkas Testvér által, ha magára marad. Ha te kerülöd Jézus Krisztus gyülekezetét, akkor még nem töltötted be a vízkeresztség feltételét, a megtérést. Aki valóban megtér Jézushoz, az Úrnak fogadja el Őt, nem pedig jótevőjének - bár Ő valóban az -, nem haverjának. Aki számára Jézus Úr, az enged a hívásának, és megengedi Neki, hogy abba a gyülekezetbe vezesse, ahol látni szeretné.

2016. szept. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
69%

Kedves Kérdező!


A keresztség,egy kifejeződése annak,hogy valaki elfogadta Jézust személyes megváltójának.Meghal a régi életnek,és Új életre születik megváltóját szívébe zárva.


A keresztelést(az eredeti görög kifejezés"teljesen alámerítést"jelent)Krisztus,egy hiteles tanítványa végzi.

A Bibliában keresztségeket végzők felszenteléséről,különleges beavatásáról,vagy bármilyen hitelesítési ceremóniáról nem olvasunk,s ebből arra következtethetünk,hogy Isten sem vár el ilyet.


A keresztelés Isten,és az egyén közötti "szerződés"hitelesítése,ami tanúkat igényel,de eredetileg semmilyen közösséghez való tartozást nem vont maga után.Az egyén döntése,hogy akar-e hasonló gondolkozásúakkal közösségben lenni,vagy nem.


Az nem keresztény,bármilyen szertartásban is részt vett,aki nem követi Krisztust,emberek megmentésében,Istenhez vezetésében.Ehhez jól működő keresztény közösségek adhatnak képzést,eszközt,támogatást.Az egyházközösségeknek ez fő létalapja.

2016. szept. 27. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Magadról szól a kérdés vgy csak általánosságban?
2016. szept. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 homo ludensz ***** válasza:
26%

Az igaz hogy az őskeresztények nem tartoztak semelyik mai értelembe vett egyházhoz,de az első században még sokan emlékeztek Jézusra úgy mint egy valóságos személyre s nem egy egyház által hirdetett mai Jézus "képre". Hittek Istenben hiszen ezt hallották ők vagy apáik,nagyapáik Jézus által és követni szándékoztak Őt mint példaképet.

Megkeresztelkedni úgy hogy egyetlen keresztény egyház liturgiáját sem követed a keresztséget felvenni számomra talány. Az részletkérdés hogy rálöttyentenek egy kevés vizet vagy bemerítik. Az keresztelhet akit felszenteltek,

kiszolgáltathatja az 5 vagy 7 szentséget. Minden egyéb önjelölt szektavezér bármit mond vagy tesz az érvénytelen.

2016. szept. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Szerintem nem érvénytelen,csak érvényességét nem minden vallásfelekezet ismeri el.
2016. szept. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Csak általánosságban kérdeztem, hogyha lenne egy ilyen eset. Én meg vagyok keresztelve, tehát nem érint már.

Azért voltam kíváncsi, mert sok egyház vallja magát kereszténynek, azonban mást-mást tanítanak és sajnos úgy látom letértek arról az útról amit az 1. századi keresztények követtek.

pl. némely vallásnál a szentek imádata, felhígult erkölcsi irányelvek (melegházasság, erkölcstelenség feletti szemhunyás), háborúkban való részvétel vagy buzdítás fegyverfogásra.

Az amit a biblia ír a keresztény magatartásról, iránymutatásról, egy sokkal letisztultabb és tisztább imádati forma látszatát kelti számomra.

Ha most NEM lennék megkeresztelve, de választani akarnék egy vallást, amely mögé büszkén odaállnék, hogy 'Igen, ez az, amiről Jézus beszélt, ennek akarok a híve lenni', nem tudnék dönteni.

Nem akarok senkit megbánatani, de tényleg. Nem azért írtam ezt, hogy lehurrogjam az egyházakat, semmi ilyen nem volt a célom. Tisztellek titeket és mindenkit, aki követi a szeretet útját életében.

2016. szept. 27. 17:24
 10/19 A kérdező kommentje:

"Jézus tanítványai soha nem voltak magányos farkasok, hiszen Jézus mindig birkanyájhoz hasonlította az övéit, s mint tudható, a birka társas lény, ráadásul veszélyeztetve van Farkas Testvér által, ha magára marad. Ha te kerülöd Jézus Krisztus gyülekezetét, akkor még nem töltötted be a vízkeresztség feltételét, a megtérést."


Nem elszigetelődésről beszélek más keresztényektől, mert fontosnak tartom, hogy szavaink és tetteink által tanubizonyságot tegyünk az Istenbe vetett hitünkről és kimutassuk egymás iránti szeretetünket. Ez pedig csak úgy lehet, ha időt töltünk velük.

Ehhez szerintem nem kell, kifejezetten egy valláshoz/gyülekezethez tartozni, hogy megtehessem. Én is összejárok más vallású keresztényekkel. Számomra nem a vallás, hanem az ember milyensége számít.

2016. szept. 27. 17:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!