Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha fordított keresztet hordok...

Ha fordított keresztet hordok az bűn?

Figyelt kérdés
2016. szept. 30. 17:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Érdekes dolog, hogy a legtöbben a sátánizmussal azonosítják, és ez is az elterjedt információ róla, viszont párhuzamba hozható Pál Apostol keresztre feszítésével is, hiszen őt például fordított kereszten ölték meg, továbbiakban még a mennyek kulcsával szokták párhuzamba hozni. Úgy tudom általános ezek amiket erről tudni lehet, de például a társadalom számára, azt hiszem, hogy a Sátánnal való szövetségeként értelmezi a köztudat, az, hogy ez bűn e, nem az én dolgom eldönteni, cselekedj belátásod szerint.
2016. szept. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Relativ. Ha nem vagy vallasos, nem,augy az elso valaszoloval teljesen egyetertek. Nem preferaljak a kereszteny emberek a forditott keresztet, pont azert, mert nem tudnak sokat az eredeterol.
2016. szept. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ugyebár uygtudom hoyg lucifer azer kerult pokolra mer gyilkosokat ölt, és ezért valamien szinten tiszteletre méltó xd
2016. szept. 30. 18:20
 4/14 anonim ***** válasza:
Ugyebár rosszul tudod.
2016. szept. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
hát akor?
2016. szept. 30. 18:37
 6/14 anonim ***** válasza:
Lucifer személye megosztott, de nem a kereszténység számára, még a nagy harcot vívó ó-egyházak és az újabb neoprotestáns felekezetek egyetértenek abban, hogy Lucifer, azaz a Sátán a gonoszság atyja. Viszont főleg egyre több new ages mozgalom egyfajta pozitív alakként tekinti, mint aki megadta az embereknek az önismerethez vezető út lehetőségét, vannak akik istennek tartják, és őt gondolják egyedüli istennek, azaz nem is veszik figyelembe a Bibliában leírtakat, teljesen attól külön álló szabadítónak tartják. Magyarán eléggé megosztott a személye, ha az egész halmazt figyelembe vesszük, de ez is, mint a fordított kereszt, a köztudatban egyértelműen negatív, és elítélendő motívumként szerepel. Az első válaszoló voltam.
2016. szept. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
és ha egyszerre hordom sima kereszttel :D?
2016. szept. 30. 18:57
 8/14 A kérdező kommentje:
Amugy luciferröl anyit halottam már lehet nem is egy van belöle :D
2016. szept. 30. 19:01
 9/14 anonim ***** válasza:
Kulonosebb jelentosege nincs.. max akkor lehet bun, ha mar akaratod ellenere hordod... vagy ha ugyerzed hogy tarsadalmilag nem eppen megfelelo az oltozeted, de te ennek ellenere megis hordod..
2016. szept. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha keresztenyek koze beallnek olyan ruhaba, biztos megsertenek masokat vele, es ezzel mar magamat is kenyelmetlen helyzetbe hoznam.. nem ereznem magamat jol a sajat 'hulyesegem' miatt.. de ugyanez forditva is igaz lenne, ha pl satanistak koze allnek be egy jezusos vagy keresztes poloban.. nagyon 'szep es szent' cselekedet lenne reszemrol az biztos, de a helyzet diktalja a helyes dontest es helyen valo oltozetet, amit ezesetben Urkent is azonosithatunk szerintem..


Istent en pedig olyannak ismertem meg, akinek aztan olymindegy miben oltozkodsz, csak erezd magad jol benne ugy, hogy kozben harmoniaban is vagy ennek koszonhetoen a kornyezeteddel..

2016. szept. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!