Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova Tanúi miért kezelik...

A Jehova Tanúi miért kezelik ilyen felelőtlenűl a pokol létezését?

Figyelt kérdés

Mi van akkor ha tévednek?

Mert ha "én-mi" tévedek(ünk) akkor tulajdonképpen semmi olyan nem történik amit tudni fogunk. Viszont ha ők tévednek akkor.....tovább nincs mit írnom és kérdeznem.



2016. okt. 1. 21:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

# 7


"A gazdag és Lázár az egy példázat nem valóságos történés"


Hanem mi? Mese? Jézus mesékkel szórakoztatta a közönséget és csak véletlenül került bele az evangéliumokba? Hát a végítéletről mondott példázatai a Mt 24-25. fejezetében az mi? A szolgáról és az uráról vagy a tíz szűzről? Azok sem valóságos történések, igaz?


Nem is fognak szenvedni a gonoszok a pokolban, ez csak egy példázat, nem is fog Jézus megítélni senkit, az csak példázat - erre gondolsz? Nos szerintem és a 2000 éves kereszténység tanítása szerint ahogy Jézus ítépkezése valós lesz, annak ellenére, hogy példázatokban beszélt róla, ugyanígy a gonoszok szenvedése a pokolban is valós lesz.

2016. okt. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
* ítélkezése
2016. okt. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

No igen, már én is kérdeztem tőlük, hogy miért mondott volna Jézus olyanról példázatot, ami nem is létezik. :)

Sosem tett ilyet, sosem vezette félre az embereket. Soha. Ő elmondta mi várható. Ha valaki ezt tagadja, az majd elszámol vele.

2016. okt. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
De tényleg,miért mondott volna Jézus példázatot egy amúgy elképzelhető dologról? Ha úgy van,hogy a halállal megszűnik minden,akkor sokkal egyszerűbb lett volna ezt mondani az embernek,nem pedig szemléltetni egy olyan példázattal,ami sokkal felfoghatatlanabb és bonyolultabb,mint amit körül akar írni vele. Röviden ezt úgy hívják,hogy félrevezetés. Ha a gyerekem megkérdezi,hogy mi van a halál után,és én azt vallom,hogy semmi,akkor azt is mondom neki,nem egy olyan példával magyarázom el,ahol baromira nem ez áll,hanem az,hogy élsz és kínlódsz,ebből hogy essen le szerencsétlennek,hogy én ezzel amúgy teljesen az ellenkezőjére gondoltam? Abszurd. :D
2016. okt. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 How Arrow ***** válasza:

Isten szemében a halottak:


Ézs 59:10 Tapogatjuk, mint vakok a falat, és tapogatunk, mint akiknek szemük nincs, megütközünk délben, mint alkonyatkor, és olyanok vagyunk, mint a halottak az egészségesek közt.


Máté 8:22 Jézus pedig monda neki: Kövess engem, és hagyd, hogy a halottak temessék el az ő halottaikat.

2016. okt. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Mi alapján állapítottad meg, hogy: "Jehova Tanúi... kezelik ilyen felelőtlenűl a pokol létezését?"

Tudnád a Bibliából bizonyítani a tévedést?

2016. okt. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Zitus :)


Nem hiszem,hogy sok értelme lenne.

Hogy tagadod a poklot azt hiszem nem kell bizonyítsam, viszont nézd meg,hogy mit tagadsz meg:


Jel 14:9-12

És harmadik angyal [is] követé azokat, mondván nagy szóval: Ha valaki imádja a fenevadat és annak képét, és bélyegét felveszi vagy homlokára vagy kezére,

Az is iszik az Isten haragjának borából, amely elegyítetlenül töltetett az ő haragjának poharába: és kínoztatik tűzzel és kénkővel a szent angyalok előtt és a Bárány előtt;

És az ő kínlódásuknak füstje felmegy örökkön örökké; és nem lesz nyugalmuk éjjel és nappal, akik imádják a fenevadat és annak képét, és ha valaki az ő nevének bélyegét felveszi.

Itt van a szenteknek békességes tűrése, itt akik megtartják az Isten parancsolatait és a Jézus hitét!


Te ezt tagadod!

2016. okt. 3. 17:03
 18/18 anonim válasza:
19%
A pokol nem hely, hanem állapot.
2016. okt. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!