Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik olyan oldal ahol...

Létezik olyan oldal ahol megvan az összes apokrif újszövetségi irat?

Figyelt kérdés
Szeretném ezeket elolvasni, de csak barnabás evangéliumát találtam meg.

2016. okt. 3. 19:38
 1/3 anonim ***** válasza:

nagyon régóta nem kapható - könyvtárból próbáld

[link]

2016. okt. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az előttem linkelt Vanyó-féle könyv sem teljes gyűjtemény, csak néhány műből szerkesztett antológia.


Tudomásom szerint magyar nyelven sem nyomtatásban, sem elektronikusan nem szerkesztettek teljességre törekvő apokrif-gyűjteményt. A wiki ide vonatkozó szócikkében megvan a művek listája, az alapján meg lehet próbálni egyenként összeguglizni a dolgokat, de inkább angolul érdemes próbálkozni, nem magyarul.

2016. okt. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
egy kötetben nincs meg az összes, de minden van magyarul ami érdekes, persze "apokrif újszövetégi irat" alatt ki mit ért ugye, mert mondjuk egy vanyó féle történész szemével minden megvan magyarul csak utána kell menni mert kevés példányt nyomtak, egy összeesküvéselmélet-fan szemével amit én holnap leírok midern magyar nyelven és kinyomtatom egy modern nyomtatóval, 100 év múva apokrif lesz amit "titkol előled az egyház" és "kivágták a bibliából! jogod van megtudni miért!
2016. okt. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!