Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igazhitű kereszténynek szabad...

Igazhitű kereszténynek szabad ezotéria kategóriában kérdést feltenni, megválaszolni, vagy egyáltalán megnézni?

Figyelt kérdés

2016. okt. 11. 14:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szabad. De akár igazhitű, akár nem, az élete idejének merő elpocsékolása.
2016. okt. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szabad, ha érdeklődése arra irányul, hogy az embereket az ördög tanításától Isten felé irányítsa.
2016. okt. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ez a "mindent szabad nekem, de nem minden használ" tipikus esete. Önmagában nem bűn, de minek?
2016. okt. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Ilyen jellegű tiltás nem kötődik a kereszténységhez. Mindenki szabadon fórumozhat vallásától függetlenül.


Üdv. Péter

2016. okt. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 kzs ***** válasza:
57%

Attól függ, miről van szó, és határozott különbség van abban, hogy valamit megnézek, vagy csak választ adok.


Az viszont biztos, hogy az ezotéria nagyon gyakran van egyenes arányosságban az okkultizmussal, és a Biblia határozottan ellenzi - bűbájosságnak, varázslásnak írja le.

A kereszténység és az okkultizmus 2 olyan dolog, ami nem fér össze egymással (mivel más szellemiségből táplálkozik) - Jézus és a korai nagy apostolok határozottan felléptek minden okkult praktika ellen.

2016. okt. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
önmagában nem rossz olvasni ezt, vagy érdeklődni más emberek hogy gondolkodnak, aki elzárkózik esetleg dührohamot kap az meg a saját gyengeségének a jele, hiszen önmagát félti ,hogy esetleg eltántorodna pusztán csak mert ilyesmit olvas :D
2016. okt. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
17%
Szabad. De készülj fel, hogy legalább két miatyánkot kiró rád a lelkipásztorod.
2016. okt. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, igazhitű keresztény vagyok (szó szerint), időnként feljárok az ezotéria oldalra, megnézem és megválaszolom azokat a kérdéseket amelyekről azt gondolom hogy segítségére lehetek abban a kérdezőnek hogy miért ne foglalkozzon az okkultizmussal. Sajnos van elég tapasztalatom ebből a múltamból kifolyólag!
2016. okt. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves KZS, az ezoterika és az okkultizmus ugyanazt a dolgot takarja, csak míg az ezoterika modern és divatos kifejezés, addig az okkultizmus kissé pejoratívnak hat, tartalmi különbség azonban nincs. Vagyis valójában terminológia kérdése, hogy okkult, vagy ezoterikus, még az eredeti szavak jelentése is rokonértelmű. Okkult: rejtett, titkos. Ezoterikus: csak a beavatottak számára ismert, azaz a kívülállók számára titkos. Ez a Sátán trükkje, hogy ezoterika címszó alatt elfogadtassa a vigyázatlan emberekkel azt, amit az okkult címszó alatt nem tud.


A kérdésre pedig az a válasz, hogy nem bölcs dolog keresztényeknek sokat sertepertélni az ezoterika topikban, mert az ember azon veszi észre magát, hogy megterhelődik, gyakori fejfájásai lesznek, és borus napoknak néz elébe. Éppen ezért senkinek sem javaslom, akit nem szólított fel Isten határozottan arra, hogy menjen oda bizonyságot tenni az igazságról.

2016. okt. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én,keresztény teológusként 5 évig vezettem ezotérikus internetes közösséget.Senkinek a véleményét nem töröltem,de mellétettem a krisztusi megoldást,és az olvasó dönthetett bármelyik mellett.

Nekem segített abban,hogy megértsek az enyémtől távoli világban élőket is.Aki nem elég felkészült,az könnyen becsapható!

2016. okt. 12. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!