Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan, aki Krisztusban...

Van itt olyan, aki Krisztusban hisz, de Istenben nem?

Figyelt kérdés

2016. okt. 25. 15:20
 1/7 Ákos13 ***** válasza:
71%

Én elhiszem, hogy létezett egy Jézus nevű, másokra nagy hatást gyakorló tanító, akit újszerű tanai miatt a zsidó főpapság Pilátussal kivégeztetett. Amit nem hiszek el, az a feltámadás része, és a csodatételek, tehát a transzcendens dolgok, így Istenben sem hiszek.


Az 100%, hogy éltek akkoriban Palesztinában Jézus nevű emberek, akiknek József nevű apjuj volt, ezt sírfeliratok is bizonyítják. Egy közülük simán lehetett a Názáreti Jézus.

2016. okt. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
Én hiszek abban hogy valaha létezett egy tag akit Jézusnak hívtak és amit mondott az nem volt ínyére az akkori hatalomnak, ezért kivégezték.
2016. okt. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%

Én hiszek Istenben, de szerintem a Biblia politikai és irányítási célzattal született.

Rengeteg dologgal nem értek egyet benne, de ebbe most nem megyek bele. Jézus nem hiszem h létezett. Olvassátok az ószövetséget, majd tegyétek fel a kérdést: EZ az isten szerette úgy a világot, hogy a fiát odaadta?

2016. okt. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Lea: igen, méghozzá Jhvh maga Jézus, az emberré válása előtt. És tudod, én örülök, hogy nem kellett olyan korszakban élnem, ahol az emberáldozat mindennapos volt. Hogy ezt Isten megtorolta, de mégis őt kiáltják ki kegyetlennek, az már mindenkinek az egyéni gondja. Borzalmas népek léteztek, és nem értem, hogy őket miért volt tilos eltörölni a Föld színéről? Az igazak úgyis Isten mellett vannak és üdvösségük is van. Egy olyan ember, aki azt állítja, hogy húsz Istenben, az hogy gondolhat olyat, hogy ez az élet a lényeges és nem az, amiért meghalt Krisztus?
2016. okt. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem érted szerintem a mondanivalómat.
2016. okt. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindig szerettem volna úgy hinni, hogy egy másodperccel utána ne kételkedjek.

Mindig szerettem volna olyan jó lenni, hopgy soha el ne tévelyegjek....

Mindig szerettemn volna tökéletes lenni...

de nem ment. De azért hiszek sokszor, amikor éppen nem kételkedek.

De hinni jó (és jó lenne néha), és a hit által mutatott út, élet jó és helyes (lenne)ha mindig tudnánk rajta járni...

2016. okt. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én hitem határozza meg ,hogy Isten vagy Jézus létezik?

Érdekes volna.

Jézus a valóság,(Ő Izrael Messiásai,a Krisztus)

Isten meg volt van és lesz ,örökkön örökké,Erröl tesz bizonyságot Jézus ,feltámadása,hiszen Ő az örökkévalóság Királya.

2016. nov. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!