Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha nem neveltek vallásosan,...

Ha nem neveltek vallásosan, se hittan, semmi, de tényleg, akkor honnan jött már egész gyerekkoromban, hogy nagyon érdekel a vallás meg Isten?

Figyelt kérdés
Egész gyerekként, de nem hallhattam senkitől a családban.

2016. okt. 27. 23:39
1 2
 1/15 Ákos13 ***** válasza:
53%
Természetes, hogy amíg az ember nem tud eleget, addig egy felsőbb hatalomban hisz. Ez ösztönös. Nem ért valamit, akkor az csakis Isten műve lehet. Te is ezért fordulhattál önkéntelenül is Isten felé.
2016. okt. 28. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ja és ha ösztönös lenne, akkor mindenki így lenne ezzel. Tudod mi ösztönös? Az evés például.
2016. okt. 28. 01:27
 3/15 anonim ***** válasza:
19%
Te vagy a kivétel, a statisztikailag valószínűtlen eset. Miért ne lehetne ilyen is? Bár azért gyanítom, hogy valamennyire a jelenlegi vallásos érdeklődésedet tükrözöd vissza a gyerekkorodra.
2016. okt. 28. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Ozmium42 ***** válasza:
76%
Ezzel én is így voltam. Nehéz megmondani. Egyszer meghirdették iskolában, hogy indul hittan óra, lehet menni, ha valaki érdekel. Engem érdekelt, ezért jelentkeztem. A szüleim is utána emiatt az érdeklődésem miatt kezdtek el vallásosabban nevelni, pedig ők maguk nem voltak azok. Talán csak kíváncsi voltam, vagy volt valaki a környezetemben, akinek már voltak előzetes ismeretei, és fel akartam zárkózni hozzá.
2016. okt. 28. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Bhagavad Gita t mar olvastad?

mert akkor megerted miert erdekel teged a vallas

ha nem akkor pedig megsem erdekelhet...


eddig azthittem egy forditas van csak mek oszk n belole de legalabb 2 van, sajnos amit dicsernek azt eddig nem talaltam meg sehol


[link]


Bhaktivedanta fele forditas ami ismertebb


egy szoszerinti forditas:



[link]

2016. okt. 28. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam vele kiskoromban. Aztán később elmúlt, majd huszonévesen ismét előjött bennem az Istenkeresés, mígnem meg is találtam Őt.
2016. okt. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
65%

# Ákos13


Amit állítasz (mármint hogy a tudatlanságból fakad a hit) ez egy tipikus marxista-leninista tévtanítás. Az átkosban ezt kellett elmondani töriórán az ötösért.


De a valódi tudomány erről teljesen mást mond. A vallásszociológiának és a valláspszichológiának könyvtárnyi hiteles irodalma van ezzel a témával kapcsolatban. Érdemes lenne inkább azokat lapozgatnod.


Azért lássuk be, teljesen abszurd és anakronisztikus, hogy ha valaki, így, 26 évvel a rendszerváltás után, a marxizmus-leninizmus áltudományos tévtanításaival próbál érvelni. Ráadásul a vallási rovatban. :)

2016. okt. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Ákos13 ***** válasza:
20%

Vallásszociológia? Valláspszichológia? Ezeket nevezed tudománynak? :D


Szerintem iratkozz be egy TTK-ra, hogy lásd, mik a valódi tudományok.


Az evolúcióbiológiának vannak elméletei a vallások kialakulásával kapcsolatban, és közelebb állnak az én verziómhoz, mint a valláspszichológiai áltudományok verziójához.


Amúgy is hatalmas tévhit a szocializmust és az ateizmust azonosnak tekinteni.

2016. okt. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
nem tekintette azonosnak csak amit te irtal az olyan mintha toluk idezted volna #9
2016. okt. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
40%

A vallásos magyarázat az, hogy Isten megszólított, és örülj neki, hogy ilyen fiatalon kerültél vele kapcsolatba.


Nemcsak természettudományok léteznek, és ahogy a természettudományokon nem lehet számon kérni a matematika módszereit, hogy bizonyítsanak be valamit, úgy a társadalomtudományok sem követhetik mindig a természettudományok módszereit. Hiába ismétli magát a történelem.

2016. okt. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!