Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen irányzatai vannak a...

Milyen irányzatai vannak a katolikusságnak? Mit kell róluk tudni?

Figyelt kérdés

Nem régiben rokonok jöttek látogatóba. Ahány unokatesóm van, családonként annyi féle vallás tagjai. Eddig azt hittem ez normális, hiszen különbözőek vagyunk, mindenki másban hisz, én elfogadom őket, csak legyünk meg békèben. Igen ám, de ők már nem fogadnak el másokat...


Honnan tudjam, hogy ki milyen szekta vagy híresebb vallás tagja? Mire vigyázzak nagyon, hogy ne értsenek félre és ne vegyék sértésnek vagy ingerlésnek a mondataimat, tetteimet?


Valami római meg görög katolikusságról tudok és kálvinizmusról. De biztos van még pár irányzat. Meg egyik idősebb női rokonunk szűzmáriás, ő csak és kizárólag a Szent Anyához imádkozik és rendszeresen eljár a Máriával kapcsolatos helyekre. (Pl: Hercegszántón egy kútban megjelent és időnként elzarándokol oda és iszik a kútból. De sok más ilyen hely is van, ő többet tudna felsorolnk, én csak ezt jegyeztem meg, mert ott volt legutóbb; be van neki osztva, hogy mikor hova megy, havonta jut egy vagy két ilyen kis belföldi utazás)


2016. nov. 16. 12:25
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Egy példa, bűnös, sértő tetteimre:


Az ebédnél, én ostoba szedtem a levesből, fogalmam se volt róla, hogy ők imádkozni akarnak. Sértésnek és tiszteletlenségnek vették. Biztosak benne, hogy direkt csináltam. Búcsúzáskor megvető pillantásokat kaptam puszi helyett. Oké, ez túlélhető, de a napokkal később is éreztetett harag már elgondolkodtatott. Ekkora vétek ez? Ha már vétkezek, legalább had tudjak róla előre, így ez igazságtalan. Megakadályoztam volna, ha előre tudtam volna, hogy ez bántja őket. Ki tudja miket követtem el, amikről még sejtelmem sincs! Másnap más ági rokonok jöttek, meglepődve láttam, hogy egyből nekifognak az étkezésnek. Bátorkodtam megkérdezni miért, erre kinevettek. Szerintük elég a templomban imádkozni. Kérdeztem mikor mennek templomba, azt mondták karácsonykor és húsvétkor. Ezt nem értem, a másik rokonaim meg minden vasárnap járnak, a nagyszüleik még szerdán is, a gyereik és unokáig szerdán nem, mert akkor munka ill. iskola van.

2016. nov. 16. 12:31
 2/12 anonim válasza:
29%
Krisztus ülepen billentené és kiátkozná őket. Benne hiszek, az egyházaikban nem.
2016. nov. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

A kálvinizmus nem a "katolikusság irányzata", a kálvinisták a reformátusok.

Az, hogy ki hányszor imádkozik, jár templomba stb. egyéni szokás és nem irányzat kérdése.

2016. nov. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

ezt kritikának nevezed Gabi Bp.? - szerény értelmi szinten állsz. Egyébként meg nem kritika a kérdés, tehát ha szar is, és kritikának gondolod itt off.

*

Kérdező, aki nem fogad el, azzal nem kell sokat törődni. Szerintem el kell fogadni az embereket, amint vannak. Segíteni, "javítani", tanítani is csak akkor lehet.


A kereszténység irányzatai a kérdésed kérdező, nem a katolikus irányzatok.

Alább egy tanulmány, amiből megismerheted az alapokat:

[link]

2016. nov. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%

Katolikus: római, görögkatolikus

A többi csak szekta.

2016. nov. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%

Szóval dióhéjban azt akarod nekünk bemesélni, hogy a hívő rokonaid eljöttek hozzátok vendégségbe, hogy az ebédnél besértődjenek azon, hogy a házigazda kölke imádkozik-e vagy sem. Ejnye-ejnye, már megint ezek a csúnya hívő nénik és bácsik!


Naneeee...!!! Tudod ki hiszi el!

Elég gyerek lehetsz te még, ha még egy hihetőt sem tudsz füllenteni. :)

2016. nov. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Az étkezés előtti hálaadás, az általános keresztény etikett része,bár nem mindenki gyakorolja.Az viszont szintén az etikett része,hogy a vendégnek kell követnie a vendéglátó szokásait,s nem fordítva.Ha különlegesen meg akarod tisztelni a vendéget,akkor követheted szabályait,ha ismered azokat.


A Római Karolikus Egyháznak vannak szektái,amelyeket ők rendeknek neveznek,de a "szekta"szó eredeti értelmében valóban szekták.(Sajnos mára a szó teljesen kifordult eredeti értelméből,és "a számodra megvetett vallási felekezet"értelmet kapott.)

2016. nov. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Még jöhetnek.


Nem szeretnék bemesélni semmit. Csak ateista vagyok, és valóban fiatal, 17 éves. Nem tudom hogyan és hogyan ne viselkedjek a vallásos rokonokkal szemben. De ezért is írtam ki a kérdést. És ha hiszitek, ha nem, valóban rossz néven vették az udvariatlanságom.

2016. nov. 16. 17:36
 9/12 A kérdező kommentje:
Igaz, annyival tartozom, hogy nem vagyunk túl jó viszonyban, ezt nem említettem. De nem hiszem, hogy ez oka lehetne az apró nézeteltéréseknek. Inkább a vallás miatt lehet kisebb ellenszenv szerintem. És nekem úgy sincs közöm a szüleim, szüleink vitáihoz. Szóval én próbálkozhatok illően viselkedni és kibékíteni őket.
2016. nov. 16. 17:41
 10/12 anonim ***** válasza:

Az előző hülyeséget írt, a katolikus egyházban nincsenek külön irányzatok. A római, a görög katolikus és egyebek rítusok, ugyanazt a tanítást hiszik. Akkor lennének szekták, ha mindegyik mást tanítana, és egymást kárhozatra valónak tartanák.

Olyan van, hogy különböznek a szokások. Van, aki imádkozik ebéd előtt, és ebéd után, van, aki nem. Van, aki sokat kéri a szentek közbenjárását, van, aki keveset. Van, aki imádkozik rózsafüzért, van, aki nem; bár vannak plébániák, ahol időnként rendeznek közös rózsafüzér imádságot. Sem az evolúció, sem annak tagadása nem dogma, a katolikusok saját meggyőződésük szerint fogadják el vagy nem.

Rendjeik a szerzeteseknek vannak, akik hármas fogadalmat tesznek, tisztaság, szegénység, engedelmesség. A különböző rendek különféle célokra jöttek létre, de mára már vannak rendek, amelyek több feladatot is ellátnak, például tanítás, orvoslás, gyerekek nevelése, szemlélődő ima, és hasonlók.

Az evangélikusok és reformátusok nem katolikusok, ők a legnagyobb protestáns egyházak.

A katolikusoknál arra kell vigyáznod, hogy ne hoz méltatlan összefüggésbe Istent, az isteni személyeket, a szentségeket és a szenteket, és ne beszélj róluk tiszteletlenül.

2016. nov. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!