Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » További büntetés pokol,...

További büntetés pokol, tisztitotüz jár még a halál után?

Figyelt kérdés

Roma.6:7."Mert a,ki meghalt,felszabadult a bün alól".


Csia forditás."Mert aki meghalt ,igazságossá lett ès a vètektől szabaddá".



2016. nov. 16. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Kíváncsiságból elolvastam az elötte lévő sorokat is. Ott az van, h amíg nem ketesztelkedsz meg , addig bűnös "óember" vagy. Ha megkeresztelkedsz (meghal az óembered) akkor már nem vagy a bűn fogságában. Le van írva egyszerűen. nincs szó semmilyen tisztitótűzről
2016. nov. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem.


Ádám sem volt megkeresztelkedve, és neki is a halál a büntetése.

Benne van a versben:


(Róma 6:22, 23) . . .. 23 Mert a bűn zsoldja a halál, . . .

A Bűnért halállal és nem még további más testben való kínzással fizet az ember.

S ha meghalt nyilván kifizette a bűnért járó büntetést.


Ádám esetében ez azt jelenti, hogy még feltámadásban sem részesülhet,

az utódok számára az ajándék a feltámadás Jézus megváltó halála által, azoknak akik elfogadják ezt és úgy is élnek.

Ha valaki nem fogadja el, és nem is akar úgy élni, azt Isten nem fogja megbüntetni külön, joga van úgy dönteni, szabad akarata van.

Számukra sincs feltámadás. A nemlétezésben maradnak.


A Bibliában Isten, és Jézus a tűzzel jelképezi a feltámadás nélküli halált, a teljes megsemmisülést, amiből nincs feltámadás

2016. nov. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok így benne a dolgoknak, csak leírtam, h mit ír a Biblia azzal kapcsolatosan. Nem magyarázat, csak leírtam amit olvastam. mindenki azt lát bele amit akar. nekem ez nem tűnik metaforának, valakinek igen. Nem itt kell tájékozódni szerintem
2016. nov. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 világvége1 ***** válasza:

A halál nem büntetés. Ez jár azzal, ha romlandó a test. Nem fáj a halál.


Senki sem szabadul fel a bűn alól. A gonoszok mindig is fognak vétkezni. Ezért kerülnek a pokolba.


Tisztítótűz nem létezik.

2020. máj. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!