Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Katolikusok:Ki a...

Kedves Katolikusok:Ki a jelenések könyvében a "fenevad"?

Figyelt kérdés

2016. nov. 18. 08:58
 1/5 anonim ***** válasza:
A Gonosz. A Satan. Nevezd ahogy akarod.
2016. nov. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem jó.

Jel.13,4 És imádák a sárkányt, a ki a hatalmat adta a fenevadnak

A sárkány a sátán:

Jel

12,9 És vetteték a nagy sárkány, ama régi kígyó, a ki neveztetik ördögnek és a Sátánnak, ki mind az egész föld kerekségét elhiteti, vetteték a földre, és az ő angyalai is ő vele levettetének.


Fenevad:

Jelenések 13. fejezet

2016. nov. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A legjobb magyarázat eddig, amit hallottam, hogy a "Fenevad" a Római Birodalom és annak a politikai hatalma, a "Hamis Próféta" pedig a Római Birodalom vallási hatalma, amelyet a Concilia gyakorolt akkoriban, melynek központja Pergamonban volt.


Van egy nagyon jó angol nyelvű honlap, amelyben az egész Jelenések könyve ki van elemezve történelmileg versről versre:


[link]


Az oldal alja felé kell menni, és a "Church of Christ Lessons on the Revelations of Jesus Christ" felirat alatt érhető el a részletezés fejezetek szerint.

2016. nov. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A fenevad a politika.
2016. nov. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is arra jutottam, mint a #3 válaszoló
2016. nov. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!