Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Júdás jelen volt amikor Jézus...

Júdás jelen volt amikor Jézus megkötötte az Új szövetséget, teste, és vére által, kenyér és bor jegyében?

Figyelt kérdés
2016. nov. 18. 12:05
1 2
 1/20 anonim válasza:
35%
Nem vagyok nagy szakértő, de ùgy rémlik az utolsò vacsoránál volt ez a bor ès kovásztalan kenyér körbeadás. Szòval mivel ott még nem árulta el, szerintem igen, jelen volt.
2016. nov. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Kedves első, valóban nem vagy szakértő.

Júdás, bár a vacsorán még jelen volt, de az Eucharisztia megalapításakor már nem volt ott. Ami nem kovásztalan, hanem kovászos kenyérrel történt.

2016. nov. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%
Sziasztok! Nem tudom miért,de valamiért erről az jut az eszembe: "vak vezet világtalant,és mind a ketten gödörbe esnek"?
2016. nov. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

# 3


Én ejtem hogy miért ez jutott eszedbe. Ha már kimásztál abból a gödörből, akkor majd szívesen elmesélem. ;)

(2. voltam)

2016. nov. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
* sejtem
2016. nov. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Lukács 22


19. És minekutána a kenyeret vette, hálákat adván megszegé, és adá nékik, mondván: Ez az én testem, mely ti érettetek adatik: ezt cselekedjétek az én emlékezetemre.

20. Hasonlóképen a pohárt is, minekutána vacsorált, ezt mondván: E pohár amaz új szövetség az én véremben, mely ti érettetek kiontatik.

21. De ímé annak a keze, a ki engem elárul, velem van az asztalon.


Így már megvan a válasz?

2016. nov. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Nem volt a szövetség megkötésekor már ott.


(János 13:21) . . .„Bizony, bizony mondom nektek, egyikőtök elárul engem.”

(János 13:25, 26) . . .„Uram, ki az?” 26 Jézus azért ezt válaszolta: „Az, akinek odaadom a falatot, amelyet bemártok.” Így hát miután bemártotta a falatot, fogta és odaadta Júdásnak, Iskariót Simon fiának.

(János 13:27) . . .Jézus ezért ezt mondta neki: „Amit teszel, tedd meg minél gyorsabban.”

(János 13:30) 30 Miután azért a falatot elvette, azonnal kiment. És éjjel volt.


Az evangélium írók történeteket írtak le, és mindegyik sajátos módon, nem mindegyiknél olvassuk ugyan azt.


Ahogy egy szobrot is nézhetünk felül nézetből alul nézetből, jobbról, és mást látunk , de ugyan azt a szobrot nézzük.

Így nem mindig időrendi sorban annak írva.


Miután Júdás eltávozik, Jézus egy egészen új ünneplést vagy megemlékezést vezet be hű apostolaival. Vesz egy kenyeret, hálaimát mond, megtöri a kenyeret és nekik adja ezekkel a szavakkal: „Vegyétek, egyétek.” Meg is magyarázza: „Ez jelenti az én testemet, amely tiértetek adatik. Ezt cselekedjétek az én emlékezetemre.”


Az asztalon nem csak egy tányér és egy pohár volt, hanem több, és mielőtt megkötötte volna a szövetséget, a pászka vacsorát fogyasztották el.

2016. nov. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

living witness!


Jánosnál nem szerepel a kenyértörés. Lukácsnál egyértelmű, hogy Júdás jelen volt a kenyértörésnél.

2016. nov. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

"living whitness"!


Hogy az őrtornyon kívül olvass egy kis igazsághoz közelebbi tanítást is erről a témáról:


[link]

2016. nov. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
55%

Egy Jehova Tanúja vs. Church of God?


Pedig mindketten unitáriusok vagytok.


Bocs az off-ért!

2016. nov. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!