Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívő, valláshoz teológiához...

Hosszúhajú kérdése:

Hívő, valláshoz teológiához értő emberek! Egy film kissé megijesztett. Segítség?

Figyelt kérdés
Azért ebbe a kategóriába írtam, mert vallási szemszögből szeretném elemezni a fimet. Az "átkozottak otthona" 1991-es filmet jó kis esti thrillernek szántam. Aztán rendesen betojtam tőle, mert hogy valós történeten alapul. Nem mondom hogy túl nyugodt lettem, felkavart, hiszen vallásos vagyok - katolikus, és valahogy mindez ellentmond Istennek, a tanultaknak. Most kicsit összekeveredtem. Mennyiben egyeztethető ez össze a hittannal vallással bibliával? Isten tényleg adott ekkora hatalmat a démoni erőknek? - ez valahogy kiesett nekem a hittananyagból. Nyilván azt fogjátok mondani, hogy a film nem igaz. Én viszont naivan elhiszem, hogy az, hiszen a történet hősei - szó szerint hősei - ma is élő személyek - a wiki ír is róluk... megnyugtat valaki? aki poénkodni akar az csak az időt húzza, meg az oldalak számát növeli. Köszi!

2016. nov. 19. 21:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%
Nincsenek démonok. Senki nem bánthat.
2016. nov. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
"Isten tényleg adott ekkora hatalmat a démoni erőknek?" Nem... Isten neked adott hatalmat, amit démoni erők kicsalhatnak tőled, ha hagyod.
2016. nov. 20. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
31%

Ha ismered a szent írást, ott beszámol nem egy esetben arról, hogy a démonok milyen aljas módon szeretik kínozni a fizikai testet.


Bár a filmet nem láttam, de hasonló típusút világi koromban igen.

Ezek többnyire a dramaturgtól is függnek, mennyire akarja hogy legyen adrenalin szint emelkedés.


Isten pedig nem enged nagyobb szenvedést senkinek mint amit eltud viselni.

Rendszeres imával, és a démonokhoz tartozó tárgyaktól való megszabadulással távolabb lehet őket tartani.

2016. nov. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
51%

Szekuláris humanisztikus zsidóként (tehát hívő-teológiához "értő" emberke és nem-vallásos) írok.


Hallottam arról a filmről ,bár életembe nem láttam (csak részleteket).


Egyértelműen kamu ,démonok nem léteznek.


Egyébként én is bírom a thrillereket (a vígjátékok és az akciófilmek mellet). Kedvencem a "Hosszú lé". ;)

2016. nov. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
2016. nov. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 How Arrow ***** válasza:
90%

Bukott angyalok léteznek!

Mindenhol ott vannak.

De Jézus igérete is itt van.

Veletek maradok a világ végezetéig!

2016. nov. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Vannak démonok, vannak bukott angyalok és vannak tisztátalan lelkek is. Ez nem kamu. Ezek része igyekszik befolyásolni az emberek életét, hogy ne találják meg Jézus Krisztust, hogy ne tudjanak őszintén, tiszta szívből hinni és bízni Istenben.


Több szellemi betegségnek ők az okozói, megkötözik az embert az ő tudati állapotában.

Tisztátalan szellemek győzik meg és viszik az embert eldurvult erkölcstelenségekbe, boszorkányságokba és varázslásokba.

De ők alkotják és ők gerjesztik a hitetést a kételyt és bizalmatlanságokat is. A rossz emberi kapcsolatokban nap-mint nap mindenki találkozik ezzel saját és mások életében. A lajstrom igen hosszú!

2016. nov. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Tudjátok, ami leginkább megrémisztett ebben a filmben, az nem is a gonosz hatása az emberi tudatra, hanem a fizikai megjelenés. Kihúzta az ágyból és a falnak dobálta a nőt, ezen kívül anyagiasodott, láthatóvá vált.A fizikai erőszak rémiszt meg benne a legjobban. Sosem tanultunk olyat, hogy egy démon nekiáll és hozzányúl az emberhez. Itt rémültem meg. Valóban van ilyen? - Jesszus...
2016. nov. 20. 22:12
 9/16 anonim ***** válasza:

Hát igen, fizikailag a megjelenésük ijesztő ebben a filmben. De ha belegondolunk abba, amit a Biblia ír, az a sokkal ijesztőbb, hogy Sátán a világosság angyalának adja ki magát (2Kor 11:14), vagyis sokszor olyan dolgokkal kísérti az embereket, amelyek tisztának, szépnek, jónak tűnnek, de valójában csapdák. Ezért nagy kincs a Biblia, amit jól használva leleplezhetők az ördög mesterkedései.


Egyébként a Biblia nem ír olyan esetről, hogy démonok anyagiasodtak volna. Éppen ezért nem hisznek sokan a démonokban. Pedig a szellemi formájuk ugyanolyan ijesztő, mint a filmben, csak az az érzékszervekkel nem felfogható.


Lehet, hogy a filmben szereplők skizofréniában vagy hasonló pszichés betegségben szenvedtek, és olyasmit véltek látni, amit a képzeletük szült. Persze az, hogy a Biblia nem ír anyagiasodott démonról, nem zárja ki, hogy nem létezhet ilyen. Istenhez hű angyalok anyagiasodására van néhány példa a Bibliában.

2016. nov. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
és az, hogy jobbra-balra,falnak dobálják az embert, annak mennyi a valóságtartalma?
2016. nov. 21. 00:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!