Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megtért testvérek, hogy...

Megtért testvérek, hogy éltétek meg a régebbi ismerősök ellenszenvét?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nehéz volt ebbe az egy mondatba belesűríteni a lényeget, talán nem is sikerült, első soron olyan emberek válaszát várom, akiknek a megtérése komoly konfliktusokat okozott a baráti, az ismerősök körében. Feltételezem sokatok, összefutott pár olyan ismerőssel, akik talán nem érthették azt, hogy ti miért változtatok meg, és akár barátságok, ismerősi kapcsolatok mehettek szét.


A félreértés elkerülése végett, megkérném az olyan keresztény felekezetek képviselőit, ahol kitagadás van, hogy ne írjanak választ, köszönöm szépen.


2016. nov. 30. 19:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Számítottam rá. Igazából ez egy mérce is volt, mert az igaz barát érdeklődött, de tény, hogy volt aki minden kapcsolatot megszakított velem.
2016. nov. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%
Nem "reklámozom", tehat nem allok le teriteni :) ez eleg sok problematol megold :)
2016. nov. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
42%

Első vagyok: én reklámozom, mert nem szégyellem és szeretném, ha más is felébredne, mert nekem fontos az ember. Ráadásul Jézus elég keményen beszélt azokról, akik nem reklámozzák.


26Aki ugyanis szégyell engem és tanításomat, azt az Emberfia is szégyellni fogja, amikor majd eljön a maga és az Atya, meg a szent angyalok dicsőségében.

2016. nov. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Na például a 3. válaszolóval én is megszakítanék minden kapcsolatot.
2016. nov. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%
Nem azt mondtam h szegyellem vagy letagadom, hanem azt, hogy nem allok le teriteni, meg Istenrol es Jezusrol papolni feleslegesen. Viszonylag ritka az az elethelyzet amikor egyaltalan felmerul valaki vallasa egy barati talalkozo alkalmaval, vagy a mindennapokban. Nem azert van valamirol velemenyem mert a Biblia azt irta, igy nem is azzal indoklom a velemenyem.
2016. nov. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat, én megértem mind a két állásfoglaló felfogást, azt is aki úgy érzi jobb ha inkább csendesebb visszahúzódóbb, és azt is aki szeret beszélni akár szkeptikusokkal is Jézusról, nyilván nem vagyunk egyformák, ezért ahányan vagyunk annyiféle keresztünk van, és ezek alapján kell cselekednünk. Köszi az eddigi válaszokat is.
2016. nov. 30. 20:41
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem volt különösebb ellenszenv, de amivel összefutttam (akár idegentől is) azt elég rosszul. Főleg mert tudom, hogy nem vagyok példamutató keresztény és amúgy sem szólhatok vissza hogy ilyet ne mondjon. Nem szabadna, de indokolatlanul is fáj :/

Amúgy kb elfogadás volt, senkivel nem szakadt meg kapcsolat. Néha úgy érzem, hogy x kicsit lenéz vagy y-nak kicsit ellensenves volt a vallás téma, de már túl vagyok ezen.

És rá kell jönnöm, hogy valszeg ha jobb lenne a természetem, nem lenne ez. Na de ez meg már lassan idegesítő önostorozás :'D A hit sajna-nem sajna nem válogat emberek között ^^

2016. nov. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Nem szakadt meg a Kapcsolatom senkivel, tiszteletben tartjuk egymás nézetét.

annyiban változott, hogy már nem köszöntöm Őt bizonyos ünnepekkor, és Ő sem köszönt engem, de általánosságban véve,jó egészséget, illetve jókívánságokat mondhatunk egymásnak az alkalom megemlítését kihagyva.

Továbbra is rendszeresen látogatjuk egymást, és ajándékozunk, csak úgy szeretetből.


Persze vannak akik haragszanak, azok kerülnek, sőt ha meglátnak sem köszönnek. de azok nagyon kevesen vannak. Sajnálattal veszem, hogy ezért haragszik és ellenséges, és rosszul esik, ezért imádkozom azokért akik így állnak hozzám.

2016. dec. 1. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Nem "reklámozom", tehat nem allok le teriteni :) ez eleg sok problematol megold :)"


Nem vagyok keresztény,de ezzel felvetődött egy fontos dolog,én is egyetértek vele.

Saját példám unokatestvérem megtérése.Azóta akárhányszor felhívott vagy találkoztunk,mindig úgy csavarta a mondandóját,hogy kitért a Bibliára,Istenre.Egy szóval nem kértem rá,de nem is piszkáltam soha,hogy vallásos.Egyszer aztán,mikor már kellően tele lett vele a hócipőm,mert szerinte az is rossz,ha van egy Buddha alakú füstölőtartóm,elmondtam neki,hogy ő egy beszűkült látókörű ember.Erre fel volt háborodva,hogy ezt már mások is mondták neki,de nem érti miért,mert nem igaz.

Ma már szinte kerülöm a vele való találkozást.

Én azt látom,hogy a legtöbb ember nem piszkál senkit pusztán azért,mert valamely keresztény felekezethez/gyülekezethez tartozik.

2016. dec. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ellenségeskedést nem tapasztaltam. Inkább csodálkoztak, rákérdeztek, érdeklődtek. Utána mi sem történt volna, úgy tekintettek rám, mint megtérésem előtt. Ha elvakultan fanatikus lettem volna, mindjárt más lett volna a helyzet :)
2016. dec. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!