Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Várjátok már a szent estét,...

Várjátok már a szent estét, ha igen miért, és ha nem akkor miért nem?

Figyelt kérdés

Minden válaszra kíváncsi vagyok. :)


Köszönöm szépen!



2016. dec. 3. 20:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mert megkérik a kezem :) Amúgy nem nagy ünnep nálunk a Karácsony, más okom nincs is várni, amúgyis végigdolgozom.
2016. dec. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
35%

Gondolkodtam, hogy írjak-e mert nem szándékozom bosszantani vagy sértegetni senkit.


Tiszteletben tartom azt, hogy mások ezt a napot fontosnak tartják.

Számomra ugyan olyan nap, mint a május 19.-e


Hogy szentnek nevezik, az érdekes, ugyan is a szent kifejezés jelentése, makulátlan, hibátlan, tiszta.

Most már mindenki tudja, hogy Jézus nem ezen a napon született, és nem keresztény, vagy Bibliai eredetű.

Még is szentségre emelik ezt a napot.


Nos, ezért nem úgy várom, vagy tekintem ezt a napot, mint mások.

2016. dec. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Igenis meg nem is. Várom, mert szeretem a karácsonyt, utána megyünk wellnesezni is, viszont nem várom, mert 2 hétre rá államvizsga
2016. dec. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Várni várom, hiszen készülök rá, mindenféle szempontból. De olyan értelemben nem várom, hogy türelmetlenül siettetném az időt. Szépen elleszek addig, és csinálgatom a dolgaimat, aztán majd csak elérkezik az ideje. :)
2016. dec. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Várom, mert ilyenkor a családom jobban összetud jönni, ilyenkor mindenkit jobban elengednek a munkahelyről, hiszen szent este van, karácsony van. Én azokat az embereket viszont szörnyen sajnálom, akik vallási meggyőződésből, vagy egyéni Biblia értelmezés alapján úgy hiszik, hogy ez a dolog helytelen, ma is részt vettem egy mikulási szeretet adományon, ahol emberek százai voltak, mindenki jó hangulatban volt, rengeteg mosolygó gyermek, és szülő jött össze, várván a Mikulást, majd a hamarosan elérkező karácsonyt. Az biztos, hogy Jézus tisztán elmondta, hogy a törvénykező, és az írás etikai kemény szabályaihoz ragaszkodó emberek ideje lejárt, hiszen senki sem képes betartani makulátlanul a törvényeket, csakis Ő maga, direkt felhívta a figyelmet, hogy az emberek a szeretet által tudják az Isten felé való imádatot bemutatni, és a megváltás nem a törvények szigorú betartása, az írás szigorú betartása alapján fog megtörténni, mert ha így lenne, akkor bizony Dávidnak és társainak amikor a Szent áldozati ételből ettek, azonnal halált kellett volna halniuk. Úgy hiszem, aki nem lát tovább a törvényen, és nem képes másokkal együtt örülni, az egészen egyszerűen nem értette meg Jézus valódi üzenetét. Természetesen az emberek törekednek arra, hogy az év többi napja is legalább annyira szent legyen, mint az adventi időszak, de ettől függetlenül ez az év azon része, ahol az emberek több időt tudnak egymásra is szánni. Én, mint írtam is nagyon várom, és őszintén remélem, hogy talán majd egyszer a külncködő, törvényeskedő emberek is átélhetik azt a varázslatos érzést, amikor összefogván felnőttek, kicsik, nagyok most a karácsony szellemében egy jótékonysági vásáron, a sok nevető, és boldog gyermek, és anyuka, apuka arcát egy kis sütiért, vagy üdítőért gyermeki tisztasággal hálálkodnak.
2016. dec. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Várom, mert ez számomra egy csodálatos nap, együtt elfogyasztjuk a vacsorát meglepjük egymást beszélgetünk, majd elmegyünk az éjféli misére aminél merem állítani nincs is semmi. Amikor elindulunk a sötét utcán, de amikor beérünk a templomba az teljes fényárban úszik és számomra ennek is üzenete van vége a sötétségnek mert eljött az igaz világosság, ilyenkor úgy érzem nem a lámpák gyertyák égősorok világítanak hanem Krisztus földre jöttének ragyogó világossága. És nincs ennél szebb ünnep
2016. dec. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt igen :) csak utana sajnos csaladi latogatas :(
2016. dec. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
#1 Gratulálok és sok sok boldogságot kívánok nektek az életben! :)
2016. dec. 3. 22:25
 9/15 anonim ***** válasza:
Igen. Várom a kaját meg a fényeket.
2016. dec. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#2 válaszoló vagyis liwing witnes!


"Számomra ugyan olyan nap, mint a május 19.-e"


Vajon tényleg "SZÁMODRA" ugyan olyan?

Gondolkozz el ezen ha kérhetem.


"Hogy szentnek nevezik, az érdekes, ugyan is a szent kifejezés jelentése, makulátlan, hibátlan, tiszta.

Most már mindenki tudja, hogy Jézus nem ezen a napon született, és nem keresztény, vagy Bibliai eredetű.

Még is szentségre emelik ezt a napot."


Igen, talán neked nem szent mert nem tartod, elég tisztának, elég hibátlannak és ezért egy pogány eredetű ünnepnek ítéled meg. :)

Azért ez elég érdekes mert felmerül bennem az a kérdés, hogy vajon a "Jehova" név mennyire pontos és hibátlan makulátlan, hogy az ellen csöppet sem ellenkezel?


Neked nem az a bajod, hogy Karácsony van, hanem az a bajod, hogy a Megváltó születését ünneplik a keresztények az emberek.

Menj el Szenteste egy templomba és hallgasd meg, hogy miről zengenek a dalok, hogy miről prédikál a pap, vagy lelkész, vagy prédikátor, és fogadni mernék, hogy sehol nem fogsz látni vagy hallani pogány rituálékat, hanem azt fogod hallani, hogy;


" Pásztorok, pásztorok örvendezve: Pásztorok, pásztorok örvendezve sietnek Jézushoz Betlehembe. köszöntést mondanak a kisdednek, ..."


Miért kell sötétben maradni liwing mikor a világosság karnyújtásnyira van tőled? :(

Igaza volt János apostolnak;


Jn 1:4-5

" ő benne vala az élet, és az élet vala az emberek világossága;

Ez a világosság a sötétségben fénylik, de a sötétség nem fogadta be azt."


Hát el sem tudom képzelni, hogy mi van a szívedben de nem is szeretném megtudni.

2016. dec. 3. 22:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!