Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez a könyv valóban ezoterikus?...

Ez a könyv valóban ezoterikus? Szorongás, fóbiák, pánik - Hogyan legyünk úrrá félelmünkön Renau Z. Peurifoy

Figyelt kérdés
Vallásos Istenfélö ember vagyok ,sajnos betegségemböl nem tudok kigyógyulni.Ezért olvasgatok könyveket ,de nem szeretnék ezotériával foglalkozni. Római Katolikusnak vagyok keresztelve ,de nem járok templomba,mivel az egyházi tanitásokkal nem értek egyet.

2016. dec. 6. 16:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerem a könyvet, így nem tudok véleményt mondani.
2016. dec. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%

Ha a félelem legyőzését nem Jézus Krisztus neve és vére által akarja elérni, hanem agykontrollal, jógával, autogén tréninggel, vagy ezekhez hasonló technikákkal, akkor igen, ezoterikus, eredeti nevén okkult.


A félelemből van szabadulás, de csak Jézus Krisztusban. A Biblia a félelmet szellemnek nevezi, ami nem Istentől származik. Ettől pedig semmilyen technika nem szabadíthatja meg az embert tartósan, és mellékhatások nélkül, csak Isten ereje, amit Jézus nevére korlátozott, és az Egyházba helyezett. De nem liturgia és formalizmus által működik, hanem Isten Beszéde által, amit a Biblia hitelesít, és Isten Szelleme által. Vagyis Egyház nélkül nem találhatsz isteni megoldást, csak másfélét, olyat, mint a fenti könyv.

2016. dec. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi a betegséged? Írd le légy szíves.

Nem olvastam a könyvet.Igazából nem értek valamit...Nem értesz egyet az egyházi tanításokkal,de nem olvasol el egy "ezoterikus"(egyáltalán mit értünk ez alatt?) könyvet,merthogy miért is?

Mitől félsz?

2016. dec. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Szia depresszió pánik stb bajok. Bár ez a könyv szerintem inkább pszichológia,de mégis az ezotéria kategóriában találtam. Nem olvastam én sem ,de majdnem belementem ezoterikus dolgokba. Később olvastam róla, hogy keresztény ne foglalkozzon ilyesmivel. Ebben elfogadom az egyház figyelmeztetését.Templomba azért nem járok, mert itt úgymond álszent hívők vannak.
2016. dec. 7. 18:19
 5/11 A kérdező kommentje:
Második válaszoló tudom, hogy okkult dolgokkal nem szabad foglalkozni, még egy nem hívő embernek sem. Azt is tudom visszagondolva az életemre, hogy csak a Jóisten segített mindig rajtam, nagyon sok mindent megéltem már, de sajnos már nem látom a megoldást a betegségemre. Csak a gyógyszer segít szeretnék meggyógyulni, de nem tudom hogyan.
2016. dec. 7. 18:27
 6/11 anonim ***** válasza:
55%

"Később olvastam róla, hogy keresztény ne foglalkozzon ilyesmivel. Ebben elfogadom az egyház figyelmeztetését.Templomba azért nem járok, mert itt úgymond álszent hívők vannak."


És ezek az álszent hívők az ezotériáról viszont biztos,hogy igazat mondanak? Vagy maga az egyház?

Milyen negatív tapasztalataid vannak az "ezoterikával" kapcsolatban?

Kérlek írd le.Konkrétan,mit gyakoroltál,mi történt.

Büntető,megfélemlítő Istenképpel,hogy állsz? Hogy érzed,munkálkodik benned?

Esetleg köze lehet a pánikhoz,depresszióhoz?

2016. dec. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A hívők a templomban többnyire azzal foglalkoznak, hogy ki milyen ruhában megy misére. Mikor vége a misének ,kibeszélik a másik embert. Jézus nem ezt tanította,gyerek korom óta ezt láttam sajnos,anyám is a rózsafüzért morzsolta aztán meg a káromkodás. Én ezt tapasztaltam itt egy kis faluban, aztán az ezoterikus dolgokkal kapcsolatban amit a katolikus egyház írt úgy éreztem nem Istentől való. Részt vettem agykontroll tanfolyamon, először azt olvastam hívő emberek is voltak és jó dolog. Szerencsére nem gyakorlom, nekem ez már nem csupán egy relaxácios gyakorlat, inkább az egoizmust jellemzi ,mindent csak nekem, mindent ahogy én akarom, pénzt meg partnert "mindentt be kell programozni "
2016. dec. 8. 10:09
 8/11 A kérdező kommentje:
Hála Istennek, jó helyzetben vagyok nem panaszkodom, két szép egészséges gyermek, meg van ami szükséges az életben, étel, meleg lakás, ruha stb. Szeretetben élek a párom is rendes ember, nem iszik hűséges stb. Némelyek szerint "igénytelen vagyok" ,mert lehetne több is ha "programoznék magamnak",de nekem nem ez jelenti a boldogságot. Istenfélő vagyok igen, de nem érzem hogy büntet valamiért, bár meg voltunk felemlitve a hittan órákon és a pap is hát hogy is mondjam.... mogorva rosszindulatú volt.
2016. dec. 8. 10:22
 9/11 anonim ***** válasza:

Beleolvastam az előbb a könyvbe, szerintem alapos, iyekszik széles körben feltárni mi állhat a szorongás mögött.

A módszere is összetett, figyel az étrenden át a mozgáson keresztül több mindenre.

Az egyik kiemelt módszere a relaxálás és ha jól értem, újraprogramozás. Erről nehezen tudnék nyilatkozni, megoszlanak a keresztények véleményei. Itt nem hívnak "segítőket", mint az agykontrollban.Az agykontroll egyértelműen ezoterikus módszer.

A szorongásnak nem csak gyerekkori sérülések lehetnek az okai, hanem az is, ha valaki valamikor ezoterikus dolgokkal foglalkozott. Ez egy utóhatás.


A gyerekkori sérüléseket meg talán legjobb "kisírni"... egy bátorító, kedves lelkigondozónál, nem szükséges relaxálni. Majs a szakemberrel eldöntitek tényleg kell-e gyógyszer. A lelki betegségeket is kezelni kell, minél előbb annál jobb:)

Ha még találsz mellette valaki mást is, akivel imádkozni is tudnál az lenne igazán segítség. A fájdalmak sírással, elmondással, megosztással gyógyulnak. :


Az agykontrollos múltad miatt semmiképpen nem javaslom a relaxációt, lehet h csak jobban összezavarodnál.

Kérd meg Istent, hogy szabadítson meg az agykontroll és egyéb ezoterikus tevékenységed következményétől is. (ha esetleg jósoltattál, horoszkopót olvastál, jógáztál, reikiztél, biodinamikus dolgokkal foglalkoztál, homeopátiás szereket szedtél stb stb...)


és.. szerintem keress egy kedves, hívő közösséget. Sokat tudna adni Neked, és Te is nekik.

Talán a ti közösségetekben sem MINDENKI képmutató, keress 1-2 személyt, akivel imádkozhatnátok a többiekért és a faluért. És találtok majd biztos valami szolgálatot, amivel javára lehettek a falunak. :)


Sok sikert, jó gyógyulást :)

2016. dec. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönööm a választ, nem egyáltalán nem használom már mert nekem rossz volt a relaxáció,úgy éreztem fojtogat valaki. Végül mikor előkerült a segítők behivása,nekem ez sok volt és ki is mentem onnan. Sajnos láttam én már megszállt embert! Mas ezoterikus dologgal nem foglalkoztam egyáltalán. Csak azért próbáltam mert segített sok pánikos betegen, állítólag... De ennek semmi köze hozzá mert közel húsz éve vagyok beteg, a tanfolyam meg 3 hónapja volt. Gyógyszer is kell mert orvos írta, már semmi nem segít sajnos. Nem értem viszont, hogy a zenés pihenés miért tiltott? Ha valaki tudna válaszolni erre?
2016. dec. 10. 21:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!